Radomiak Radom - Śląsk Wrocław (relacja LIVE)

1:1 (1:1)
Leandro 29 - Erik Exposito 24.

90+4'

KONIEC SPOTKANIA! Radomiak Radom zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Goście objęli prowadzenie po trafieniu Erika Exposito w 24. minucie, ale pięć minut później świetnym strzałem odpowiedział Leandro. Zieloni mogą cieszyć się z bardzo cennego punktu! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

90+4'

Dawid Abramowicz minimalnie nad bramką.

90+3'

Faulowany przed polem karnym Nascimento. To będzie chyba ostatnia szansa dla Radomiaka!

90+2'

Żółta kartka dla Poprawy za przerwanie kontry.

90'

Mecz potrwa jeszcze co najmniej 4 minuty!

85'

Akcja Radomiaka, uderzał Radecki, ale obok słupka.

84'

4454 widzów pojawiło się dzisiaj na stadionie przy ul. Narutowicza.

83'

Coraz gorsze warunki na murawie. Piłka staje w kałużach wody, znacząco przeszkadzając zawodnikom.

82'

Roszady w Śląsku: Jakub Iskra za Łukasza Bejgera, Konrad Poprawa za Bartłomieja Pawłowskiego.

81'

Czwarta zmiana w Radomiaku. Boisko opuszcza strzelec gola, Leandro, w jego miejsce Dominik Sokół.

79'

Przypadkowa sytuacja pod polem karnym zielonych, piłka trafiła do Quintany, który stanął oko w oko z Majchrowiczem. Hiszpan znów trafił w naszego golkipera, sędzia odgwizdał później spalonego.

77'

Z rzutu wolnego Nascimento, ale wprost w mur. Portugalczyk powalczył jednak o piłkę i Radomiak ma rzut rożny.

75'

Znów świetna interwencja Majchrowicza po uderzeniu z bliska Caye Quintany!

73'

Podwójna zmiana w Radomiaku: Michał Kaput za Meika Karwota, Mario Rondon za Karola Angielskiego.

72'

Remis na tablicy świetlnej, remis również w żółtych kartkach. Sędzia upomniał teraz Nascimento.

71'

Ale było groźnie pod bramką Radomiaka! Szybka kontra Śląska, w sytuacji sam na sam znalazł się Bartłomiej Pawłowski, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie nasz bramkarz złapał piłkę.

67'

Na boisku leżał Łukasz Bejger, wygląda jednak na to, że wszystko jest już w porządku.

66'

Zmiana również w Radomiaku. Mateusz Radecki wchodzi w miejsce Luisa Machado. Przypomnijmy, że Radecki w przeszłości reprezentował barwy Śląska.

64'

Będzie podwójna zmiana w Śląsku Wrocław. Z boiska schodzą Petr Schwarz i Mateusz Praszelik, w ich miejsce Rafał Makowski oraz Caye Quintana.

63'

Ożywiło się tempo tego meczu! Teraz uderzał Victor Garcia, ale dobrą interwencję zaliczył Majchrowicz.

61'

Mógł odpowiedzieć Radomiak! Leandro minął defensywę wrocławian, uderzył z ostrego kąta, ale niecelnie.

60'

Świetna okazja Śląska! Przed szesnastka był niepilnowany Krzysztof Mączyński, który przymierzył i oddał strzał na bramkę Majchrowicza, piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

59'

Świetny strzał sprzed pola karnego oddał Miłosz Kozak, ale piłkę sparował Szromnik.

55'

W polu karnym Radomiaka znalazł się Petr Schwarz, uderzył, ale trafił w boczną siatkę.

54'

Sporo fauli, sporo niedokładności, jak narazie słabe pierwsze minuty drugiej połowy w wykonaniu odydwu ekip.

46'

Gwizdek sędziego Marciniaka, GRAMY! Obydwie drużyny bez zmian.

g. 18.35

Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już z szatni, za chwilę zaczynamy drugą część meczu!

g. 18.25

Radomiak świetnie wszedł w dzisiejsze spotkanie. Podszedł do respektu do bardziej faworyzowanego rywala, próbując od samego początku narzucić własny styl gry. Jeden błąd defensywy sprawił, że goście objęli prowadzenie, ale nasi zawodnicy szybko podnieśli głowy do góry i wyrównali za sprawą przepięknej bramki Leandro. Doświadczony piłkarz jest ostatnio w świetnej dyspozycji - przypomnijmy, że to właśnie on zapewnił Radomiakowi punkt w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin (również pięknym strzałem z dystansu). Leomania w Radomiu ma się dobrze, kibice żegnali schodzącego z boiska zawodnika gromkimi brawami!

45+1'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Radomiak po bardzo dobrych 45 minutach remisuje do przerwy ze Śląskiem Wrocław 1:1.

45'

Do pierwszej połowy sędzia doliczył 60 sekund.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Meik Karwot.

41'

Przy rzucie rożnym ucierpiał Machado, Portugalczyk po udzieleniu pomocy medycznej podniósł się jednak z murawy.

40'

Rzut rożny dla zielonych, futbolówkę przed pole karne wybili defensorzy, na strzał z pierwszej piłki zdecydował się Damian Jakubik, ale trafił wprost w Szromnika.

33'

Druga żółta kartka dla gości. Tym razem ukarany został Bartłomiej Pawłowski, który sfaulował Leandro.

32'

Groźny strzał Roberta Picha, na szczęście zablokowany przez naszych defensorów.

29'

GOOOOOLLLLLLLLL! CÓŻ ZA SERIA PIĘKNYCH BRAMEK LEANDRO!!! Brazylijczyk wpadł z piłką w pole karne, uderzył z narożnika szesnastki i precyzyjnym strzałem wyrównał stan rywalizacji.

27'

Z rzutu wolnego uderzył Filipe Nascimento, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

26'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Otrzymał ją Łukasz Bejger za faul przed polem karnym. Dobra szansa dla naszego zespołu.

24'

Niestety, przegrywamy 0:1... Jedna długa piłka do Exposito, który minął wychodzącego z bramki Filip Majchrowicza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

21'

Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym gości, głową uderzył Dawid Abramowicz, ale strzał mocno niecelny.

19'

Blisko gola był teraz Erik Exposito. W pole karne dośrodkował Bartłomiej Pawłowski, futbolówka odbiła się od nogi hiszpańskiego napastnika i przeleciała nad poprzeczką.

16'

Gra toczy się teraz głównie w środku boiska.

8'

ALE BYŁO BLISKO!!! Z dystansu huknął Luis Machado, piłka odbiła się od poprzeczki, goście wybili futbolówkę, która znów spadła pod nogi Portugalczyka, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Michała Szromnika.

7'

Świetna okazja dla Radomiaka! Z szesnastki uderzył Miłosz Kozak, ale piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy Śląska i wyszła na rzut rożny.

5'

Obydwie drużyny próbują stworzyć sobie sytuacje bramkowe, ale na razie bez większego zagrożenia. Widać, że murawa nie ułatwia piłkarzom zadania.

1'

ZACZYNAMY! Radomiak w białych strojach, Śląsk na zielono.

g. 17.29

Przed meczem jeszcze minuta ciszy - uczciliśmy pamięć zmarłego przed rokiem kibica Radomiaka.

g. 17.28

Obydwie drużyny już wychodzą na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

g. 17.25

Dzisiejszy mecz będzie toczony przy iście angielskiej pogodzie - jest chłodno, z każdą minutą coraz mocniej pada deszcz.

g. 17.20

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak. Dodajmy, że jeszcze kilka dni temu pochodzący z Płocka arbiter prowadził hit Ligi Mistrzów, w którym Liverpool FC mierzył się z AC Milan. Sędziami liniowymi będą Paweł Sokolnicki oraz Bartosz Kaszyński, arbitrem technicznym jest Tomasz Marciniak. Arbitrem VAR będzie Paweł Pskit.

g. 17.13

Do symbolicznego starcia dojdzie też na ławce trenerskiej - Jacek Magiera (Śląsk) oraz Dariusz Banasik (Radomiak) przez wiele lat pracowali w Legii Warszawa.

g. 17.06

Dzisiejsze spotkanie będzie wyjątkowe przede wszystkim dla Rafała Makowskiego, który występował w Radomiaku przez dwa sezony. Był kluczową postacią w sezonie 2018/2019, kiedy to radomski klub wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. Latem Radomiak był zainteresowany jego powrotem. Dzisiaj rozpocznie jednak mecz na ławce.

g. 16.58

Obydwie ekipy już wyszły na przedmeczową rozgrzewkę.

g. 16.55

Dwie zmiany również w Śląsku: poza kadrą meczową są Mark Tamas oraz Szymon Lewkot, w ich miejsce w jedenastce pojawili się Diogo Verdasca, a także Mateusz Praszelik.

g. 16.50

Znamy już składy obydwu drużyn. W zespole Radomiaka - w porównaniu do spotkania z Pogonią - w wyjściowej jedenastce dwie zmiany: za Michała Kaputa i Mauridesa zagrają Meik Karwot oraz Karol Angielski.

g. 16.40

Śląsk Wrocław jeszcze kilka tygodni temu reprezentował nasz kraj w Lidze Konferencji Europy. Podopieczni Jacka Magiery w pierwszej rundzie wyeliminowali estońskie Paide, w drugiej ormiański Ararat Erywań, w trzeciej odpadł natomiast z izraelskim Hapoelem Beer-Szewa.

g. 16.35

Dzień dobry państwu! Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Radomiak Radom zmierzy się z obecnym wiceliderem tabeli, Śląskiem Wrocław. Na to spotkanie zaprasza Łukasz Kościelniak!