Oskar Przysucha pokonał Ursus Warszawa. Broń Radom poza pucharem

Zarówno Oskar, jak i Broń nie byli faworytami meczów w I rundzie Pucharu Polski. Jako pierwsi na boisko wybiegli przysuszanie, którzy przed własną publicznością rywalizowali z Ursusem. Trzecioligowiec poważnie potraktował mecz wystawiając dość mocny skład. Podobnie było w przypadku trzeciej drużyny 4. ligi. Nic więc dziwnego, że pojedynek mógł przypaść do gustu miejscowych kibicom. Tym bardziej tak się stało, że do przerwy 2:0 prowadzili gospodarze. Najpierw w 21 minucie rzut karny na gola zamienił Przemysław Śliwiński, a tuż przed przerwą do bramki zespołu ze stolicy trafił Przemysław Nogaj. W drugich 45 minutach goście dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale zdobyli tylko jedną bramkę. Jej autorem został Paweł Tarnowski.

Dość niespodziewanie rozpoczął się z kolei mecz w Warszawie. Przy ul. Konwiktorskiej Polonia od 3 minuty przegrywała z grającą w nieco eksperymentalnym składzie Bronią. Na listę strzelców wpisał się Michał Kielak wykorzystując niezdecydowanie Filipa Araka. Zdobyty gol podrażnił zawodników „Czarnych Koszul”. Choć Broń także miała „swoje” szanse, to do remisu w 43 minucie doprowadził Damian Mosiejko. Gdy wydawało się, że takim też rezultatem zakończy się szlagier I rundy, to Wojciech Fadecki zmusił do kapitulacji Jakuba Piotrowskiego. W 91 minucie radomianie mogli jeszcze odpowiedzieć bramką, ale strzał Matheusa Diasa zza pola karnego zatrzymał się na poprzeczce!

Polonia Warszawa – Broń Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Mosiejko, Fadecki – Kielak.

Broń: Piotrowski - Derlatka (60. Zborowski), Kośmicki (73. Kolasa), Borodai, Wrześniewski, Bartosiak (55. Głowacki), Dias, Kumoch (83. Poręba), Olszewski, Goljasz, Kielak.

Oskar Przysucha – Ursus Warszawa 2:1 (2:0)

Bramki: Śliwiński, Nogaj – Tarnowski.

Pozostałe wyniki: Błonianka Błonie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2, Wisła II Płock – Ząbkovia Ząbki 3:1, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Legia II Warszawa 1:2. Wolny los: Pilica Białobrzegi, Legionovia Legionowo, KS Troszyn.