Pierwsza domowa porażka Radomiaka Radom w PKO Ekstraklasie

Radomiak w minionym tygodniu pozyskał kilku zawodników. Trener Dariusz Banasik jednak postawił na skład identyczny, jak w poprzednim meczu z Wisłą Płock. Abraham Marcus, Jo Santos i Daniel Łukasik rozpoczęli spotkanie na ławce dla rezerwowych.

"Zieloni" weszli fatalnie w to spotkanie. Minęło 14 sekund, a Filip Majchrowicz już musiał wyciągać piłkę z siatki. Po wybiciu Dawida Abramowicza, futbolówka trafiła do Janisa Papanikolaou, który uderzył bez namysłu, z powietrza. Piłka trafiła do siatki przy słupku obok interweniującego bramkarza radomian.

Radomiak po tym szybkim ciosie długo nie potrafił się podnieść. Kilkanaście kolejnych minut to napór częstochowian, którzy mieli kilka sytuacji, ale do siatki już w pierwszej połowie nie trafili. Pierwsze 45 minut to dość ostra gra. Sędzia Damian Sylwestrzak aż pięciokrotnie pokazywał zawodnikom żółte kartki. Trener Banasik już w 27 minucie zdjął z boiska Thabo Cele, który w 14 minucie zobaczył "żółtko", a niedługo potem mógł zobaczyć drugą kartkę. Zastąpił go Goncalo Silva. Radomiak nie stworzył w pierwszej połowie właściwie żadnej klarownej sytuacji. Raków prowadził 1:0.

W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie z Radomia. W barwach Radomiaka zadebiutował Jo Santos, który zmienił Luisa Machado. W 54 minucie bliski doprowadzenia do remisu był Maurides, ale piłka po jego strzale głową nieznacznie minęła słupek bramki Rakowa. Kilka chwil później strzelał z dystansu Karol Angielski - również jednak niecelnie.

Radomiak próbował odrobić stratę, a trener Banasik w 78 minucie przeprowadził potrójną zmianę. Na boisku pojawił się m.in. kolejny debiutant, Abraham Marcus, a z placu gry zszedł... wprowadzony w 27 minucie Goncalo Silva. W ostatnich minutach w polu karnym rywali był nawet bramkarz "Zielonych". Wynik nie uległ już jednak zmianie. Radomiak nie znalazł sposobu na sforsowanie defensywy Rakowa, który przerwał serię dwunastu meczów bez porażki ekipy Dariusza Banasika.

Dla radomian była to pierwsza domowa porażka w obecnych rozgrywkach.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
Bramka: Papanikolaou 1'

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro (78' Marcus), Cele (27' Silva (78' Radecki)), Karwot, Machado (46' Jo Santos), Angielski, Maurides (78' Sokół).
Raków: Kovacevic - Petrasek, Arseinć, Racovitan, Papanikolaou, Lederman (56' Czyż), Tudor, Kun, Wdowiak (74' Sorescu), Sturgeon  (56' Ivi), Gutkovskis (74' Musiolik).

Żółte kartki: Cele, Leandro, Silva - Arsenic, Lederman, Kun, Tudor, Petrasek, Kovacevic.
Sędzia: Damian Sylwestrzak.
Widzów: 4467.