Pewne zwycięstwo Broni Radom

Co ciekawe, kibice, którzy w niedzielne południe stawili się na stadionie MOSiR-u... nie musieli płacić za bilety. Nie było to jednak zaplanowany event. Na mecz spóźniły się kasjerki, więc bilety nie mogły być sprzedawane. Dość niecodzienna sytuacja z pewnością zaskoczyła fanów Broni, jak i klubowy zarząd.

Przechodząc już jednak do spotkania, Broń od początku walczyła o komplet punktów. Już w 7. minucie gry przed szansą stanął Maciej Załęcki, ale nie wykorzystał dogodnej okazji w polu karnym. Promna nie oddała jednak wygranej za darmo. W 19. minucie spotkania Michał Kula dobrą interwencją uratował zespół przed straceniem bramki po strzale pod poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy spotkania gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną dobrą sytuację, kiedy strzał Piotra Nowosielskiego zablokował obrońca.

Po zmianie stron Broń naciskała mocniej i szybko strzeliła gola. W 50. minucie gry Adam Imiela wykończył strzałem dobre dośrodkowanie i dał radomianom prowadzenie. Goście mieli jeszcze okazję do wyrównania, ale strzał z rzutu wolnego minął bramkę Michała Kuli. Nasza drużyna stworzyła sobie kolejne dobre sytuacje, lecz Wiktor Putin posłał piłkę ponad bramką. Chwilę później dośrodkowanie Piotra Nowosielskiego na bramkę zamienił Dominik Leśniewski, który pewnym strzałem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza.

W końcówce spotkania bohaterem został Maksim Kventser, choć Białorusin z pewnością chciałby dać się zapamiętać bramką, którą mógł zdobyć po strzale głową. Ten strzał minął jednak bramkę, a chwilę później Kventser zobaczył drugą żółtą kartkę i po raz drugi wiosną opuścił boisko przed czasem. Do końca meczu utrzymał się wynik 2:0. Broń awansował na pozycję wicelidera czwartej ligi z siedmioma punktami straty do Mszczonowianki Mszczonów, która ma na koncie jedno spotkanie więcej. W środę, 25 kwietnia, nasza drużyna podejmie Mławiankę Mława w ćwierćfinale mazowieckiego Pucharu Polski.

Broń Radom - LKS Promna 2:0 (0:0)
Bramki: Imiela (50'), Leśniewski (70')

Broń: Kula - Korcz (76' Niemyjski), Wojciech Kupiec, Sala (46' Więcek), Kventsar, Leśniewski, Załęcki, Imiela, Wicik, Nowosielski, Putin (76' Góźdż).