1:2
(1:1)

platinium sponsor

Koniec meczu. Radomiak zdobywa w Gliwicach 3 punkty!

Leży na środku boiska Czerwiński, który zderzył się z Justiniano. Trwa przerwa w grze

90'

Potworne zamieszanie w polu karnym Radomiaka. Strzelał z kilku metrów Czerwiński, ale piłkę chwycił Kobylak! Wcześniej bramkarz, źle wybił piłkę!

Semedo - Feliks

Za chwilę na boisku pojawi się Michał Feliks

Sędzia doliczył 4 minuty

Radomiak już głęboko na swojej połowie

86'

Głową piłke uderzał Kirejczyk, ale tuż obok słupka!

Semedo próbował strzelać na bramkę Piasta, ale został zatrzymany przez defensorów

Alves - Łukasik

Upominany przez Przybyła Kobylak za grę na czas...

78'

Upomnienie słowne Dziczka. Ten miał już wcześniej żółtą kartkę. Upiekło sie pomocnikowi Piasta!

Zieloni licza na przejęci piłki i kontrę, ale najważniejsze że skutecznie się bronią i nie dopuszczają rywala pod pole karne!

76'

Podwójna zmiana w Piaście. Na boisku Kądzior i Hateley!

Kibice Piasta wciąż wierzą w swoich ulubieńców i gorąco ich dopingują

72'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na prawą stronę do Machado. Ten dośrodkował ja na długi słupek, a tam wybił ja jeden z zawodników Piasta. Futbolówka spadła poza pole karne pod nogę Roberto Alvesa a ten strzelił nie do obrony! Po drodze piłka trafiła jeszcze w jednego z zawodników rywali

Alves

Strzał Alvesa zablokowany i rzut rożny

Statystyka strzałów celnych 3:2 na korzyść Piasta

67'

Ameyaw - Wilczek

65'

Gwizdek Przybyła. W środku boiska faulowany Semedo

Gęste, wilgotne powietrze dziś nad Gliwicami

Posiadanie piłki - 54:46

64'

Pawłowski - Jakubik

Za chwilę na boisku pojawi się Jakubik!

62'

Pawłowski wbiegł w pole karne, ale zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i przejęli ją defensorzy Piasta

57'

Ponownie groźnie pod bramką Radomiaka, ale strzał Ameyawa zatrzymują obrońcy

- Jesteśmy zawsze tam... - wydobywa się z sektora kibiców gości

Cichocki powrócił na boisko, po interwencji masażystów

54'

Felix potężnie strzelił z około 16. metrów, ale trafił w interweniującego Cichockiego. Ten dziś pełni funkcję kapitana

52'

Duże zamieszanie pod bramką Zielonych. Główkowy bilard pomiędzy Cichockim i Grzybkiem i ten ostatni wybija piłkę na rzut rożny

51'

Druga połowa rozpoczęła się odwrotnie do pierwszej. Przez pięć minut to Radomiak w posiadaniu piłki, a rywale się bronią

Sędzia Przybył rozpoczął 2. połowę

Radomiak póki co bez zmian

46'

Sappinen - Kirejczyk

Tymczasem w meczu Plus Ligi Trefl Gdańsk prowadzi z Czarnymi Radom 2:0

Koniec 1. połowy

Dziczek

38'

Fatalny błąd Kobylaka! Golkiper podał piłkę wprost pod nogi Sappinena. Ten odegrał futbolówkę do lepiej ustawionego Felixa, ale pomocnik mając przed sobą pustą bramkę zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Kobylak naprawił swój błąd , interweniując!

Kontratak gości wyprowadozny przez Kaputa. Pomocnik zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Michaela Ameyawa, a ten strzelił w krótki róg i doprowadził do remisu!

36'

Ameyaw

To przyśpiewka pod adresem trenera gliwiczan Waldemara Fornalika

- Waldek? Ty wiesz co... - skandują kibice Piasta

Machado dopadł do piłki z prawej strony narożnika pola karnego i huknął w kierunku dalszego słupka. Plach pomimo interwencji nie miał szans, aby dotknąć piłkę

Adam Fudali kierownik Piasta

30'

Machado!!!

28'

Machado wpadł w pole karne, ale szkoda, że nie dojrzał dobrze ustawionego Mauridesa. Ten teraz ma do niego pretensje!

Tomasiewicz

22'

Cichocki trafia piłką w poprzeczkę, ale sędzia asystent dopatrzył się spalnoego

21'

Maurides próbował strzelać zza pola karnego przewrotką, ale zła była to próba

Kaput wybija na róg. Kolejny rzut rożny

20'

Od kilku minut gra przeniosa się na połowę Piasta

18'

Kapitalna interwencja Placha ratuje gospodarzy od starty gola. Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony, głową z najbliższej odległości uderzał Machado, ale golkiper instynktownie wybija futbolówkę na róg!

13'

Rzut rożny dla gości, ale zakończony wybiciem obrońców Piasta

10'

Radomiak podobnie, jak i ze Śląskiem z pięcioma obrońcami. Taki styl wymusza przyjęcie rywali na własnej połowie i wyprowadzanie kontrataków

5'

Groźne dośrodkowanie Pawłowskiego w pole karne, ale piłkę z głowy Mauridesa w ostatniej chwili na róg wybija zawodnik Piasta

3'

Pierwszy celny strzał w meczu należy do Michała Kaputa, a więc byłego zawodnika Zielonych

Są także fani Radomiaka, któzy w liczbie około 50 osób pojawili się na obiekcie w Gliwicach

Bardzo niska frekwencja dziś w Gliwicach, ale od samego początku gorący doping miejscowych fanów

Radomiak w jednolitych zielonych strojach, a Piast w niebieskich

Sędzia Jarosław Przybył rozpoczął mecz 14. kolejki

Radomiak: Kobylak – D. Pawłowski, Grzybek, Justiniano, Cichocki (C), D. Abramowicz – Alves, Nascimento, Semedo, Machado – Maurides.

Piast: Plach – Mokwa, J. Czerwiński (C), Munoz, Katranis – Kaput, Tomasiewicz – Ameyaw, Félix, Dziczek – Sappinen.

Radomiak dziś bez pauzującego za kartki Raphaela Rossiego, a gospodarze Michała Chrapka. Maciej Kwiatkowski, witam ze stadionu Piasta w Gliwicach