Proch przegrał, trener Strzemiński podał się do dymisji. Grała IV liga

W środku tygodnia w zaległym meczu Proch niespodziewanie, ale zasłużenie przegrał z Podlasiem Sokołów Podlaski. Kibice byli mocno zdegustowani postawa swoich ulubieńców, zwłaszcza, że ci kilka dni wcześniej wygrali w Przysusze z faworyzowanym Oskarem. W sobotę do Pionek przyjechała Wilga Garwolin, a w składzie wicelidera wystąpił Grzegorz Piesio. Zawodnik mający za sobą ponad sto spotkań w PKO Ekstraklasie (Arka Gdynia, Górnik Łęczna) pokazał, że pomimo 32. lat nie zapomniał jak się gra w piłkę. To właśnie po jego asyście Tomasz Paszkowski wpisał się na listę strzelców. Ten sam zawodnik dwukrotnie w pierwszej części gry pokonał Norberta Wnukowskiego, a że do bramki Prochu trafił także Przemysław Alot, to zanosiło się na pogrom. Po zmianie stron gospodarzy stać było na jedną odpowiedź, a gola w 85. minucie uzyskał Bartosz Leśnowolski.

O tym, że w dołku jest Oskar można się było przekonać w Hucie Mińskiej, gdzie Tygrys wygrał różnicą dwóch trafień.

Aż siedem goli obejrzeli kibice w Białobrzegach. Tam w hicie tej serii gier Pilica, dla której był to dopiero drugi mecz o punkty, uległa liderowi – Mazovii Mińsk Mazowiecki. Już w 12. minucie doszło do zmiany bramkarza, bo kontuzjowanego Marcina Pieniążka zastąpił Filip Adamczyk. Były golkiper Radomiaka tylko przez siedem minut zachowywał czyste konto, bo w 19. minucie pokonał go Michał Bondara. Mazovia nie spoczęła na laurach i atakując rywala, do przerwy wypracowała sobie dwubramkowa przewagę (było 1:3). W 50. minucie Wojciech Wocial popisał się asystą a Bondara zdobył swojego drugie gola. Wówczas Tomasz Grzywna dokonał czterech zmian w składzie, co przełożyło się na poziom widowiska. Pilica ruszyła do natarcia, ale stać ją było tylko na dwa gole, które zdobył Konrad Paterek.

Tymczasem w innym niedzielnym spotkaniu Pogoń II Siedlce okazała się lepsza od rezerw Radomiaka. W pojedynku outsiderów gospodarze wygrali różnicą trzech goli.

Wyniki 6. kolejki IV ligi:

Pogoń II Siedlce – Radomiak II Radom 3:0, KS Warka – Mszczonowianka Mszczonów 3:0, Pilica Białobrzegi – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:4, Proch Pionki – Wilga Garwolin 1:3, Tygrys Huta Mińska – Oskar Przysucha 4:2, Zamłynie Radom – Mazowsze Grójec 2:0, Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Huta Czechy 3:1.