Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie, ale na boisku w Bełchatowie

Radomiak otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie, ale na boisku w Bełchatowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

M.in., taką decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Włodarze związku specjalne posiedzenie w tej sprawie odbyli 28 i 30 kwietnia. Podczas zebrania rozpatrywano wnioski złożone przez kluby PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz 2. ligi na udział w poszczególnych klasach rozgrywkowych w sezonie 2021/2022.

W przypadku awansu piłkarzy Radomiaka Radom do Ekstraklasy, klub otrzymał licencję, ale pod warunkiem, że pojedynki w roli gospodarza rozgrywał będzie na stadionie zastępczym, a więc GKS-u Bełchatów. To właśnie na tym obiekcie w ostatnim czasie grał m.in Raków Częstochowa. Komisja przychyliła się do prośby "Zielonych" ze względu na to, że budowany jest obecnie obiekt piłkarski w Radomiu, który ma spełniać wymogi Ekstraklasy. Na obecnym stadionie MOSiR-u przy ulicy Narutowicza radomianie nie mogliby rozgrywać swoich spotkań, ponieważ stadion nie posiada m.in., podgrzewanej murawy.

Tymczasem licencji nie otrzymała m.in., Stal Mielec.

Warto wiedzieć:

Po analizie złożonych wniosków Komisja postanowiła:

1. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021 klubom:

- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin,
- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław,
- Arka Gdynia.

2. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin.

3. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:

- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław.

4. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

- Podbeskidzie Bielsko Biała,
- Wisła Kraków.

W ramach nadzoru finansowego, klub Wisła Kraków został zobowiązany do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

5. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:

- Miedź Legnica,
- Korona Kielce,
- GKS Tychy,
- Widzew Łódź.

6. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- ŁKS Łódź,
- Radomiak Radom (na stadionie zastępczym w Bełchatowie).

7. Przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.

Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5000 zł za naruszenie kryterium P.11 Podręcznika Licencyjnego.

8. Przyznać klubowi Bruk-Bet Termalica Nieciecza licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.

9. Przyznać klubowi Arka Gdynia licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym. Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

10. Przyznać klubowi Odra Opole licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 (na stadionie zastępczym w Lubinie) z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Maciej Kwiatkowski fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Anonim 37.225.59.*** 2021-05-06 07:59
    Broń TKKF RADOM na boisko w Tymiankowie dolnym .
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~1926=997 milicja 192.38.135.*** 2021-05-04 22:19
    Dziurawa rajstopa dostała za to licencję na grę w związkach pracowniczych służb mundurowych w Wasilkowie, Zambrowie, Wikilcu i Białej Piskiej i w Cibsku
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~ja 37.248.153.*** 2021-05-05 17:58
      rADOMIAK BEŁCHATÓW
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~997 89.18.105.*** 2021-05-05 21:24
      TKKF 8-0 dziurawa rajstopa planty
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~stary kibic 188.146.101.*** 2021-05-05 19:31
    Jacy kibice, jakie upominanie się o stadion. "Kibice" Radomiaka tzw. "ultrasi" mają układ z tzw. miastam (Urzędem). Owi "kibice" mogą handlować kiełbachą, wodą i czym tam jeszcze chcą , ale za to nie dymią i nie krytykują tych drugich. Nawet pilnują żeby był porządek i nikt za bardzo nie atakował władz nawet na forach. ORMO czuwa.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 188.146.64.*** 2021-05-04 20:24
    Po meczu Radomiaka ze Stomilem mądrze się wypowiedział kibic GKS Tychy. Mówił, że w Tychach kibice najeżdżali non stop władze miasta i stadion, non stop. Dało to efekt. W Radomiu nie można ? Kibice co nosicie w spodniach ? Kleksy ?
    • 58%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~marcin 79.191.102.*** 2021-05-04 22:54
      Nie porównuj Tych do Radomiak tam w 2 lata zbudowali stadion a w Radomiu jest 3 lata opóźnienia i nie ma szans aby stadion był gotowy do czerwca 2022. Prezydent miasta Tychy i włądze spółki były codziennie na budowie stadionu były kontrole i nadzór nad tą inwestycją. Były spotkania raporty nadzór nad inwestycją i tanim kosztem w 2 lata zbudowali stadion na 15300 miejsc.A w Radomiu nikt nikogo i niczego nie kontroluje a ilosc nieprawidłowosci osiąga poziom Himalajów....
      • 56%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 79.184.146.*** 2021-05-04 23:43
      ten stadion nie powstanie
      • 61%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~FootBallFan 185.189.127.*** 2021-05-05 08:53
      Przede wszystkim w Tychach wykonawca nie kręcił, tak jak u nas. Nie umacniał śmieciami trybun, nie miał wyższego poziomu wód gruntowych - zrobił rzetelne badania gruntu, dał od razu normalną wycenę budowy i pewnie zatrudniał normalnych pracowników, a nie "wschodnich". Reszta jest milczeniem.
      • 93%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 09:41
      masz jakiekolwiek pojęcie o zamówieniach publicznych ?????
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~raa 37.225.59.*** 2021-05-05 09:51
      A ja pytam . Po ch...a zatrudniamy dyr. Doktor Kalinowska i innych doradców ? Jesteś kretynem to nie próbuj robić z nad kretynów . Budujesz dom to idź do murarza , daj mu kase , niech sobie kupi materiał i buduje .... Ty masz to gdzieś co wybuduje . Jak mu wystarczy na parter to niech będzie , jak na piętro to niech będzie piętro . Zrób tak , a na początku weź kredyt !!!
      • 64%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 15:03
      Życzy pan sobie przesunąć rurkę w kuchni teraz, czy może kiedy indziej? Zenobiusz Furman Jaką rurkę? Robotnik Heniek Pozwól pan. (Wchodzą do kuchni.) Widzi pan tę kuchenkę? Zenobiusz Furman No. Robotnik Heniek Ona stoi daleko od ściany, a powinna stać w rogu, nie? Zenobiusz Furman Powinna, oczywiście. Robotnik Maniek No właśnie, ale nie da się jej przesunąć, bo tu jest rura od ciepłej wody. No wie pan, gdyby on szła o tędy, no to wtedy tak. No ale za godzinę wszystko może być w porządku i będzie kosztowało złoty sześćdziesiąt. Zenobiusz Furman A nie dałoby się za złotówki? Robotnik Heniek Można. Będzie to szeset. Zenobiusz Furman Aha. No dobrze, a powiedzcie mi panowie, skąd wyście wiedzieli o tej rurze w moim mieszkaniu? Robotnik Heniek Ha, bo myśmy ten dom budowali. Zenobiusz Furman No to nie mogliście od razu tej rurki dać tam przy ścianie? Robotnik Heniek A nie, nie, nie. Myśmy go budowali według planu. A na planie te rurki to szły właśnie o tak... tak... i tak.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~obciach być za PO 188.146.64.*** 2021-05-05 15:46
      no i Zednobiusz w końcu zadecydował, że na rurce powiesi zasłonkę, oby takich "zasłonek" nie było na obiektach RCSu.HTP.
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 16:46
      2500 zł – tyle netto zapłacił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu za reklamę w nowym radomskim dwumiesięczniku. Magazyn CityBonus wydawany jest m.in. przez żonę wiceprezydenta Frysztaka. – Takie działanie to skandal i pomoc członkom rodziny. Na to zgody nie ma – uważają przedstawiciele PiS-u i .Nowoczesnej. Prezydent Radomia w tej sprawie osobiście głosu nie zabrał.– Jest to artykuł sponsorowany w formie reklamy. Chodziło nam o to, żeby każdy się dowiedział, że za Radomskie Centrum Sportu odpowiada MOSiR – mówi Grzegorz Janduła, prezes spółki MOSiR w Radomiu. – Każdy kojarzy, że to miasto buduje RCS, ale nikt nie wie, że robi to rękami MOSiR-u. Reklama kosztowała 2500 zł netto – twierdzi prezes Janduła. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że CityBonus to pismo wydawnictwa należącego między innymi do żony wiceprezydenta Radomia Konrada Frysztaka, która jest także wspomnianą redaktor naczelną, a pieniądze na reklamę pochodzą z miejskiej spółki.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~ja 37.248.153.*** 2021-05-05 17:54
      Chyba TYCHÓW!!!!!
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 62.122.115.*** 2021-05-05 15:37
    Witkowski do podawania piłek.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 37.225.59.*** 2021-05-05 16:47
      Chcesz żeby zabrali radomiakowi licencję ? Witkowski na bar piwny w przerwie meczu .
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Kibic 5.173.138.*** 2021-05-04 23:28
    Kilku trolli pisowskich ujada jak wściekłe psy i prowokuje kibiców Radomiaka do walki z urzędem miasta. Debile żyć nie potrafią jak nie podzielą ludzi i wroga nie wymyślą. Prymitywy! Kto na czele? Czyżby upadły wojtek basenowy?
    • 52%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 62.122.112.*** 2021-05-05 07:45
      Jak jest dobrze to kołek w szprychy, dla nich tylko polityka się liczy i skłócanie ludzi
      • 68%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 188.146.64.*** 2021-05-05 08:17
      Nie troli pisowskich, tylko ludzi mających dosyć indolencji, lenistwa, braku kompetencji, dyletanctwa i nabijania w butelkę. Jaką mendą trzeba być, by zapraszać mieszkańców na sportowe imprezy wiedząc, że nie ma szans na ich odbycie się.
      • 56%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Kibic 5.173.138.*** 2021-05-05 10:55
      Suweren wybrał to uszanuj, na okrągło to pisiory powtarzają. Masz dość to głosuj bo tam decyzje zapadają a nie przez szmatławe komentarze. Weź się jeden z drugim pasożycie za robotę a kibiców nie mieszaj w to swoje bagno i koryto polityczne, a sport zostaw dla normalnych ludzi.
      • 53%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 11:05
      Radomiak dycha dzieki datkom z UM, bo jego własciciele dbają o hotel, ale ta wazelina po wyborach i podczas kampanii świetnie sie komponuje z wiecami poparcia dla pzpr na S63 lata lecą, a ludzie sie nie zmieniaja mimo transparentów, Warchoły
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Warchoł 88.156.211.*** 2021-05-05 16:28
      Anonimie z 11:05 - żal mi cię kre ty nie... Jednak bycie całe życie w czyimś cieniu bardzo negatywnie wpływa na psychikę.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 16:44
      obleciałem z zielonym szalikiem tyle kilometrów i stadionów, że Ci sie w glowie nie mieści i to były jazdy pociągowe z przesiadkami wręcz odyseje, nie specjałami jak obecnie, lub busikami na które podwozi mamusia, mieliśmy większy dystans do wszystkiego co związane z polityką , zresztą królował okrzyk "złodziejski przemytniczy klub....", teraz wazelina z szaliczkami po urzędach z gratulacjami jakoś powoduje dyskomfort i rzeczywiscie negatywnie wpływa na psychikę jak jeszcze mozna upaść
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 37.30.55.*** 2021-05-05 15:42
    Szkoda że nie w Szczecinie się zgodzili .... miasto tam będzie pieniądze wydawać zamiast w to dziadostwo pod patronatem MOSiR zainwestować i zrobić coś normalnego tzn porządną płytę boiska. Radomiak też dostaje kasę od miasta więc i nasze pieniądze będą szły na chwałę Bełchatowa ... żenada
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ 176.88.46.*** 2021-05-05 14:32
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ 176.88.46.*** 2021-05-05 14:31
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~kibic 88.156.210.*** 2021-05-05 12:28
    W normalnej firmie jak są zawalone terminy ( i to ile lat zawalone !!!!!!!!!!) to leci na łeb kierownik prowadzący zadanie... w tym przypadku powinien polecieć Pan Grzegorz Janduła z radomskiego MOSIR... który nadzoruje budowę hali i stadionu. A on tylko podpisuje coraz to nowe aneksy zwiększające koszt inwestycji... jest nieudacznikiem i w życiorysie powinien mieć zaznaczone że nieudolnie nadzorował budowę stadionu i hali... Pan Prezydent Witkowski też jest nieudolny bo już dawno go powinien postawić do "pionu" albo go ZWOLNIĆ!!!!!!!!!!!!!!!... a skoro Prezydent nie potrafi tego albo się go boi to sam powinien podać się do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2021-05-05 14:29
      Janduła o właścicielu Betonoxu: Grzegorz Janduła, prezes MOSiR o jednym z właścicieli firmy Betonox, która ma dokończyć RCS, powiedział, że to „kręt”. Ze słów Janduły tłumaczy się dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |