Przegrana Broni Radom z wzmocnionymi rezerwami Legii Warszawa

W pierwszej jedenastce Legii znalazło się dziewięciu zawodników z pierwszego zespołu, który w ten weekend nie rozgrywa meczu w PKO Ekstraklasie. Kibice przy Narutowicza zobaczyli więc w akcji m.in. Radosława Cierzniaka, Ivana Obradovicia, Tomasza Jodłowca, Inakiego Astiza, Cafu czy Jarosława Niezgodę.

Pierwsze minuty tego pojedynku były dość senne. Legioniści nie weszli w to spotkanie na pełnych obrotach. Mimo że prowadzili grę, to nie stworzyli realnego zagrożenia pod bramką Kosiorka. Broń ograniczyła się natomiast do defensywy i wyczekiwania na kontry.

Legia objęła prowadzenie w 28 minucie i miała przy tym sporo szczęścia. Po dograniu w pole karne z prawego skrzydła, w piłkę nie trafił Terentiew, a jego kiks wykorzystał Niezgoda, który pokonał Kosiorka.

Pod koniec pierwszej połowy ekipa przyjezdnych stworzyła sobie kilka świetnych sytuacji. Dwukrotnie próbował Rosołek, raz Karbownik, dwa razy też Cafu. Ten ostatni trafił z rzutu wolnego w słupek, natomiast w innych sytuacjach świetnie interweniował Kosiorek.

Trener Różański już w przerwie przeprowadził dwie zmiany. Na placu gry pojawili się Czarnecki i Wójcik, którzy zastąpili Śliwińskiego i Terentiewa. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Już parę minut po wznowieniu gry przyjezdni podwyższyli. Ładną akcję swojego zespołu mocnym strzałem zakończył Waniek i było już 2:0.

W kolejnych minutach wciąż inicjatywa należała do Legii II, która kontrolowała boiskowe poczynania. Legioniści nie forsowali jednak za bardzo tempa, więc i akcji bramkowych nie było wiele. Broń wciąż ograniczała się do defensywy, ale po kontrataku bliski szczęścia w 76 minucie był Więcek, ale jego strzał nieznacznie minął poprzeczkę bramki Cierzniaka. Była to zdecydowanie najlepsza okazja gospodarzy w tym spotkaniu.

W końcówce podopieczni trenera Różańskiego zebrali się do ataków. W 85 minucie z wolnego uderzał Wicik, niepewnie interweniował Cierzniak, ale ostatecznie złapał piłkę. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę wybił Mosór. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie i Broń zanotowała w drugiej kolejce sezonu 2019/2020 drugą porażkę.

Broń Radom - Legia II Warszawa 0:2 (0:1)
Bramka: Niezgoda 28, Waniek 52.
Broń: Kosiorek - Terentiew (46 Wójcik), Jagieła, Ziemak, Wicik, Sternicki, Więcek, Jedynak (60 Leśniewski), Winiarski (74 Zagórski), Śliwiński (46 Czarnecki), Czarnota.
Legia II: Cierzniak - Karbownik, Astiz, Mosór, Obradović, Jodłowiec, Cafu, Rosołek, Waniek (62 Cielemęcki), Nagy, Niezgoda.
Żółte kartki: Terentiew, Ziemak - Karbownik, Nagy, Cafu.