Najbliższy rywal Radomiaka stracił trzy punkty w Kielcach

GKS Jastrzębie do Kielc udał się po wysokiej domowej porażce z Arką Gdynia. Wówczas rywale wbili jastrzębianom cztery gole. W drugiej serii gier o mistrzostwo Fortuna 1. Ligi rywalem GKS-u był także spadkowicz.

Tym razem podopieczni Pawła Ściebury wypadli o wiele lepiej niż na inaugurację i byli niezwykle bliscy uzyskania choćby remisu.

Mecz rozpoczął się jednak bardzo źle dla GKS-u, bowiem w 21. minucie Korona prowadziła 2:0, a do bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka trafiali: Jacek Kiełb i Paweł Łysiak. Kontaktowy gol uzyskany przez Daniela Rumina spowodował, że od początku drugiej połowy przycisnęli goście spychając spadkowicza do defensywy. To przyniosło im skutek w 82. minucie, gdy stały fragment gry (dośrodkowanie z rzutu rożnego), na gola zamieniła zupełnie nieobstawiony w polu karnym Marek Mróz. Po tej akcji GKS dążył do zdobycia trzeciej bramki i był bliski zrealizowania celu, ale co nie udało się jastrzębianom, to przyszło w sukurs kielczanom. W 89. minucie sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Emile Thiakane.

To oznacza, że po dwóch kolejkach GKS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i poza dwoma zdobytymi golami straciła ich aż siedem.

Ponadto w Kielcach rywal Zielonych uzyskał trzy żółte kartki (Łukasz Zejdler, Daniel Feruga i Daniel Szczepan), ale wszyscy przeciwko radomianom wystąpią.

Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)

Bramki: Kiełb, Łysiak, Thiakane – Rumin, Mróz.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki (87. Dominik Szczęch), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (65. Kamil Jadach), Daniel Rumin (65. Daniel Szczepan).