Pilica Białobrzegi w półfinale Pucharu Polski na Mazowszu, Oskar Przysucha o krok od sensacji!

Zawodnicy Pilicy do półfinału awansowali dzięki wyjazdowemu triumfowi nad 4. ligowymi rezerwami Wisły Płock. Gole dla podopiecznych Mariusza Sawy zdobywali: Bartosz Zawadzki i wypożyczony z Radomiaka: Kacper Pankowski. Dzięki triumfowi białobrzeżanie 11 maja podejmą w półfinale rezerwy Legii. Legioniści po emocjonującym pojedynku pokonali 2:1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Dużo więcej emocji, jak i bramek dostarczył mecz Oskara z liderem gr. I 3. ligi – Legionovią. Przysuszanie po tym, jak wyeliminowali Ursusa Warszawa przeciwko legionowianom faworytami nie byli, ale to oni już w 9 minucie otworzyli wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się wtedy Przemysław Śliwiński. Zaledwie 10 minut później był remis, bo Pawła Wieczorka pokonał Piotr Sonnenberg. Po zmianie stron mecz, również miał wyrównany przebieg, co pokazały stworzone przez oba zespoły sytuacje. Najpierw doświadczonego golkipera Pawła Błesznowskiego pokonał Piotr Kornacki i ponownie zanosiło się na sensację. Sporo pracy miał także arbiter Paweł Gwiazda, pokazując w samej drugiej połowie osiem żółtych kartek. Goście zdołali jednak doprowadzić do remisu i wydawało się, że takim też rezultatem (2:2) zakończy się mecz. Tak się nie stało, bo w 90 minucie Oskar wyszedł na prowadzenie, ale rywale odpowiedzieli niemal natychmiastowo, doprowadzając do dogrywki! W niej, a więc w dodatkowych 30 minutach, doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem w tym czasie padło aż sześć bramek! Cztery z nich uzyskali goście i to oni zagrają w półfinale z Polonią Warszawa.

Wisła II Płock – Pilica Białobrzegi 0:2 (0:1)

Oskar Przysucha – Legionovia Legionowo 3:3 (1:1), 5:7 po dogrywce.