Piłkarki HydroTrucku Radom zagrały w Łodzi na piątkę

W 10 minucie spotkania radomianki wyszły na prowadzenie, bo do swojej bramki piłkę trafiła Ewelina Piórkowska. Nie minęło kilka minut, a zespół z Radomia mógł prowadzić różnicą dwóch goli, ale sytuacji sam na sam z bramkarką SMS-u nie wykorzystała Aleksandra Zielińska. Na szczęście ta akcja na „HydroLuksiarach” nie zemściła się i w 34 minucie było 2:0. Wówczas Amelię Niedzielską do kapitulacji zmusiła Klaudia Żabicka. Jak się miało okazać to nie był koniec bramek w pierwszej części gry, bo tuż przed przerwą na 3:0 podwyższyła Aleksandra Szydło. Piłkarka, która na murawie pojawiła się kilka chwil wcześniej zmieniając Klarę Karoń wykorzystała rzut karny.

Po zmianie stron radomianki nie zamierzały ograniczać się do defensywy i wciąż nękały atakami swoje przeciwniczki. Już w 51 minucie było 4:0, bo z gapiostwa rywalek skorzystała Federica Dall’ara. Niespełna kwadrans później piłkę z siatki musiała wyciągać Izabela Wicik, ale wynik w 82 minucie ustaliła Dall’ara. Dla Włoszki był to 9 gol w rozgrywkach!

Teraz w rozgrywkach 1. ligi nastąpi dwutygodniowa przerwa, a po niej na HydroTruck czeka wyjazdowy mecz z outsiderem Rolnikiem Biedrzychowice.

UKS SMS II Łódź – HydroTruck Radom 1:5 (0:3)

Bramki: Libera – Piórkowska (s), Żabicka , Szydło (k), Dall’ara 2.

HydroTruck: Wicik – Zielińska, Rosińska, Mućka, Molenda (77. Sobczak), Żabicka (46. Płóciennik), Kwiatkowska (87. Franaszek), Barczak, Chmura, Karoń (36. Szydło), Dall’ara.