PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Nikt nie chce skończyć Radomskiego Centrum Sportu

Nikt nie chce skończyć Radomskiego Centrum Sportu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W czwartek, 27 czerwca, miało odbyć się otwarcie ofert na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Wydarzenie nieco popsuł fakt, że... do przetargu nie stanęła ani jedna firma, więc inwestor nie miał się czym pochwalić. Nie było czego otwierać, ale firmy złożyły zapytania dotyczących tej inwestycji. MOSiR w związku z brakiem chętnych musi przetarg unieważnić. Miejska spółka może ogłosić go ponownie, albo zlecić zamówienie z wolnej ręki. Drugi z tych przypadków pozwala ominąć ustawę o zamówieniach publicznych.

https://www.cozadzien.pl/sport/radomskie-centrum-sportu-bedzie-gotowe-we-wrzesniu-2020/55973

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Przypomnijmy, że MOSiR wydłużył termin składania ofert na dokończenie budowy stadionu Radomiaka Radom i hali widowiskowo-sportowej. Miejska spółka tłumaczyła tę decyzję "dużym zainteresowaniem ogłoszonym przetargiem i licznymi zapytaniami". Według MOSiR-u hala widowisko-sportowa jest gotowa w 85 proc., natomiast stadion jest ukończony w ponad 50 proc. 

https://www.cozadzien.pl/sport/mosir-bedzie-kolejny-przetarg-na-rcs/57246

Termin ukończenia budowy wyznaczono na wrzesień 2020 roku.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Anonim 2019-06-30 12:05
    Janduła i Witkowski chcą dokończyć budowę za darmo, ale głupich nie znajdą!
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~24 MILIONY. 2019-06-29 06:31
    To Radek i reszta kliki jeszcze nie siedzą?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ja 2019-06-28 16:45
    Wiecie ile lat budowali w Radomiu budynek Teatru w Radomiu?
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-28 22:56
      Nigdy nie było budowy testru w Radomiu ! Jeśli juz yc
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~X 2019-06-28 16:02
    Najgorsze jest to, że nie wiadomo czy ktoś się podejmie dokończenia robót bo w branży wszyscy wiedzą jak ROSABUD budował. Może są duże zmiany w stosunku do dokumentacji i teraz bądź mądry. Szkoda tyle kasy wywalone ......
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Merxe 2019-06-28 11:59
    Wykonawcy się znajdą. Trzeba tylko zrobić rozliczenie kosztorysowe, a nie ryczałt.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~HTP 2019-06-28 10:21
    Obawiam się że nikt może nie chcieć tego dokańczać chyba że za kasę z kosmosu. Tak jest w budownictwie. Żeby nie było że wycieczki będą oglądać najpiękniejszą ruinę w Polsce.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Sprytny Radek 2019-06-27 14:02
    Radziu a miał byc wrzesień 2020 ;) To , jak mowilem , od poczàtku było nierealne założenie . Projektów nie prowadzi się życzeniowo Chłopcy ;) No cóż teraz, zdaje się, wychodzicie na wolnà ręke , kto to weźmie, kto to weźmie
    • 75%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:07
      Nie wiem czy jest aż tak odważny by już teraz robić wolną rękę - zwłaszcza że nikt oferty nie złożył. Wolna ęka bardziej jakby z ceną się dogadać nie mogli ale tu żadna propozycja od wykonawców nawet nie padła
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~fyh 2019-06-27 19:55
      A ile może trwać nowy przetarg? Kolejny miesiąc? Więc np. październik wciąż realny a piszecie jakby miało być teraz opóźnienie roczne :D
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 20:40
      Jak zrobią "wolną rękę" to to co chciał saczywko to będą drobne na waciki
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Sprytny Radek 2019-06-28 08:37
      Chłopie jaki miesiàc . Żeby to się mogło udac powinni wybrac jakis tryb negocjacyjny 4-5 mcy .Powtórzenie nieograniczonego z krótkim terminem skonczy się tym samym
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Radomiak 2019-06-27 13:41
    Pisowscy pieniacze niech sobie przypomną, KTO złożył najniższą ofertę w przetargu?, KTO obiecał wybudować RCS (fizycznie WYBUDOWAĆ!!)? i KTO chciał ostatecznie wydymać miasto i jego mieszkańców? (żądając dodatkowych grubych milionów).
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~on 2019-06-27 13:45
      nie wycieraj sobie gęby Radomiakiem popaprańcu
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Brix 2019-06-27 13:48
      Jakie wydymać cymbale? Taka jest praktyka stosowana wszędzie na świecie. Rosną ceny i robocizną, wychodzą nieoczekiwane roboty to się pisze aneksy. Radzia uważał że nie trzeba to teraz ma kolejny spektakularny sukces
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Radomiak 2019-06-27 13:51
      Rozumiem, że pisząc "popaprańcu" masz na myśli, że jestem zwolennikiem PO? Odpowiadam - nie, nie jestem. Zresztą takie teksty/epitety to jedyna retoryka pisopaprańców, wszędzie jej pełno. Ale jak się nie ma rzeczowej odpowiedzi, to cóż się dziwić... A kibicem Radomiaka jestem od lat 70-ych i czekam na ten stadion z utęsknieniem, żeby wrócić na swoje.
      • 53%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Radomiak 2019-06-27 14:01
      Brix, powiedz mi jedno, cymbale - jaki cel miał Rosabud, pracując na tej budowie w godzinach 7 - 15? Lato, piękna pogoda, termin biegnie, a po 15-ej na budowie hulał wiatr. Już wtedy można się było zorientować, że coś jest na rzeczy, mimo wszystko człowiek się łudził słuchając kolejnych zapewnień wykonawcy, że zdąży. Wszyscy się cieszyli, że lokalna firma wybuduje prestiżowe obiekty...
      • 53%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:01
      @brix, aneks można pisać jak się dwie strony dogadają, pod warunkiem, że są to roboty/prace nie wynikające z umowy, tylko powstałe w jej trakcie o czym GW i Inwestor na etapie umowy nie wiedzieli! A aneks możne Inwestor (MOSiR) podpisać lub nie. I to jest święte prawo Inwestora. GW mógł przewidzieć wzrost cen robocizny/materiałów ect. A cy by było, jakby ceny spadły? rosadziad by zwrócił kasę? Pytanie retoryczne to było...
      • 78%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:05
      Radomiak 14:01 od tego jest nadzór jełopie
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:08
      teraz trzeba będzie dołożyć dużo więcej niż chciała Rosa
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Brix 2019-06-27 14:08
      Anonim14:01 Dokładnie, aneks podpisują dwie strony, a jak się nie dogadują to np mamy taką sytuację jak dzisiaj. Ceny spadły? W budowlance? To chyba tylko w przypadku wielkiego krachu gospodarczego chociaż nawet wtedy w to watpie Dobrze ty się czujesz?
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:11
      Rosa winna - TAK , ale i ekipa Witkowskiego. Każdy budowlaniec wiedział że terminy są nierealne . Gdzie nadzór inwestycji, za co ta firma kasę brała - ja bym wystosował to nich zapytanie czy informowali o opóźnieniach oraz realnym przesunięciu terminu zakończenia. I jak przed wyborami Witkowski gada że nie zna się na budowlance i wierzył że za 2 tygodnie będzie oddana to już zaraz po wyborach twierdził że nie trzeba się znać by widzieć że co najmniej 3 miesiące to mało.
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Radomiak 2019-06-27 14:16
      Anonim jełopie, już miałem ci ciekawie odpisać, ale mi się odechciało.
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-06-27 14:49
      Ty i ciekawie odpisać hehehehe. Prawie ci uwierzyłem. A tak apropo to jełopem jesteś ty
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Popis 2019-06-27 22:21
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Radom 2019-06-28 08:26
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Nie ta liga. 2019-06-28 04:02
    Gdzie wam kmioty do PIS i Kosztowniaka?
    • 80%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Do 2019-06-28 07:33
      Masz rację bo zbudować lotnisko żeby po kilku latach go burzyć to tylko potrafi PiS
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~satyryk ;-) 2019-06-28 05:54
    Drodzy Państwo, nikt nie chce skończyć tej budowy z powodu fatalnej współpracy z inwestorem, a nie z powodu cen. Wieści szybko się rozchodzą i żadna z rozsądnych firm nie chce mieć kłopotów jak Rosa, czy firma która przebudowała Żółkiewskiego jeszcze za Kosztowniaka.
    • 80%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Do 2019-06-28 07:31
      ROSA to była firma powiazana z byłą władzą Radomia i dlatego miała dobry UKŁAD RADOMSKI
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |