Okręgówka. Centrum i Zamłynie z kompletem punktów

Ostatnia kolejka ligi okręgowej minęła bez większych niespodzianek na górze tabeli. Zaskakującą zgodność zachowała część drużyn z czołówki, która wygrała swoje mecze... po 2:0. Takim wynikiem zakończyły się spotkania z udziałem Prochu Pionki, KS Warka czy Mazowsza Grójec. Nieco ciekawej zrobiło się na dole, bo punkty faworytom urwały drużyny z Potworowa i Skaryszewa. Obydwa zespoły wciąż co prawda zamykają tabelę, ale w obliczu porażek poprzedzających je klubów, mogą przybliżyć się do utrzymania. Niemal pewna tego jest już Pilica Nowe Miasto, która wygrała bardzo ważny mecz z Legionem Głowaczów.

Zamłynie Radom ponownie odwróciło losy spotkania, choć początkowo zapowiadało się na łatwe zwycięstwo przyjezdnych. Gol Patryka Szubińskiego dał radomianom prowadzenie już po dwóch minutach gry. Potem jednak gospodarze wyrównali przy dużej pomocy rywali. Po 25. minutach gry było już 2:1 dla drużyny z Szydłowca. Kluczowe okazały się trzy minuty po przerwie, w trakcie których padły dwie bramki dla Zamłynia. Radomianie wciąż pozostają niepokonani.

Szydłowianka - Zamłynie Radom 2:3 (2:1)
samobójcza (15'), Łęcki (25') - Szubiński (2'), Chudziński (59'), Popiel (62')

Radomska drużyna znów słabo weszła w mecz i przegrywała do przerwy 0:1. Po zmianie stron jednak udało się kompletnie odmienić obraz gry. Trzy gole dały "Centralnym" pierwsze wiosenne zwycięstwo przed własną publicznością. Zwycięstwo drużyna Dariusza Różańskiego zadedykowała Kubie Hebdzie. Zawodnik Centrum w trakcie spotkania zasłabł na ławce rezerwowych, a karetka zabrała go do szpitala. Na szczęście piłkarzowi nie stało się nic poważnego. Sam zainteresowany podziękował za okazane mu wsparcie. - Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia, bardzo dużo dla mnie znaczą. Będzie dobrze, oczywiście wracam silniejszy - napisał na Facebooku.

Centrum Radom - Gryf Policzna 3:1 (0:1)
Tworzewski (59'), Jedynak (69'), Zakrzewski (80') - Sobolewski (20')

Centrum: Kula - Kasprzyk, Dubina, Grylak, Pacyna - Blank, Tworek - Tworzewski, Paliwoda, Jedynak - Zakrzewski

WYNIKI

Piątek, 26 kwietnia

Orzeł Wierzbica - KS Potworów 1:1 (1:1) Minda (3') - Marcinkowski (20')

Sobota, 27 kwietnia

Powiślanka Lipsko - Skaryszewianka 2:2 (1:1) Rożek (34'), Zięba (72') - Waniek (43'), Woźniak (53')
Proch Pionki - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:0 (1:0) Nsah (31'), Siwahla (91')
Mazowsze Grójec - Zawisza Sienno 2:0 (0:0) Sobczak (62' rzut karny), Rogoziński (77')

Niedziela, 28 kwietnia

Iłżanka Kazanów - KS Warka 0:2 (0:1) Vogtman (4'), Bylak (78')
Pilica Nowe Miasto - Legion Głowaczów 3:1 (1:0) Pędzikowski (15'), Karwowski (50', 60' rzut karny) - nieznany