Pięć setów i przegrana Cerradu Enei Czarnych z beniaminkiem PlusLigi, Ślepskiem Malow Suwałki

Poza kadrą meczową w starciu ze Ślepskiem Malow znalazł się w sobotę Damian Boruch, który narzeka na uraz. Jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Michał Ostrowski.

Gospodarze dobrze zaczęli to spotkanie. Po atakach Włodarczyka i Butryna oraz bloku na Rohnce było 5:2. Były to jednak niestety dobre złego początki. Goście szybko doprowadzili do remisu (7:7), a za chwilę wyszli na prowadzenie. Po punktowej zagrywce Szerszenia było 8:10. Cerrad Enea Czarni mieli w odsłonie otwarcia bardzo duże kłopoty z przyjęciem zagrywki rywali. W ataku skuteczny był natomiast właściwie tylko Butryn. Po stronie rywali natomiast świetnie prezentował się Bołądź, który zakończył tego seta z 80-procentową skutecznością. Po ataku Szerszenia było 10:16, a chwilę potem ten sam zawodnik skończył atak przy stanie 12:17. Przewaga Ślepska Malow wzrosła do siedmiu "oczek" (13:20). Radomianie tej straty nie zdołali odrobić i po ataku Takvama beniaminek PlusLigi wygrał do 18.

Po wyrównanym początku seta numer dwa (5:5), przyjezdni osiągnęli trzypunktową przewagę. Po asie serwisowym Tuanigi było 6:9. Dwie akcje później Protopsaltis podbił atak rywali, ale sędziowie zbyt wcześnie gwizdnęli przyznając punkt Ślepskowi. Po challenge'u akcja została powtórzona, ale proces ten trwał dość długo. Radomianie byli wyraźnie podrażnieni. Po chwili asa serwisowego posłał przyjmujący z Grecji, a Szerszeń został zatrzymany na siatce (9:9). Potem trwała wymiana ciosów, ale po chwili znów to ekipa z Suwałk wyszła na prowadzenie (12:15). Cerrad Enea Czarni jednak nie złożyli broni. Na placu gry pojawili się Sander i Kędzierski. Gospodarze wzmocnili też siłę rażenia w polu serwisowym. Od stanu 20:20 przy zagrywce Butryna "Wojskowi" zdobyli pięć "oczek" z rzędu, dzięki czemu wygrali do 20 i doprowadzili do remisu w sobotnim pojedynku.

Podopieczni trenera Prygla trzecią partię rozpoczęli od trzech skutecznych akcji. W kolejnych minutach gospodarze utrzymywali przewagę. Po bloku na Bołądziu było 10:6. Cerrad Enea Czarni wreszcie znaleźli sposób na atakującego Ślepska Malow. Po drugiej stronie siatki wysoki procent w ataku utrzymywał natomiast Butryn. Po jego kolejnej skutecznej akcji było 18:14. Przewaga "Wojskowych" jednak stopniała (20:19). Kilka chwil później, po ataku Sandera miejscowi mieli piłki setowe (24:20). Trener Ślepska wprowadził na plac gry Szwaradzkiego i dzięki jego mocnym zagrywkom suwalczanie znów złapali kontakt (24:23). Seta zakończył jednak w kolejnej akcji dobrym atakiem po bloku Sander (25:23).

Cztery pierwsze akcje czwartej odsłony należały do Ślepska. Sander dwa razy został zatrzymany, potem nie poradził sobie z zagrywką Rudzewicza i szybko został zastąpiony przez Włodarczyka. W tym fragmencie meczu gra gospodarzom się wyraźnie nie kleiła. Na boisku pojawili się też Vincić oraz Filip, ale wciąż inicjatywa była po stronie gości (7:13). Obraz gry nie uległ zmianie w dalszej fazie tej odsłony. Po autowym ataku Filipa było 13:19. Parę minut później po skutecznym ataku przyjezdni zakończyli tego seta i doprowadzili do tie-breaka (18:25).

Decydującego seta "Wojskowi" zaczęli fatalnie. Dwa razy zablokowany został Protopsaltis, potem Bołądź zatrzymał Butryna, a skuteczny atak dołożył Szerszeń. Do tego Włodarczyk nie przyjął zagrywki Rudzewicza i było już 1:5. Drużyny zmieniały strony boiska przy stanie 4:8. Cerrad Enea Czarni zatracili skuteczność w ataku. Ślepsk Malow grał natomiast konsekwentnie. Szerszeń kąsał zagrywką - po jego dwóch asach serwisowych było 6:13. Chwilę później mecz dobiegł końca po ataku Bołądzia (7:15). Były zawodnik "Wojskowych" zasłużenie zgarnął po meczu statuetkę MVP. W całym meczu zdobył łącznie aż 33 punktów!

Cerrad Enea Czarni - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15)
Cerrad Enea Czarni: Vincić 1, Butryn 27, Protopsaltis 10, Włodarczyk 7, Pajenk 9, Ostrowski 3, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Sander 8, Firszt 2, Filip 4.
Ślepsk Malow: Tuaniga 6, Bołądź 33, Szerszeń 25, Rohnka 5, Siek 3, Takvam 5, Filipowicz (libero), Stańczak (libero), Szwaradzki 1, Skrzypkowski 4, Rudzewicz 5
Sędziowie: Bogumił Sikora i Piotr Król.
MVP: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow Suwałki).