Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Niewykorzystana przewaga! Tylko remis w Boguchwale

Na początek września Radomiak Radom wybrał się do Boguchwały na ligowy mecze ze Stalą Stalowa Wola. W tym pojedynku podopieczni Dariusza Banasika chcieli przerwać złą passę w wyjazdowych potyczkach, bowiem w trzech meczach tego sezonu rozgrywanych na obiektach rywali radomianie zdobyli zaledwie trzy punkty pokonując w Chorzowie miejscowy Ruch, a tak przegrali w Grudziądzu i Katowicach.

Mecz w Boguchwale Radomiak rozpoczął w niemal identycznym zestawieniu co ostatnią ligową potyczkę ze Zniczem Pruszków. W wyjściowym składzie doszło tylko do jedne zmiany. Lekko kontuzjowanego Leandro zastąpił Portugalczyk Bruno Luz, a Brazylijczyk zasiadł na ławce rezerwowych.

Początek meczu nie stał na najwyższym poziomie. W pierwszych 20 minutach byliśmy świadkami walki w środku pola i sporej liczby wybić piłki poza plac gry. Stal szukała swoich szans ze stałych fragmentów gry. Już w 9. minucie tuż przed radomskim polem karnym faulowany był Adrian Dziubiński, a strzał Bartosza Sobotki obronił Artur Haluch. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy inicjatywę zaczęli przejmować radomianie. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund "Zieloni" stworzyli sobie dwie dogodne okazje do strzelenia gola. Najpierw sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Patryk Mikita, a po chwili kapitalne uderzenie Rafała Makowskiego obronił Dorian Frątczak. Stal odpowiedziała dobrym strzałem Dziubińskiego z rzutu wolnego, ale ponownie na posterunku był Artur Haluch. Kilka chwil później były napastnik Broni trafił do radomskiej bramki, ale na szczęście sędzia dopatrzył się spalonego. Po pierwszych 45 minutach w meczu Stali z Radomiakiem był remis 0:0.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Gospodarze z animuszem rozpoczęli drugą połowę. Stal robiła sporo wiatru na boisku, ale nie wiele z tego wynikało. Ich zapędy zostały jednak zahamowane w 53. minucie. Wtedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Szymon Jopek. Radomianie grając z przewagą jednego zawodnika zaczęli śmielej atakować. W 57. minucie byli o krok od strzelenia gola, ale uderzenie Michała Kaputa z linii bramkowej wybił Dorian Frątczak. Kilkadziesiąt sekund później najwyżej do główki wyskoczył Maciej Świdzikowski, ale uderzył obok bramki. "Zieloni" naciskali i przez długie fragmenty i zamykali gospodarzy na własnej połowie, jednak efektu w postaci bramek nie było. Uderzenia Leandro, Rolinca czy Klabnika mijały bramkę "Stalówki". Najbliżej szczęścia był w 90. minucie Michał Suchanek, a piłka po jego strzale trafiła w słupek. Ostatecznie Radomiak nie zdołał pokonać Frątczaka i tylko zremisował to spotkanie 0:0.

Po tym remisie Radomiak awansował na czwarte miejsce w tabeli, ale nie wszystkie zespoły rozegrały jeszcze spotkanie 8. kolejki gier. W następnej serii pojedynków "Zieloni" na własnym obiekcie zmierzą się z Gryfem Wejherowo. Do tego meczu dojdzie w sobotę, 8 września o godz. 17.

Statystyki meczu (Stal - Radomiak, w nawiasie do przerwy)

Strzały celne: 2-4 (2-3)
Strzały niecelne: 6-8 (4-1)
Strzały zablokowane:  2-8 (2-2)
Faule: 14-12 (11-7)
Rzuty rożne: 4-8 (3-2)
Spalone: 2-0 (1-0)

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 0:0 (0:0)

Stal: Frątczak - Waszkiewicz, Jopek, Janiszewski, Sobotka, Żyliński (Nowak 65'), Dadok,  Mroziński, Stelmach (Stasiak 69'), Trąbka (Mistrzyk 56'), Dziubiński (Łętocha 68')

Radomiak: Haluch - Grudniewski, Świdzikowski (Suchanek 83'), Klabnik - Jakubik, Makowski, Szuprytowski, Kaput (Sokół 85'), Wawszczyk - Luz (Leandro 61'), Mikita (Rolinc 61')

Krzysztof Domagała Fot. Archiwum CoZaDzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~zielone planty 95.49.184.*** 2018-09-02 17:09
    zamiast pie...lenia w komentarzach, proponuje zrobić to, co każdy kibic swojej drużyny robi na całym świecie, czyli bez względu na wszystko, idzie na mecz i dopinguje SWÓJ UKOCHANY KLUB
    • 80%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~gela 79.184.234.*** 2018-09-02 17:55
      TO JUŻ NIE JEST NASZ KLUB, nie chcieliśmy trenera nieudacznika, zarząd o tym wiedział, jakieś zakulisowe powiązania były ważniejsze, zresztą gilewski nam pokazał miejsce w szeregu, klub żyje ponad stan, wyjazdy w przeddzień meczu, strefy vip są wyśmiewane w całęj Polsce, krezusi, gwiazdorzy itp kabaret obwoźny,
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~zielone planty 95.49.184.*** 2018-09-02 18:16
      Niech każdy robi co do niego należy, piłkarze niech trenują i grają, prezesi niech sobie zarządzają a kibice niech chodzą na mecze i dopingują, bo kabaret to na razie jest największy z tym ostatnim, nie pamiętam dawno takiej słabej frekwencji na II lidze o dopingu a właściwie jego braku już nie wspomnę nawet.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~stary kibic 31.11.241.*** 2018-09-02 18:27
      Zielone Planty ma rację,kibicem jest się zawsze,czy będziemy w B klasie czy też w ekstraklasie.To jest nadal nasz klub, nawet porażkę czy słabszą grę należy przyjąć z pokorą.Kolego Gela, jedż sobie np. do Stargardu w dzień meczu a będziesz na pewno wypoczęty.Co się tyczy trenera to np. taki Maurinho jest nauczycielem WF,to po co czepiać się Banasika , gramy tym co mamy. Stań się sponsorem , wyłóż wielkie pieniądze to staniemy się potęgą.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~apel do władz 193.64.187.*** 2018-09-02 21:09
      tak jest dobrze napisan.Nażelowane gwiazdy z wysokimi kontraktami wyruszają do hotelu dzień przed meczem odległość 200km !!! to jakiś paradoks na skalę światową .3h. zajmuje pokonanie 200km.autobusem ,ale co tam najważniejsze jest wieczorem zjeść kolację pograć z kumplami w karty w pokoju a może i coś więcej .Rano po średnio przespanej nocy w hotelowym pokoju jest się niewyspanym i ma się dużo wolnego czasu bo mecz po południu więc chodzi taki piłkarzyna i się nudzi nie wie co ze sobą zrobić i jest bardziej zmęczony aniżeli by wyspał się w domu z żoną w swoim łóżku zjadł rano śniadanie i przed południem wyjechał z klubu autokarem na mecz,który jest zazwyczaj o 17ej.wyjeżdżając o 11ej z własnego domu wypoczęty wyspany po wspólnej nocy z żoną (nie z kolegami!) Po drodze na mecz godzinna przerwa na obiad i dojazd na stadion na godz, 15tą .2 h.do meczu odprawa ,przebranie się i nikt mi nie powie ,że taki piłkarz jest bardziej zmęczony wyjeżdżając w dniu meczu niż ten wyjeżdżający dzień wcześniej do hotelu !
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.182.*** 2018-09-02 21:27
      Więc ci mówię.Jest bardziej zmęczony wyjeżdżając w dniu meczu.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~gela 79.184.234.*** 2018-09-02 22:26
      podsumowując w takim razie jak by wyglądała nasza gra gdyby wyjeżdżali w dniu meczu ??? co do inwestowania kasy, my jako miasto inwestujemy sporo jak na III front rozgrywek w nietrafione wynalazki naszych Prezesów, nie pamiętamy czeskiego trenera z synkiem w Aviatorze ????? gdy legenda Radomiaka miała zostać trenerem, panowie nie zgodzili się na zmianę asystenta no i się nie udało,, następnie zatrudnili duet rodzinny z Czech, co do obecnego trenera na zatrudnianie piłkarza w dołku, żeby się odbudował jeszcze można sobie pozwolić, natomiast szkoleniowiec to już rosyjska ruletka, tak zarządzany klub w tym momencie uzależniony jest od wyniku wyborów, z czego tu się cieszyć
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Warto pomyśleć 193.64.187.*** 2018-09-02 21:20
    A może dobrym pomysłem byłoby zamiast jechać dzień przed meczem do hotelu i wydawać kupę kasy w błoto zakupić avionetke i latać samolotem kilka godzin przed meczem z radomskiego lotniska! Wszak już we wszystkich większych miastach w Polsce wszędzie są lotniska!
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Yogi73 94.254.232.*** 2018-09-02 15:24
    A gdzie są ci kibice co tak wynosił na piedestal klub rok dwa lata temu ta drużyna jest bez charakteru jak kiedyś miała ta drużyna sprzed paru lat Leo wchodził na ostatnie 15 minut a teraz jest gwiazdą to jacy kiedyś byli piłkarze też jestem kibicem od urodzenia ale taki klub powinien dawno być w 1 lidze przynajmniej szkoda
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~gela 79.184.48.*** 2018-09-02 12:55
    wreszcie chłopaki zbudowali misia na miarę swoich oczekiwań, przez dwa lata piłkarze zamiast trzymać się środka tabeli o mało nie awansowali, a teraz mamy status quo
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ 178.235.182.*** 2018-09-02 07:40
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ZYXS 37.248.152.*** 2018-09-01 23:35
    Szału nie było. W Grudziądzu powinien być remis z juniorami Rozwoju wygrana a dziś niewykorzystana przewaga jednego gracza. Raczej na tyle stać tą drużynę i musimy się przyzwyczaić do takich wyników. Dwa przegrane podejścia do I ligi sprawiły, że coraz mniej kibiców na trybunach. Wygląda to słabo i chyba tak będzie do końca tej rundy. Może wiosna odmieni tę drużynę -- na lepsze. To nie jest hejt. Jestem kibicem Zielonych od dziecka.
    • 75%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~STARY ZIELONY 188.146.234.*** 2018-09-01 22:44
    Zenek masz racje !! Bez napinki w tym sezonie.Pozdrawiam.
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Zenek 31.0.125.*** 2018-09-01 19:50
    Panowie ten remis pokazuje nam na co nas stać w tym sezonie. Przypomnę wyniki od samego początku. Ledwo i bardzo szczęśliwie 1:0 ze Skra. Pokonanie rozbitego psychicznie i finansowo Ruchu to żaden wyczyn. Wygrana z Olimpia i Zniczem to tylko pokaz dezorgqnizacji panujące w tych klubach. Porażka w Grudziądzu to pokaz atmosfery w Radomiaku Kira się potwierdziła w Katowicach z Rozwojem gdzie zawodnicy między sobą mało się nie pobili po porażce z juniorami. Remis z Bełchatowem to też sukces taki sam jak dziś. Bądźmy realistami na ten sezon. Miejsce w pierwszej 8 obu tylko stypendia utrzymać. Bez hej tu jestem kibicem od 30 lat.