Radomiak Radom 5:3 Pogoń Siedlce (zapis relacji)

W czwartej kolejce II ligi Radomiak Radom po niesamowitym meczu pokonał Pogoń Siedlce aż 5:3. Kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie przy ul. Struga byli świadkami wielu zwrotów akcji i aż ośmiu goli. Do przerwy był remis, a Radomiak zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

Radomiak Radom                 5:3                Pogoń Siedlce
 6' Cieciura
                                                                  12' K.Wójcik
                                                                   30' Czerkas (k)
                                        42' Ciach
                                                                  45 + 1' Dybiec
45 + 2' Cieciura (k)
49' Radecki
58' Leandro

Radomiak: Skowron - Cieciura, Ciach, Wichtowski, Derbich, Białożyt, Radecki, Byszewski (Szewczyk 90+1'), Kornacki (K.Puton 46'), Czoska (Kalinowski 83'), Leandro (Cichos 60')
Pogoń: Kozaczyński - Dybiec, Czerkas (Tarachulski 69"), Stromecki (Tomalski 81'), Ratajczak, Ł.Wójcik, Rodak, K.Wójcik, Demaniuk (Dzienis 77'), Guzek, Odunka (Zaniewski 59')

Rezerwowi
Radomiak: Banasiak - Cichos, Kalinowski, Michalski, K.Puton, Wł.Puton, Szewczyk
Pogoń: Budzikur - Steć, Tomalski, Dzienis, Tarachulski, Zaniewski, Urbański

90 + 4' koniec meczu! Radomiak wygrał z Pogonią 5:3!
90 + 4' dośrodkowanie Derbicha, ale wybite przez obrońców
90 + 3' na 30 metrze faulowany Cieciura. To chyba ostatnia akcja tego spotkania
90 + 2 sędzia pokazuje, że na spalonym był Cichos
90 + 2' w środku pola faulowany Białożyt
90 + 1' ostatnia zmiana w Radomiaku - Szewczyk za Byszewskiego
90' cztery minuty dolicza arbiter
89' gospodarze mądrze i konsewentnie utrzymują się przy piłce zyskując cenne sekundy
86' Radomiak po wprowadzeniu Kalinowskiego gra piątką obrońców
84' Cichos z lewej strony pola karnego wrzuca piłkę wzdłuż linii, ale nikt nie zamknął akcji
83' zmiana w Radomiaku - Kalinowski za Czoskę
82' rzut wolny dla Pogoni z 25 metrów. Bardzo ładne uderzenie K.Wójcika, ale minimalnie obok słupka
81' zmiana w zespole gości - Tomalski za Stromeckiego
81'  ładna akcja Radomiaka. Puton wypuszcza piłkę Cichosowi, ale ten jest na spalonym
80' Radecki wywalczył korner
79' dośrodkowanie Derbicha z wolnego wyłapuje Kozaczyński
78' z pomocnikiem Radomiaka już wszystko w porządku, wrócił na boisko i gra wznowiona
78' chwila przerwy, faulowany Byszewski leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej
77' zmiana w Pogoni - Dzienis za Demaniuka
75' dośrodkowanie K.Wójcika w pole karne, Skowron piąstkuje przed szesnastkę, tam czeka jeden z pomocników Pogoni, a jego strzał trafia w poprzeczkę
74' waleczny Cieciura na prawej obronie przerywa akcję gości
72' bardzo ostre wejście Zaniewskiego w Cieciurę, a sędzia nie upomniał zawodnika gości nawet żółtą kartką...
71' uderzenie K.Wójcika z dystansu, ale obok bramki
70' spięcie pomiędzy ławkami rezerwowych obu drużyn. Krótka rozmowa arbitra z trenerem Radomiaka
69' zmiana w Pogoni - Tarachulski za Czerkasa. Gra wznowiona
68' przerwa na uzupełnienie płynów
66' Rodak strzela w kierunku bramki Skowrona. W kierunku, ponieważ futbolówka w dużej odległości minęła bramkę golkipera Zielonych
64' żółtym kartonikiem ukarany Byszewski
62' ładna akcja gospodarzy. Szkoda, że nie zakończona uderzeniem Białożyta. Zgranie na prawe skrzydło do Byszewskiego, wrzutka w pole karne i tylko rożny
60' również w Radomiaku zmiana - Cichos za Leandro
59' zmiana w zespole Pogoni - Zaniewski za Odunkę
58' GOOOOL dla Radomiaka!!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, akcję zamyka Leandro i pakuje piłkę do siatki! Trener Niedźwiedź z radości aż wbiegł na boisko! Radomiak - Pogoń 5:3
57' ładna indywidualna akcja Radeckiego zakończona strzałem. Niestety, po rykoszecie i tylko korner
56' tym razem groźnie pod polem bramkowym Radomiaka. Demianiuk jednak posyła piłkę wzdłuż bramki
55' po raz kolejny piłka wstrzelona w szesnastkę, ale tym razem bez strzału gospodarzy
53' dośrodkowanie w pole karne Pogoni, głową strzela Ciach, ale trafia w słupek!
49' GOOOOL dla Radomiaka!!! Dośrodkowanie Derbicha z prawego skrzydła w szesnastkę gości, tam świetnie ustawiony był Radecki, który wpakował piłkę do siatki i wyprowadził Zielonych na prowadzenie! Znakomicie radomianie rozpoczęli drugą połowę! Radomiak - Pogoń 4:3
48' na prawej stronie faulowany Byszewski
47' dośrodkowanie Ciacha w pole karne, ale piłka minęła Putona
46' z dystansu uderzał K.Puton, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera gości
46' drugą połowę rozpoczęli gospodarze

* jedna zmiana w Radomiaku - K.Puton za Kornackiego
* zawodnicy wychodzą już na murawę. Pierwsi pojawili się goście, chwilę później z tuneli wyszli radomianie

45 + 3' koniec pierwszej połowy
45 + 3' GOOOOOL dla Radomiaka!!!! Jedenastkę pewnie egzekwuje Cieciura! Strzał w prawy róg bramki Radomiak - Pogoń 3:3
45 + 2' co się dzisiaj dzieje przy Struga! Rzut karny dla Radomiaka!
45 + 1' GOL dla Pogoni! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zgranie w pole bramkowe, tam czekał Dybiec, który głową kieruje piłkę do siatki... Radomiak - Pogoń 2:3
45' dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa
45' Ciach strzela z dystansu, po ziemi ale za lekko
42' GOOOOOL dla Radomiaka!!! rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Białożyta wprost na nogę Ciacha który zamykał akcję z lewej strony i wpakował piłkę do siatki! Radomiak - Pogoń 2:2
41' żółte kartki dla Dybca z Pogoni i Kornackiego z Radomiaka
40' zamieszanie w środku boiska, posypią się zaraz kartki
39' trener gości, Rafał Wójcik dość nerwowo reaguje na boiskowe wydarzenia. Został upomniany przez sędziego technicznego
36' Zieloni w ostatnich mintuach grają bardzo nerwowo, a goście raz po raz goszczą pod szesnastką podopiecznych trenera Niedźwiedzia
32' znowu groźnie pod bramką Radomiaka. Strzelał K.Wójcik. Wcześniej błąd Wichtowskiego, który zbyt lekko podał do swojego kolegi
31' kolejna kartka - Stromecki z Pogoni
30' GOL dla Pogoni! Rzut karny wykorzystuje Czerkas. Radomiak - Pogoń 1:2
29' żółta kartka dla Czoski za dyskusję. Nerwowo na boisku. Dziwna decyzja sędziego
29' rzut karny dla Pogoni! Nasuwa się pytanie - za co arbiter podyktował tę jedenastkę?! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników Pogoni padł, a sędzia pokazał na jedenasty metr. Ta decyzja zdziwiła nawet chyba gości...
28' Odunka przyjął, obrócił się i uderzył na bramkę Radomiaka. Na posterunku Skowron, który wybija na korner
27' Białożyt dośrodkowuje z rzutu wolnego. Piłka wstrzelona w pole karne minęła wszystkich zawodników, ale wyłapał ją Kozaczyński
26' Leo założył "siatkę" jednemu z zawodników Pogoni, a potem był faulowany. Sędzia jednak nie dał żółtej kartki, choć wydaje się, że powinien
24' zamieszanie w polu karnym i sytuację wyjaśniają obrońcy drużyny przyjezdnej
24' gra wznowiona
23' przerwa na uzupełnienie płynów
23' zmarnowana sytuacja Radomiaka. Leo podał na lewo do Derbicha. Szkoda, że obrońca gospodarzy nie strzelił od razu i zwlekał z uderzeniem, bo zdążyli wrócić defensorzy Pogoni
20' dośrodkowanie Cieciury z prawego skrzydła, wybijają defensorzy przed pole karne, tam był Derbich, ale jego uderzenie niestety niecelne
19' żółta kartka dla Rodaka
18' po raz kolejny strzela K.Wójcik, ale tym razem ponad poprzeczką
14' Czerkas z dystansu, ale bardzo niecelnie
12' GOL dla Pogoni! Podanie z głębi pola od Odunki do Krystiana Wójcika, a ten strzałem po ziemi pokonuje Skowrona! Radomiak - Pogoń 1:1
9' Leandro uderza z 17 metra, ale ponad bramką
8' Czerkas lewą stroną, ale nie wywalczył nawet rożnego
6' GOOOOL dla Radomiaka!!! Piłka wybita przez obrońców przed pole karne, a tam czekał Cieciura, który przepięknym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce! Radomiak - Pogoń 1:0
4' nerwowo rozpoczęli gospodarze. Dużo strat i niedokładności
3' Radomiak długo rozgrywa piłkę, ale Pogoń dobrze broni dostępu do swojej bramki
1' długa piłka do Demianiuka, ale pewnie interweniuje Ciach wybijając na rzut rożny
0' zaczęła Pogoń!

godz. 17:07 - za chwilę początek meczu
godz. 17:05 - Radomiak dzisiaj tradycyjnie na biało-zielono, Pogoń natomiast na czerwono-czarno
godz. 17:04 - obie drużyny wychodzą na murawę. Jakieś małe opóźnienie
godz. 16:56 - arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Artur Ciecierski z Warszawy
godz. 16:55 - na stadion dotarli kibice Pogoni Siedlec
godz. 16:54 - zespoły zeszły już do szatni
godz. 16:51 - ze stadionu im. Braci Czachorów w Radomiu wita Michał Nowak