Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak Radom awansował do PKO Ekstraklasy!

Radomiak Radom awansował do PKO Ekstraklasy!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piłkarze Radomiaka w niedzielę stanęli przed szansą historycznego, bo drugiego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Kibice, którzy szczelnie wypełnili obiekt MOSiR-u liczyli, że po 36. latach ich ulubieńcy powrócą do Ekstraklasy. Szanse na to były olbrzymie, a Zielonym pozostał do wykonania ostatni krok. Podopieczni Dariusza Banasika do meczu z Koroną Kielce – przez wielu nazywanego derbowym - przystąpili z pozycji lidera. W tym samym czasie w Niecieczy oraz w Tychach toczyły się pojedynki innych drużyn mających chrapkę na bezpośredni awans. Tymczasem przed meczem opiekun kielczan Dominik Nowak oznajmił, że jego podopieczni nie odczuwają żadnej dodatkowej presji, bo ta rywalizacja jest dla nich mało istotna! Korona w tabeli zajmowała 12. miejsce.

https://www.cozadzien.pl/sport/ostatnia-prosta-radomiak-podejmie-korone/73595

Za to trener Dariusz Banasik wierzył w swoich podopiecznych, którzy wygrali cztery wcześniejsze mecze, ale nie mógł skorzystać z czołowego skrzydłowego. Miłosz Kozak mecz obserwował z wysokości trybun, bo musiał pauzować za kartki. W jego miejsce do składu powrócił Leandro Rossi i to właśnie Brazylijczyk wyprowadził kolegów na boisko, pełniąc funkcje kapitana zespołu!

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/kibice-radomiaka-przed-meczem-z-korona-zdjecia/73623

Pierwszy gwizdek meczu wydał Piotr Lasyk, a więc ekstraklasowy sędzia, który w trwającym sezonie prowadził zawody radomian z Górnikiem Łęczna. Tamten pojedynek „Zieloni” wygrali 3:0…

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/trening-radomiaka-przed-meczem-z-korona-zdjecia/73596

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Spotkanie lepiej dla gospodarzy rozpocząć się nie mogło. Już pierwsza akcja przyniosła im gola! Piłkę w narożniku pola karnego ustawił Damian Gąska i dośrodkował ją na tyle precyzyjnie na głowę Dawida Abramowicza, że ten umieścił ją obok Marcela Zapytowskiego! Stracony gol mocno podrażnił kielczan, którzy chwilę później stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale strzał Jakuba Łukowskiego minął słupek bramki radomian. W 12. minucie technicznym strzałem popisał się Jakub Kiełb, ale ku uciesze fanów Radomiaka futbolówka przeszła, tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Michał Kaput, ale uderzona przez pomocnika piłka poszybowała ponad poprzeczkę. Podobnym uderzeniem w 22. minucie popisał się Mateusz Radecki, ale tym razem futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyszła poza linię bramkową!

https://www.cozadzien.pl/sport/dariusz-banasik-trener-radomiaka-radom-nie-bedziemy-kalkulowac-chcemy-wygrac-i-cieszyc-sie-z-awansu/73541

Jeszcze więcej szczęścia bramkarz Korony miał w 35. minucie, kiedy to na bezpośredni strzał z rzutu rożnego zdecydował się Gąska, ale piłka trafiła w słupek bramki i chwycił ją golkiper! To, jak się miało okazać nie był koniec emocji w pierwszej części gry. Otóż w 41. minucie futbolówkę w siatce Korony umieścił Mateusz Radecki, a kibice po raz drugi wydali okrzyk radości!

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/radomiak-radom-korona-kielce-zdjecia/73626

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i wciąż to Radomiak utrzymywał zasłużone prowadzenie. Na bramkę Zapytowskiego strzelali: Radecki, Gąska czy wprowadzony Artur Bogusz, ale kolejne bramki nie padały. Za to Kochalski interweniować musiał tylko raz, ale piłka po strzale Jakuba Rybusa, nie sprawiła mu kłopotów.

Ostatecznie „Zieloni” wygrali 2:0 i w najbliższym sezonie zagrają w PKO Ekstraklasie!

 https://www.cozadzien.pl/sport/radomiak-swietuje-awans-zobaczcie-zdjecia-i-wideo-ze-stadionu-i-placu-jagiellonskiego/73627

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Radomiak Radom - Korona Kielce 2:0 (2:0)

Bramki: Dawid Abramowicz 2, Mateusz Radecki 41

Radomiak: Kochalski - Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro (89. Świdzikowski), Kaput, Karwot, Radecki (89. Banasik), Gąska (80. Bogusz) - Angielski (80. Sokół).

Korona: Zapytowski - Podgórski, Łukowski, Kiełb, Seweryś, Szpakowski (56. Rybus), Pervan (51. Petrović), Santos Oliveira, Szymusik, Lisowski, Zebić.

Maciej Kwiatkowski fot. Piotr Nowakowski / cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~ 37.47.56.*** 2021-06-14 10:18
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.190.*** 2021-06-14 17:43
      co to za cham pisze?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~ 196.53.10.*** 2021-06-14 12:42
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 178.235.178.*** 2021-06-13 14:53
    Czy ktokolwiek będzie miał z tego jakiegoś zysku? Oprócz piłkarzów z których nikt nie jest z Radomia?
    • 83%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Obciach być za PO 31.60.232.*** 2021-06-13 15:13
      Nie da się wszystkiego przeliczyć na pieniądze ale tak wizerunkowo Radom zyska
      • 64%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RKS 1910 185.135.2.*** 2021-06-13 15:31
      O czym ty mule piszesz? Jaki zysk? Co kasę ma ci Radomiak przelewać za to, że awansował? Pińcet plus nie wystarczy?
      • 68%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~aba 62.122.115.*** 2021-06-13 15:39
      W dzieciństwie nikt na podwórku ciebie nie lubił, w szkole nie miałeś kolegów. Musisz być brzydki, mieć krzywe nogi, żona (o ile ja masz), bije ciebie każdego dnia. To jest jedyne logiczne wytłumaczenie twoich wpisów na forum, tobie nic się nie podoba.
      • 72%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:45
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~on 178.235.191.*** 2021-06-14 10:11
      Zniewoleni PO..by nic pozytywnego nie widzieli i chyba już nie zobaczą mają zaćmienie rozumu
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Obciach być za PO 31.60.232.*** 2021-06-13 14:46
    GRATULACJE I DO ZOBACZENIA NA MECZACH W EKSTRAKLASIE!!
    • 64%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Ssq 83.28.217.*** 2021-06-13 15:11
      Zmień nicka, zomowcu
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Obciach być za PO 31.60.232.*** 2021-06-13 15:18
      A ty nastawienie do ludzi
      • 61%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RADOM to PiS ✈ 148.252.129.*** 2021-06-13 15:25
      Zamknij jape pislamska łajzo ***** PiS i Sosła Puskiego. Radomiak w ekstraklasie to teraz czas PiS w kosmos wyje**ć. Obciach być za PO to niejaką łajza HTP.
      • 59%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:46
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~obciach być za PO 188.146.65.*** 2021-06-13 21:21
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Mateusz 79.185.100.*** 2021-06-13 15:12
    A nam Struzik nie da, on daje tylko szklane paciorki i odblaski na czerwoną radomską latarnie. MOŻNA POSTAWIĆ PYTANIE, CZY ULICA ZBROWSKIEGO ZOSTANIE WRESZCIE PRZEBUDOWANA NA DWUPASMOWĄ , Z PASEM ZIELENI POŚRODKU, OD ŻEROMKI DO ULICY ŻÓŁKIEWSKIEGO??????? , CZY NASZE WŁADZE Z PREZYDENTENM WITKOWSKIM NA CZELE MOGĄ SIE WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ DO KIELC I ZOBACZYĆ , JAK TAM SIE BUDUJE, NAPRAWDĘ AŻ MIŁO POPATRZEĆ. ALE TRZEBA MIEĆ WIZJE, NIE ZAMURUJCIE UKICY ZBROWSKIEGO W JEDNYM PASIE , TO BĘDZIE ZBRODNIA. NAWET GRANAT SKARŻYSKO, CZY PILICA BIAŁOBRZEGI MA JUŻ LEPSZY DOJAZD DO STADIONU, NIŻ RADOM DO HALI I BUDOWANEGO STADIONU!!!!!!!,
    • 89%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:49
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~rad 83.6.155.*** 2021-06-13 19:27
      Pewnie nie umieją nawet tak pomyśleć. No bo jak może tak wizjonersko postępować człowiek któremu po nocach śni się tylko zapyziałe prowincjonalne nic nie znaczące i śmieszne ze swymi aspiracjami miasto.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~m 178.42.182.*** 2021-06-13 18:12
    Jest pięknie... a teraz władze miasto do roboty, bo czasu nie ma a pytę na stadionie trzeba wymienić!!!
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~BR 188.146.100.*** 2021-06-13 18:48
      Zaraz, zaraz! Radomiak to klub prywatny, więc czemu od miasta oczekuje finansowania?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 31.60.145.*** 2021-06-13 18:57
      to przekręt Radzia by zamydlć oczy!!!!!
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Broniarz 178.235.177.*** 2021-06-13 15:51
    Paru laików powinno się zreflektować i przeprosić trenera "wuefistę" i ściągany przez niego "szrot". A tak poza tym to szczere gratulacje.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:43
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Radomiak. 37.47.26.*** 2021-06-13 14:50
    Radomiak DZIĘKUJE PANU SUSKIEMU i PIS.wiciu i fryciu będziecie siedzieć.
    • 65%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~asd 5.184.34.*** 2021-06-13 14:52
      Wciskanie wszędzie polityki to już jest choroba. Przy okazji przypominam, że to miasto w dużej części sponsoruje klub, a nie Suski i PiS pokazujący się tylko na ostatnim meczu.
      • 70%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.248.178.*** 2021-06-13 15:05
      Wicio i Frycio won
      • 56%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Ktoś 109.241.3.*** 2021-06-13 17:18
      Czyżby basenowy się odezwał?! Hahaha!!
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:41
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Czorny 92.234.54.*** 2021-06-13 15:58
    ***** PiS! Zawsze w sercu biało - zieloni.
    • 55%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~raa 37.47.21.*** 2021-06-13 17:19
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~RKS 104.243.213.*** 2021-06-13 17:40
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~raa 37.47.21.*** 2021-06-13 17:26
    Gratulacje i podziękowania dla Radomiaka !! Długo czekałem , ale doczekałem sie . Pineski von z boiska . Do sukcesu to pierwsi a do roboty nie ma chętnych . Nawet jak coś budujecie to nie za swoje a za nasze radomian !!! Dzięki panie Banasik .
    • 86%
    • |
    • oceń:
    • |