Porażki Broni Radom i Pilicy Białobrzegi w 32. kolejce trzeciej ligi

Broń Radom mierzyła się na wyjeździe z nieco niżej notowaną Wartą Sieradz. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 42 minucie. Bramkę z rzutu karnego strzelił Mateusz Lis. Po przerwie rywale radomskiej ekipy podwyższyli wynik tego pojedynku. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kolejną "jedenastkę" wykorzystał ten sam zawodnik. Po niemal dziesięciu minutach bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został gracz Warty, Bartłomiej Krecichwost. To zdarzenie nie miało jednak wpływu na końcowy rezultat. Warta Sieradz zwyciężyła z Bronią Radom 2:0. Drużyna z województwa mazowieckiego na dwie kolejki przed końcem zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów.

Warta Sieradz - Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Lis 42', 75'.
Czerwona kartka: Krechichwost 84'.

Pewna spadku do IV ligi Pilica Białobrzegi miała do wykonania ciężkie zadanie, bowiem grała na terenie rywala z wiceliderem rozgrywek, Unią Skierniewice. Gospodarze rewelacyjnie weszli w mecz i po 11 minutach prowadzili już 3:0. Drużyna ze Skierniewic na przerwę schodziła ostatecznie z rezultatem 4:0, bo podczas pierwszej części gry bramkę samobójczą strzelił Patryk Walasek. Wynik ustalił w 72 minucie Jakub Bartosiński. Zespół z Białobrzegów poległ ostatecznie 0:5. Pilica zamyka stawkę mając na koncie zaledwie 19 "oczek".

Unia Skierniewice - Pilica Białobrzegi 5:0 (4:0)
Bramki: Bartosiński 4', 72', Sabillo 9', 11', Walasek (samobójcza) 29'.

Kolejny mecz w rozgrywkach III ligi Broń Radom rozegra przy ul. Narutowicza z GKS-em Wikielec (31 maja). Pilica Białobrzegi podejmie natomiast lidera, Pogoń Grodzisk Mazowiecki (1 czerwca).