Okręgówka. Popiel bohaterem Zamłynia, Barzyński Prochu

W Campeon.pl lidze okręgowej trwa wyścig o awans. KS Warka dotrzymuje kroku Prochowi Pionki, który korzysta na dobrej formie Joela Nsaha i Daniela Barzyńskiego. Ten pierwszy zdobył piątego wiosennego gola, a drugi zaliczył dwie kolejne asysty. Ciekawie jest również na dole tabeli, gdzie Iłżanka Kazanów wykorzystała osłabienie Szydłowianki, zgarniając ważne punkty. Powrót zaliczyli z kolei zawodnicy Gryfa Policzna, który do przerwy przegrywali w Jedlni-Letnisko 0:1, a mecz wygrali 3:1.

Niedawno wpadkę z Iłżanką zaliczyło radomskie Zamłynie, a teraz w walce o utrzymanie Skaryszewiance "pomogło" Centrum. Radomska drużyna niespodziewane przegrała w Skaryszewie, choć warto dodać, że podopieczni Dariusza Różańskiego musieli zmagać się ze sporym osłabieniem kadry. Gospodarze jako pierwsi trafili do bramki, ale na odpowiedź "Centralnych" przyszło czekać zaledwie minutę. Po przerwie jednak radomianie nie zdołali wyrównać po drugim trafieniu dla ostatniej drużyny w tabeli. Warto podkreślić dobrą formę Kacpra Jedynaka, który strzelił bramkę w trzecim kolejnym meczu.

Skaryszewianka Skaryszew - Centrum Radom 2:1 (1:1)
Bramki: Soboń (37'), Woźniak (54') - Jedynak (38')

Centrum: Kula, Wiatrak, Dubina, Pacyna, Gutkowski, Jedynak, Tworek, Blank, Dębiec, Zakrzewski, Tworzewski

W barwach "Centralnych" błyszczy Jedynak, a jeszcze ważniejszą postacią dla Zamłynia jest ostatnio Damian Popiel. Pięć goli w trzech ostatnich meczach zapewniły drużynie prowadzonej przez Marcina Sikorskiego cztery punkty. Najważniejsze gole Popiel zdobył w meczu z Pilicą, trafiając na 2:2 tuż przed przerwą i na 3:2 po zmianie stron.

Zamłynie Radom - Pilica Nowe Miasto 3:2 (2:2)
Bramki: Kiraga (4'), Popiel (43', 59') - Dworakowski (15'), Krzanowski (39')

WYNIKI

Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 0:2 (0:1) Nsah (22'), Wnuk (65')
KS Warka - Legion Głowaczów 3:0 (3:0) Bylak (25'), Vogtman (35'), Witan (42')
Orzeł Wierzbica - Mazowsze Grójec 2:5 (1:3Jaworski, Szczepanik - Grzybowski, Gałka 2, Skrzycki, samobójcza
KS Potworów - Zaiwsza Sienno 2:2 (0:0) Rychlicki (65'), Tyczyński (92') - Lasocki (49'), Kutera (88')
Jodła Jedlnia-Letnisko - Gryf Policzna 1:3 (1:0) Skowroński (38') - Sobolewski (62'), Chwiszczuk (81'), Olczak (92')
Szydłowianka - Iłżanka Kazanów 2:3 (1:1) Sadza (30'), Sapieja (65') - Trojanowski (45'), Karls (57'), Ginał (80')