Moya Radomka Lotnisko Radom przełamała Uni Opole i jest bliżej dziewiątego miejsca w Tauron Lidze

Fazę zasadniczą zespół Uni Opole zakończył na dziewiątym miejscu, a Moya Radomka Lotnisko Radom na dziesiątym. Oba zespoły spotkały się więc w dwumeczu o miejsca 9-10 na koniec sezonu 2022/23 Tauron Ligi.

Wcześniej, w fazie zasadniczej dwukrotnie lepsza była ekipa Uni Opole. W obu przypadkach wygrała z Radomką po 3:1.

Czwartkowe starcie było jednocześnie ostatnim domowym meczem Radomki w obecnych rozgrywkach. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza rozpoczęły znakomicie, bo od prowadzenia 5:0 przy zagrywce Martyny Świrad. Potem kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wygrały 25:20.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów, ale wyrównana była tylko do stanu 7:7. Potem przewaga opolanek rosła z minuty na minuty. Ekipie z Radomia nie pomagały zmiany. Kiedy Marharyta Stepanenko pomyliła się w ataku było już 10:19. W końcówce gospodynie nieco zmniejszyły stratę, ale ostatecznie przyjezdne wygrały 25:19 doprowadzając do remisu w meczu.

W czwartkowym pojedynku dyspozycja obu ekip dość mocno falowała. W trzecim secie to zespół z Radomia był skuteczniejszy. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza w połowie partii wypracowały sobie dość znaczną przewagę. Po ataku Świrad było 14:8. Radomka tę przewagę dowiozła do końca zwyciężając do 20 ponownie wychodząc na prowadzenie w tym spotkaniu.

W czwartym secie drużyny zdobywały punkty seriami i dość często zmieniały się na prowadzeniu. Ani Radomka ani Uni nie były w stanie ustabilizować swojej dyspozycji. Końcówka należała jednak do miejscowych, które w kluczowym momencie zachowały więcej zimnej krwi. Mecz zakończył atak po skosie kapitan, Natalii Murek.

Radomka przełamała więc serię porażek z ekipą Uni Opole. Drugi mecz w rywalizacji o miejsca 9-10 rozegrany zostanie w środę, 12 kwietnia w Opolu. Jeśli Uni wygra to spotkanie, to rozegrany zostanie "złoty set". W przypadku zwycięstwa Radomki, to podopieczne Błażeja Krzyształowicza zajmą dziewiątą lokatę.

Moya Radomka Lotnisko Radom - Uni Opole 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:23)
Radomka: Bugg 5, Jasek 15, Samara 6, Murek 24, Świrad 8, Łukasik 11, Strasz (libero) oraz Biała, Braga, Zaborowska, Stepanenko 1, Moskwa 1.
Uni: Makarowska-Kulej 3, Kraiduba 19, Stronias 10, Conceicao 12, Orzyłowska 13, Pellegrino 8, Adamek (libero) oraz Sieradzka 1, Janicka.
Sędziowie: Anna Banaś i Krzysztof Kapusta.
MVP: Krystyna Strasz (Radomka).