PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak Radom dał Warcie Poznań dwa prezenty i przegrał 0:2

Oba zespoły przed tym pojedynkiem miały na swoich kontach po sześć punktów i walczyły o trzeci triumf w sezonie. W pierwszej połowie przewagę optyczną miał zespół zielonych. Klarownych sytuacji było jednak jak na lekarstwo.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli często na połowie rywala, ale niewiele groźnego z tego wynikało. Sporo było dośrodkowań z jednej lub drugiej strony, ale strzały głową niecelne. Tak było w czwartej minucie w przypadku Abramowicza czy w 13, kiedy próbował Michalski.

W 16 minucie Warta była bliska zdobycia gola. Dobrego dogrania po ziemi nie zamknął jednak żaden z zawodników gości. Zabrakło centymetrów. Zieloni próbowali też uderzeń z dystansu, ale również bez skutku. Pierwsze celne uderzenie miejscowi zanotowali dopiero w... 34 minucie. Leandro z narożnika pola karnego uderzał po ziemi, ale dobrze poradził sobie z tym strzałem Lis. Do przerwy nic się nie zmieniło. Radomiakowi brakowało dokładności i skuteczności, a Warta nie miała żadnej sytuacji.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W 46 minucie na placu gry pojawił się debiutujący w barwach Warty doświadczony Trałka, który wniósł sporo spokoju w środku pola poznaniaków. Tego spokoju zabrakło Haluchowi i Pietrzykowi w 49 minucie. Po fatalnym błędzie tych dwóch zawodników bloku defensywnego radomskiego zespołu, do pustej bramki trafił Jaroch i Warta objęła prowadzenie.

Radomiak musiał rzucić się do ataków. Zieloni stwarzali sytuacje. W 57 minucie Nowak nieznacznie chybił, a kilka chwil później zmarnował znakomitą okazję. W sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza. W kolejnej akcji Radomiak oddał dwa strzały, dwa z nich własnym ciałem obronili piłkarze Warty, a trzeci był niecelny. W 67 minucie znów było groźnie. Leandro ładnie wyłożył piłkę do Luza, ale ten strzelił kiepsko i znów obronił Lis.

Kolejny prezent zieloni dali rywalom w 77 minucie. Cichocki, który w tej akcji był ostatnim obrońcą, chciał podać do Halucha, ale... nie trafił w piłkę. Błąd wykorzystali rywale, a piłkę do pustej bramki po podaniu od Jarocha skierował Janicki.

Celowniki napastników Radomiaka były tego dnia bardzo mocno rozregulowane. W 83 minucie z pięciu metrów nie trafił Nowak.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Choć mamy dopiero połowę sierpnia, to blok defensywny Radomiaka założył stroje świętych Mikołajów i podarował rywalom dwa prezenty, które ci bezwzględnie wykorzystali i zapisali na swoje konto trzy punkty.

Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2 (0:1)
Bramki
: 48 Jaroch, 77 Janicki.
Radomiak: Haluch - Abramowicz, Pietrzyk, Cichocki, Karwot (71 Górski), Jakubik, Makowski, Mikita (64 Banasiak), Nowak, Michalski (64 Luz), Leandro.
Warta: Lis - Kiełb, Boczek, Kieliba, Grobelny (46 Trałka), Jaroch, Jakóbowski, Kuzdra, Długosz (73 Gardzielewicz), Kupczak, Janicki (87 Kiklaisz).

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie).
Żółta kartka: Kiełb.
Widzów: 3744.

Michał Nowak fot. Emil Ekert

loading...
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~RR 2019-08-18 21:40
    Ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego Cichocki jak nie trafił w piłkę nie gonił napastników tak jak robił to Jakubiak tylko sobie truchtał?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-08-19 05:48
      Bo on Radomiaka ma gdzieś. Żaden z tych najemców się nie pokroi za Radomiaka a mecz z Warta i Belchatowem dobitnie to potwierdzili
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~RGM 2019-08-18 14:13
    no chyba czas na odwiedziny treningu i pokazanie dobitnie trenerowi co robi źle i gdzie jego miejsce. wizyta w zeszłym sezonie pod koniec rozgrywek dała efekt - awans czas na powtórkę.
      ~Vip 2019-08-18 14:45
      RGM , jak ja cię postraszę , to będziesz miał pełne gacie .
    ~lis 2019-08-18 12:11
    Widzę tu samych ekspertów od trenerki i kopania. Żałosne. Banasika nie wy zatrudnialiście i nie wy będziecie go zwalniać. A wyniki ? To jest 1 liga a nie 2.
      ~Anonim 2019-08-18 17:10
      Zamiast tego jest porażka 1:2. Co na to Dariusz Banasik? Bierze winę na siebie. Fajnie, godnie, szacun. Przyszedł na konferencję, blady jak ściana, głos się łamie, ale przyszedł. Z Radomiakiem nie rozmawia (bo takie głosy były), ponosi odpowiedzialność i… dziękuje piłkarzom. Za co? Trenerze, rany, za co? Że spadli? Że piłkarze z ekstraklasową przeszłością dali się wystrychnąć na dudka (hmm)? Za walkę? Za walkę z kim? – Jest mi niezmiernie przykro, że dopuściliśmy do takiej sytuacji. Za wyniki zawsze odpowiada trener, więc ja się z odpowiedzialności nie uchylam, jest w tym moja bardzo duża wina. Wierzyłem w ten zespół, wierzyłem, że nie ma takiej możliwości, że się nie utrzyma. Winę biorę na siebie. Zawodnikom dziękuję za walkę, za zaangażowanie do samego końca – to słowa Banasika po meczu. Walka i zaangażowanie do końca dla drużyny, która miała w Nice 1. Lidze podgryzać najlepszych, skończyła się na lidze drugiej. Przykre. Jaka walka, taki efekt.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-08-18 17:11
      link nie przechodzi, tytuł artykułu Pogoń leci, Banasik dziękuje piłkarzom. Trenerze! A za co tu dziękować?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-08-18 17:23
      synku my patrzyliśmy jak rozwalił w Sosnowcu drużynę Magiery, spadł z mocną kadrowo Pogonią obejmując dużynę po pierwszej rundzie na czwartym miejscu,
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~......... 2019-08-18 16:02
    RGM - a kto ty jesteś żebyś straszył bucu ?
      ~Irasiad 2019-08-18 13:55
      4 bramki zdobyte, 7 straconych. Wiesz co to oznacza?
    ~jasio_radom 2019-08-18 12:45
    musi wrócić Grodniewski Klabnik,a z mldzieży ja stawiam na Winsztala,a wynalazki trenera odstawić do rezerw,,,,,,pewna cześąc zawodnikow czytaj,wychowankow trenera to kompletne dno,szkoda szmalu dla nich,,,,,,,
    • 92%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 2019-08-17 21:08
    Panie Szymonie w Panu jedyna nadzieja. Zapyta Pan w imieniu kibiców o sytuację Filipowicza Grudniewskiego Klabnika Winsztala i Sokoła?