Ogromny pech piłkarek HydroTrucku. Zadecydowała 94 minuta

Pierwotnie mecz inaugurujący 1-ligowe zmagania pomiędzy Trójką, a HydroTruckiem miał się odbyć w Jelnej, ale że tam się nie odbędzie wiadomo było już w piątek. Wszystko dlatego, że miejscowe boisko zostało zalane. Także stadion w miejscowości Sienna, zamienił się w jedną olbrzymią kałużę i tam również pojedynek nie mógł się w zastępstwie odbyć.

Ostatecznie do meczu Trójki z HydroTruckiem doszło w Stróżach na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Od samego początku było to niezwykle wyrównane i dość twarde spotkanie. Przy stanie 1:1 doskonałą okazję na wyprowadzenie zespołu z Radomia na prowadzenie zmarnowała Amelia Chmura. - Po tej akcji poszła kontra rywalek, i przegrywaliśmy 2:1 – przyznał trener Wojciech Pawłowski.

Po zmianie stron radomianki zmieniły nieco ustawienie i zagrały bardziej agresywnie i przede wszystkim ofensywniej. - Taka gra poskutkowała tym, że nadzialiśmy się na dwie kontry i było już 4:1! - dodał opiekun HydroTrucku.

W 60 minucie szkoleniowiec zmienił dwie defensorki, a pięć minut później kolejną. Taki manewr przyniósł efekty. W 65 minucie do bramki rywalek trafiła Monika Płóciennik, a w 80 swojego drugiego gola w meczu uzyskała debiutująca w radomskiej drużynie Federica Dall’ara. Gdy w 85 minucie czwartą bramkę dla gości zdobyła Aleksandra Szydło, wówczas mogło się wydawać, że ambitnie walczące zawodniczki HydroTrucku, tego meczu już nie przegrają. Tak się jednak nie stało, bo w czwartej minucie doliczonego czasy gry z gola cieszyły się zawodniczki Trójki. Izabela Wicik nie miała szans z obronieniem precyzyjnie uderzonej futbolówki z około 14 metrów. Ta wpadła do siatki tuż przy słupku.

W meczu drugiej kolejki w sobotę 21 sierpnia HydroTruck podejmie SWD Wodzisław Śląski.

Trójka Staszkówka/Jelna – HydroTruck 5:4 (2:1)

Bramki: Dellara 2 (26. 80.), Płociennik (65.), Szydło (85. karny) - dla HydroTrucku

HydroTruck: Wicik – Rosińska (60. Sobczak), Mućka (60. Kwiatkowska), Molenda (65. Franaszek), Zielińska, Szydło, Karoń (46. Żabicka), Chmura, Kosiarska (20. Płóciennik), Dall’ara.