Radomiak po golu Nascimento pokonał Odrę Opole!

Piłkarze Radomiaka do meczu z Odrą przystąpili podrażnieni porażką w Tychach z GKS-em. Tym samym przerwana została ich passa czterech kolejnych zwycięstw. Jakby tego było mało, to w sobotnim pojedynku przeciwko Odrze, która nie przegrała od siedmiu meczów nie mogli zagrać: Leandro Rossi (pauza za kartki), Mateusz Radecki i Mateusz Bodzioch (kontuzje). W ich miejsce do składu wskoczyli: Patryk Mikita, Michał Kaput i Mateusz Cichocki. Dla Mikity był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce po blisko roku przerwy!

Aż trzy zmiany nie wpłynęły na jakość gry gospodarzy. Ci w zasadzie po pierwszym kwadransie opanowali sytuacje na murawie i szukali szczęścia pod bramką Mateusza Kuchty. Golkiper spisywał się jednak bez zarzutów, a ponadto mógł liczyć na szczelną zaporę w postaci defensorów. Swoich szans szukali m.in. Karol Angielski, Damian Jakubik czy Damian Gąska, ale na świetlnej tablicy wyników wciąż było 0:0. Przyjezdni za to próbowali stwarzać zagrożenia po kontratakach, ale strzały Krzysztofa Janusa i Mateusza Wypycha bronił Mateusz Kochalski. Golkiper chciał podtrzymać dobra formę, bowiem w ostatnich pięciu spotkaniach dał się zaskoczyć tylko raz!

Najgroźniejszą sytuację miejscowi stworzyli tuż przed przerwą, kiedy to trójkową akcję gospodarzy zakończył strzałem Gąska, ale futbolówka po jego uderzeniu z lewej nogi minimalnie minęła słupek.

W drugiej połowie ataki radomian nie słabły. W 64. minucie trener Dariusz Banasik zdecydował się na pierwszą zamianę i na boisko wprowadził Filipe Nascimento. Ten w 66. minucie utonął w objęciach kolegów, po tym jak jego centrostrzał wpadł do bramki Kuchty, tuż przy słupku! W ciągu następnych pięciu minut „Zieloni” mogli prowadzić już nawet 4:0! Najpierw w sobie znany sposób uderzenie Dawida Abramowicza wybronił Kuchta, a następnie strzał przewrotką Kozaka. W końcu po uderzeniu z dystansu Damiana Jakubika piłka trafiła w słupek, a strzał Michała Kaputa o centymetry minął spojenie bramki Odry!

Więcej bramek w meczu 26. kolejki już nie padło i to radomianie zainkasowali komplet punktów!

Radomiak Radom - Odra Opole 1:0 (0:0)

Bramka: Filipe Nascimento 66

Radomiak: Kochalski - Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz - Kozak, Kaput, Karwot, Gąska (90. Bogusz), Mikita (64. F. Nascimento) - Angielski (86. Sokół).

Odra: Kuchta - Żemło, Wypych, Niziołek (77. Kort), Janus (77. Surzyn), Czapliński (77. Żak), Matuszewski, Szrek, Drewniak, Piech (71. Wróbel), Nowak (81. Mikinić).