Okręgówka. Radomskie kluby bez wygranej

Grad bramek zafundowali nam piłkarze Prochu Pionki i Orła Wierzbica. Drużyna z Pionek wygrała 5:1 w Potworowie, już do przerwy prowadząc 3:0. Za dublet w tym meczu warto pochwalić Mateusza Szczepańskiego. Dwa gole i asystę w meczu Orła Wierzbica zanotował natomiast Grzegorz Dziurzyński, który poprowadził swój zespół do triumfu w Skaryszewie. Wierzbiczanie wygrali ten mecz 4:1. Niespodziankę sprawili piłkarze z Szydłowca, którzy ograli Mazowsze Grójec 2:1.

W obliczu porażki Mazowsza Grójec, Zamłynie pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w wiosennej części rozgrywek. Niewiele brakowało, by radomianie zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów. Już w pierwszych minutach gry piłkę do siatki wpakował Patryk Szubiński. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron przez długi czas gospodarze utrzymywali przewagę. Pecha mieli dopiero w końcówce meczu, kiedy Jacek Rożek zamienił na gola rzut karny podyktowany w 89. minucie gry.

Zamłynie Radom - Powiślanka Lipsko 1:1 (1:0)
Szubiński (7') - Rożek (89' rzut karny)

Zamłynie: Jurczak - Bawor, Chudziński, Jopek, Kiraga, Kośmiński, Kubica, Oparcik, Rdzanek, Szubiński, Woźniak

Piłkarze Centrum Radom coraz bardziej oddalają się od miejsc premiowanych bezpośrednim awansem lub barażami. Po raz drugi w sezonie punkty urwał im Legion Głowaczów. Tym razem nie pomógł nawet powrót Michała Kuli, który po kontuzji ponownie stanął między słupkami. Słabe pierwsze połowy meczów to już znak firmowy radomian w wiosennej części rozgrywek. W Głowaczowie także musieli odrabiać straty i... ponownie im się to udało. Ostatni głos należał jednak do Legionu, który znacznie przybliżył się do utrzymania w lidze.

Legion Głowaczów - Centrum Radom 3:2 (2:0)
Wolski (16'), Marchewka (44'), Czubaj (78') - nieznani (58'), (72' rzut karny)

Centrum: Kula - Blank, Dubina, Grylak, Kasprzyk, Midziołek, Pacyna, Tworek, Tworzewski, Wiatrak, Zakrzewski

WYNIKI

Środa, 1 maja

Jodła Jedlnia-Letnisko - Iłżanka Kazanów 2:1 (0:1) Skowroński (84'), Prokop (90+4') - Ginał (44')
Gryf Policzna - Zawisza Sienno 2:0 (0:0) Mizerski (61'), Alot (80')
Skaryszewianka - Orzeł Wierzbica 1:4 (0:1) Cioch (80' rzut karny) - Dziurzyński (5', 78' rzut karny), P. Czarnecki (65'), Hebda (75')
KS Potworów - Proch Pionki 1:5 (0:3) Pietraszewski - Szczepański (23', 38'), Sobieraj (33'), A. Pryciak (50'), Siwahla (75')
KS Warka - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 2:0 (2:0) Vogtman (41'), Ząbkowski (44')
Szydłowianka - Mazowsze Grójec 2:1 (2:0) Bednarek (27'), Łęcki (41') - Sobczak