Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak po golu Nascimento pokonał Odrę Opole!

Piłkarze Radomiaka do meczu z Odrą przystąpili podrażnieni porażką w Tychach z GKS-em. Tym samym przerwana została ich passa czterech kolejnych zwycięstw. Jakby tego było mało, to w sobotnim pojedynku przeciwko Odrze, która nie przegrała od siedmiu meczów nie mogli zagrać: Leandro Rossi (pauza za kartki), Mateusz Radecki i Mateusz Bodzioch (kontuzje). W ich miejsce do składu wskoczyli: Patryk Mikita, Michał Kaput i Mateusz Cichocki. Dla Mikity był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce po blisko roku przerwy!

Aż trzy zmiany nie wpłynęły na jakość gry gospodarzy. Ci w zasadzie po pierwszym kwadransie opanowali sytuacje na murawie i szukali szczęścia pod bramką Mateusza Kuchty. Golkiper spisywał się jednak bez zarzutów, a ponadto mógł liczyć na szczelną zaporę w postaci defensorów. Swoich szans szukali m.in. Karol Angielski, Damian Jakubik czy Damian Gąska, ale na świetlnej tablicy wyników wciąż było 0:0. Przyjezdni za to próbowali stwarzać zagrożenia po kontratakach, ale strzały Krzysztofa Janusa i Mateusza Wypycha bronił Mateusz Kochalski. Golkiper chciał podtrzymać dobra formę, bowiem w ostatnich pięciu spotkaniach dał się zaskoczyć tylko raz!

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Najgroźniejszą sytuację miejscowi stworzyli tuż przed przerwą, kiedy to trójkową akcję gospodarzy zakończył strzałem Gąska, ale futbolówka po jego uderzeniu z lewej nogi minimalnie minęła słupek.

W drugiej połowie ataki radomian nie słabły. W 64. minucie trener Dariusz Banasik zdecydował się na pierwszą zamianę i na boisko wprowadził Filipe Nascimento. Ten w 66. minucie utonął w objęciach kolegów, po tym jak jego centrostrzał wpadł do bramki Kuchty, tuż przy słupku! W ciągu następnych pięciu minut „Zieloni” mogli prowadzić już nawet 4:0! Najpierw w sobie znany sposób uderzenie Dawida Abramowicza wybronił Kuchta, a następnie strzał przewrotką Kozaka. W końcu po uderzeniu z dystansu Damiana Jakubika piłka trafiła w słupek, a strzał Michała Kaputa o centymetry minął spojenie bramki Odry!

Więcej bramek w meczu 26. kolejki już nie padło i to radomianie zainkasowali komplet punktów!

Radomiak Radom - Odra Opole 1:0 (0:0)

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Bramka: Filipe Nascimento 66

Radomiak: Kochalski - Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz - Kozak, Kaput, Karwot, Gąska (90. Bogusz), Mikita (64. F. Nascimento) - Angielski (86. Sokół).

Odra: Kuchta - Żemło, Wypych, Niziołek (77. Kort), Janus (77. Surzyn), Czapliński (77. Żak), Matuszewski, Szrek, Drewniak, Piech (71. Wróbel), Nowak (81. Mikinić).

Maciej Kwiatkowski fot. archiwum cozadzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+