Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radomiak odpowiada na decyzję wojewody

Radomiak odpowiada na decyzję wojewody
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Treść komunikatu klubu prezentujemy poniżej w całości:

W dniu 19 czerwca 2020 r. o godz. 20:04 do naszego Klubu wpłynęła decyzja Wojewody Mazowieckiego, zakazująca przeprowadzania masowych imprez z udziałem publiczności na całym obiekcie podczas meczów Radomiaka rozgrywanych na stadionie przy ul. Narutowicza 9, zgodnie z terminarzem rozgrywek Fortuna I ligi. Powyższy zakaz obowiązuje, począwszy od zaplanowanego na sobotę 20 czerwca o godz. 17:40 - meczu z Chojniczanką Chojnice, łącznie z ewentualnymi meczami barażowymi o awans do Ekstraklasy. Klub nie zgadza się z tą decyzją i zrobi wszystko by doprowadzić do jej zmiany.

https://www.cozadzien.pl/sport/w-sobote-radomiak-radom-zagra-u-siebie-z-chojniczanka-chojnice-jednak-bez-udzialu-publicznosci/65492

W związku z powyższym, Klub - szanując decyzję Wojewody - informuje, iż mecz w ramach rozgrywek Fortuna I Ligi: Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice, nie był organizowany jako impreza masowa. Wobec powyższego, na trybunach stadionu przy ul. Narutowicza 9, mogło zasiąść maksymalnie 999 osób i tego wymogu nasz Klub zamierzał w pełni dochować. To samo dotyczy pozostałych meczów Radomiaka w charakterze gospodarza w rozgrywkach Fortuna I ligi oraz ewentualnych spotkań barażowych z udziałem Klubu.

Zgodnie z ogłoszonym 12 czerwca 2020 r., rozporządzeniem Rady Ministrów - zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dotyczącym regulacji rozgrywania meczów piłki nożnej Ekstraklasy, I, II ligi i Pucharu Polski, zezwolono na udostępnienie publiczności co czwartego miejsca, w rzędach naprzemiennie, z tym, że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Powyższy przepis ten, łącznie z decyzją PZPN o zakazie uczestniczenia w/w meczach kibiców drużyny gości (na stadionie MOSiR w Radomiu - 222 miejsca), oznacza, że na stadion o pojemności 4066 miejsc na ul. Narutowicza w Radomiu, na którym swoje mecze rozgrywa Radomiak, nie może wejść więcej niż 999 osób, co stanowi 24,56% miejsc udostępnianych publiczności na stadionie. Wobec powyższego, mecze z udziałem kibiców na ww. stadionie, będą miały charakter imprezy zwykłej (niemasowej), co nie wymaga po stronie Klubu uzyskania zezwoleń urzędowych. Przedmiotowe wydarzenie odbywa się na podstawie umowy/ustaleń pomiędzy Klubem a właścicielem/zarządcą stadionu.

Klub informuje, iż w związku z wymogami epidemiologicznymi oraz wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, Klub Radomiak przygotował plany i założenia dotyczące:

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- udostępnienia wejść z oznaczeniem punktów kontroli i środków dezynfekcji oraz udostępniania sektorów i toalet dla widzów,
- rozmieszczenia widzów na sektorach, celem zachowania wymagalnej odległości.

W nawiązaniu do powyższych planów i założeń organizacyjnych dotyczących udostępniania przez nasz Klub do 25% pojemności stadionu dla publiczności, na podstawie Uchwały Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej nr 24/2020 z dnia 8 czerwca 2020 roku w sprawie organizacji meczów piłkarskich szczebla centralnego z udziałem publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym, Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał Radomiakowi zgodę na organizację meczów z udziałem publiczności, zgodnie z przesłanymi planami i założeniami (do 999 osób).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, na stadionie zostały poczynione przygotowania do meczu w podwyższonym rygorze sanitarnym w poniższym zakresie:

- przygotowano środki dezynfekcji przy każdym z 10-ciu wejść (przewidziano na kontrole i dezynfekcję każdej osoby 30 sek),
- pracowników ochrony obiektu, obsługę techniczną, pracowników klubu wyposażono w maseczki i rękawiczki,
- na stadionie wydzielono nieprzecinające się strefy 0 i 1, oddzielające osoby przebadane w kierunku COVID-19 od nieprzebadanych,
- oznaczono co czwarte miejsce siedzące na trybunach, które mogą zajmować widzowie,
- przygotowano regulamin meczu w podwyższonym rygorze sanitarnym, do wywieszenia przy wejściach na stadion.

https://www.cozadzien.pl/sport/radomiak-na-razie-bez-licencji-na-gre-w-fortuna-1-lidze-w-sezonie-2020-21-problemem-stadion/65496

Ponadto:

- każdy kibic obecny na meczu ma obowiązek dezynfekcji dłoni przy wejściu oraz noszenia maseczki podczas przemieszczania się po obiekcie i zachowywania możliwie jak największego odstępu w trakcie meczu, nie gromadzenie się oraz zachowania zalecanych odległości po zakończonym meczu podczas opuszczania terenu obiektu.
- zrezygnowaliśmy z organizowania stref gastronomicznych,
- odbyło się spotkanie z zastępcą Komendanta Miejskiego Policji i jego podwładnymi oraz szefem oddziału ochrony przydzielonego na ww. mecz, podczas którego omówiono plan zabezpieczenia imprezy.

Wojewoda Mazowiecki w swej decyzji oparł się na opinii stanu bezpieczeństwa sporządzonej przez Mazowieckiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomiu, który negatywnie zaopiniował przeprowadzenie imprezy masowej na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

W związku z tymi opiniami oraz rozumiejąc zagrożenia wynikające ze stanu epidemii, chcemy zauważyć, że najwięcej do tej pory zakażeń COVID-19 zdiagnozowano w Polsce na Śląsku (35%), gdzie jest także codziennie największy przyrost zakażeń w skali kraju. Tam jednak Sanepid wydał pozytywną opinię dotyczącą organizacji imprez masowych, a Wojewoda Ślaski na jej podstawie, wydał 18 czerwca 2020 r. zgodę na organizację imprez masowych z udziałem publiczności.

Z kolei Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu wydał swą negatywną opinie, nie konsultując się z naszym Klubem, nie mając więc też wiedzy na temat podjętych przez nas, wyżej wymienionych działań ws. bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas meczów na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

Reasumując, chcemy podkreślić, że pozwolenie Prezydenta Miasta Radomia zezwala nam na przeprowadzenie imprezy masowej, lecz nie nakazuje nam jej zorganizowania. Biorąc pod uwagę zaistniałą w kraju i regionie sytuację epidemiologiczną oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 12 czerwca 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie meczu z Chojniczanką jako imprezy zwykłej (niemasowej) z zachowaniem wszelkich rygorów epidemiologicznych tegoż rozporządzenia oraz wynikających z wytycznych PZPN.

Dlatego mimo bardzo późnej decyzji Wojewody Mazowieckiego (zaledwie 22 godziny przed meczem), od wczoraj wieczora czyniliśmy starania, aby mecz odbył się z udziałem publiczności. Jednak wraz uzyskaniem informacji, że na podstawie decyzji wojewody, policja nie dopuści kibiców do stadionu, mając na względzie kwestie bezpieczeństwa oraz nadrzędność racji epidemiologicznych, Zarząd Klubu zdecydował, że mecz z Chojniczanką odbędzie się bez udziału publiczności.

Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie i zapewniamy, że będziemy się od decyzji Wojewody odwoływać. Nie do przyjęcia jest dla nas fakt, że inne zespoły Fortuna I Ligi mogą od dziś rozgrywać mecze przy udziale swoich kibiców, a nasz - walczący o awans do PKO Ekstraklasy - Radomiak, jako jedyny nie może liczyć na doping swoich fanów, dwunastego zawodnika naszej drużyny.

MN / radomiak.pl / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Wkur...... 37.47.8.*** 2020-06-21 13:40
  Po odszkodowanie od Powiatowej Stacji Sanitarnej, za niedołożenie należytej staranności w wyjaśnieniu sprawy i narażeniu klubu na straty wizerunkowe i finansowe, dobra kancelaria by zamiotła tą Wiśniewską z tym całym grajdołem.
  • 83%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 185.49.29.*** 2020-06-22 16:23
   wg Grzesia Gilewskiego bileciki nic nie wnoszą do budżetu klubu, a biorąc pod uwagę fakt, że jednoimienny pęka w szwach, miał byc przekształacany, ale sie wysypało to dobry ruch
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 178.235.185.*** 2020-06-22 10:20
  A gdzie Bielan,Suski, Skurkiewicz ???
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Piter 37.47.8.*** 2020-06-21 13:37
  Dobry adwokat i do sądu z tym dziadostwem pod nazwą Sanepid Radom
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.232.*** 2020-06-20 19:12
  Pozdeowiwnia od Powiślanki Cibsko dla wszystkich 17 kibiców milicyjnego klubiku.
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.232.*** 2020-06-20 18:03
  Wójcik za tym stoi. To zakamuflowany broniarz. Pewne info.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Dejmon 178.235.179.*** 2020-06-20 15:50
  Decyzja jest głupia, idiotyczna, bezsensowna i nie ma żadnego uzasadnienia. Jeśli Radom uważany jest za obszar podwyższonego ryzyka należałoby wprowadzić obostrzenia w marketach, zakazać wesel, zabronić jeżdżenia komunikacją miejską, itd, itp. Przypomnę, że w piątek w Radomiu było otwarcie marketu budowlanego Leroy Merlin, sklep odwiedziło tego dnia kilka tysięcy ludzi. Jakoś to Panu pseudo wojewodzie, byłemu (myślałem, że na szczęście...) ministrowi zdrowia nie przeszkadzało.
  • 82%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Rodowity 5.172.238.*** 2020-06-20 12:32
  Bardzo dobra decyzja Wojewody. Nadjeżdżało by się wieśniaków do miasta i zarazalo by ludzi. A tak niech siedzą na wichurach.
  • 76%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~A 5.173.137.*** 2020-06-20 12:43
   Ale jestes żałosny i zakompleksiony. Żal ciebie normalnie mi po ludzku
   • 87%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.63.*** 2020-06-20 12:46
   Rodowity? tylko skąd . Poszperaj w księgach parafialnych to się dowiesz.
   • 90%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Resovia Rzeszów 37.248.215.*** 2020-06-20 14:13
   Wieśniakami to wy jesteście w dodatku pachołami legii.Więc siedzieć cicho
   • 89%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Resovia Rzeszów 37.248.215.*** 2020-06-20 14:14
   Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
   • 78%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.185.*** 2020-06-20 15:25
   Boże co za tuman. Ile ty masz lat?. Podkarpacie i wszystko jasne.
   • 71%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 178.235.184.*** 2020-06-20 14:42
  Jakoś w kościołach ,galeriach można się wręcz grupować i nikt tego nie kontroluje.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 185.34.49.*** 2020-06-20 13:00
  Nie zapomnimy tego Panie Wojewodo
  • 63%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~piknik 178.235.183.*** 2020-06-20 12:00
  Panie wojewodo byłeś pan nieudolnym ministrem,a teraz wojewodą,kibice ci tego nie zapomną.Będziesz się przed Jarkiem tłumaczył po niedzielnych wyborach.Cały Śląsk ma większą liczbę zachorowań,zamkniętą granice z Czechami i tam nikt nie pomyślał o zamknięciu stadionów.Znowu pan dzielisz ludzi na inny sort.
  • 53%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 83.6.184.*** 2020-06-20 12:19
   Przecież wy i tak głosujecie na Rafalale bo wam Radzia każe
   • 53%
   • |
   • oceń:
   • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy