2:2 (1:2)
Leandro 40, 50 - Michał Chrapek 27, Patryk Sokołowski 42.

platinium sponsor

20.42

W niedzielę Radomiak zakończy w Warszawie ligowe granie w tym roku. Rywalem naszej ekipy będzie mistrz Polski, Legia. Początek o godzinie 17:30. Łukasz Kościelniak, dziękuję za śledzenie dzisiejszej relacji!

90+4'

KONIEC SPOTKANIA! Radomiak Radom po dwóch golach Leandro zremisował z Piastem Gliwice 2:2. Punkt trzeba szanować, bowiem radomianie dwukrotnie przegrywali, ale mimo to zdołali odwrócić losy spotkania. Tym samym ekipa Dariusza Banasika nie przegrała już od 10 spotkań.

90+1'

Zmiana w Radomiaku. Dominik Sokół za Karola Angielskiego.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

89'

Kolejna roszada u gości. Michael Ameyaw za Damiana Kądziora.

85'

Faulowany Leandro, kartonik dla Damiana Kądziora.

83'

Zmiana w Piaście. Schodzi Michał Chrapek, w jego miejsce Tom Hateley.

80'

Żółta kartka dla Damiana Jakubika za faul. Będzie rzut wolny dla Piasta.

75'

Kontrowersja w polu karnym! Piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Piasta, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

74'

Przeważa Radomiak, ale Piast dobrze i mądrze się broni.

70'

Zmiany w obydwu drużynach. Za Kristophera Vidę wchodzi Arkadiusz Pyrka, a za Alexandrosa Katranisa pojawił się Jakub Holubek. W Radomiaku Meik Karwot zastąpił Mauridesa.

61'

Groźnie pod bramką "Zielonych", jeden z naszych graczy chciał wybić piłkę i o mały włos nie wpakował jej do własnej bramki. Rzut rożny dla Piasta, na szczęście bez konsekwencji.

59'

W świetnej sytuacji znalazł się teraz Abramowicz, ale niestety za mocno i piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką!

57'

Napędzony Radomiak coraz śmielej poczyna sobie pod bramką Piasta! Na razie jeszcze bez efektu bramkowego, ale widać, że po przerwie to zupełnie inny zespół.

50'

ALE AKCJA LEANDRO! Nasz zawodnik minął kilku zawodników Piasta, wpadł w pole karne i mocnym strzałem - po raz drugi w tym spotkaniu - pokonał Placha. RADOMIAK - PIAST 2:2!

46'

Rozpoczęła się druga część tego pojedynku.

19.50

Przed rozpoczęciem drugiej połowy podwójna zmiana w Radomiaku. Z boiska zeszli Luis Machado oraz Filipe Nascimento, w ich miejsce Mario Rondon oraz Thabo Cele.

19.40

Radomiak dobrze rozpoczął ten mecz, ale po kwadransie inicjatywę zaczęli przejmować goście i udokumentowali to golem. Po golu Leandro wydawało się, że Radomiak wraca na właściwe tory, ale niestety nie minęło 120 sekund, a goście znów prowadzili. Mamy nadzieję, że po przerwie "Zieloni" wrócą do dyspozycji, którą prezentowali choćby w spotkaniu z Lechem.

45+3'

Koniec pierwszej połowy. Radomiak przegrywa z Piastem 1:2.

45+2'

Akcja Radomiaka, w polu karnym był Nascimento, oddał strzał, ale wprost w Placha.

45'

Do pierwszej połowy sędzia doliczył trzy minuty.

45'

Blisko gola Dawid Abramowicz! Precyzyjny centrostrzał, ale czujny był Plach.

42'

Nie cieszyliśmy się długo z wyrównania... Rzut wolny dla Piasta, dobre dośrodkowanie i skuteczny strzał głową Patryka Sokołowskiego.

40'

WRESZCIE! Z piłką w pole karne wpadł Leandro i pewnym strzałem w długi róg pokonał Placha. Radomiak - Piast 1:1!

35'

Z dystansu strzelał Filipe Nascimento, ale nad bramką Placha.

34'

Żółta kartka dla jednej z osób na ławce rezerwowych Radomiaka. To rezerwowy bramkarz, Mateusz Kochalski.

27'

Niestety... Dobre dośrodkowanie jednego z graczy Piasta wykorzystał Michał Chrapek, który strzałem po długim słupku pokonał Majchrowicza. Piłka odbiła się od słupka i toczyła się wzdłuż linii końcowej, sędzia wskazał jednak na środek. Była jeszcze analiza VAR, która potwierdziła, że piłka przekroczyła linię całym obwodem.

22'

Niestety Radomiak oddał inicjatywę gościom, którzy przez długi czas utrzymują się przy piłce. Na szczęście nie przekłada się to na sytuacje pod bramką Filipa Majchrowicza.

19'

Z rzutu wolnego strzelał Damian Kądzior, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

11'

ALE BLISKO GOLA! Z rzutu wolnego uderzył Maurides, ale cudowna parada Placha uchroniła gości od straty bramki.

10'

Przed polem karnym faulowany Leandro. Sędzia Frankowski pokazał pierwszą żółtą kartkę, ukarany nią Kristopher Vida.

8'

W narożniku boiska zderzenie z udziałem Dawida Abramowicza, nasz zawodnik leży na boisku i jest opatrywany przez lekarzy. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

6'

Dośrodkowanie w pole karne, głową uderzył Maurides, ale świetnie interweniował Frantisek Plach! Rzut rożny dla "Zielonych", ale bez większego zagrożenia.

4'

Pierwsza akcja Radomiaka, Maurides trafił piłką w rękę jednego z defensorów Piasta, ale gwizdek sędziego milczy!

1'

Zaczynamy!

18.42

Piłkarze powoli wychodzą na murawę. Radomiak zagra na zielono, Piast w niebiesko-białych strojach.

18.40

Faworytem pojedynku będzie Radomiak, który notuje passę sześciu zwycięstw z rzędu. W przypadku wygranej, nasza ekipa awansuje na trzecie miejsce w tabeli.

18.38

Dzisiaj na ławce trenerskiej Piasta zabraknie Waldemara Fornalika, czyli szkoleniowca gliwiczan oraz jego asystenta, Tomasza Fornalika. Obydwaj zostali zawieszeni po czerwonych kartkach, jakie obejrzeli w spotkaniu z Rakowem Częstochowa.

18.34

Arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Bartosz Frankowski z Torunia. Na linii pomagać mu będą Marcin Boniek oraz Jakub Winkler. Sędzią technicznym będzie Damian Gawęcki, na worze VAR zasiądzie Krzysztof Jakubik.

18.32

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. To kara za zachowanie kibiców podczas sobotniego meczu z Lechem. Decyzję o zamknięciu stadionu - na wniosek policji - podjął wojewoda mazowiecki.

18.27

Znamy już składy obydwu ekip. W Radomiaku bez zmian - trener Dariusz Banasik postawił na zawodników, którzy wystąpili w pojedynku z Lechem Poznań.

18.19

Dzień dobry państwu ze stadionu przy ulicy Narutowicza, gdzie w zaległym meczu 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Radomiak Radom podejmie Piasta Gliwice. Na relację live z tego pojedynku zaprasza Łukasz Kościelniak.