Mirax Puchar Polski. Sensacja w Szydłowcu!

Przedstawiciel Klasy A z Suchej to rewelacja pucharowych zmagań. Wysokie zwycięstwa zagwarantowały piłkarzom Zodiaka miejsce w czołówce klasyfikacji strzelców. W starciu z mierzącym w awans do czwartej ligi Mazowszem, Zodiak bramki jednak... nie strzelił. Gospodarze prowadzili po samobójczym trafieniu w 10. minucie gry i do końcowych minut spotkania dzielnie bronili wyniku. W ostatnich sekundach gry wyrównał jednak Jakub Derewicz. Bohaterem Mazowsza został jednak bramkarz, Cezary Jabłoński. To on obronił dwa rzuty karne w serii "jedenastek" i przedłużył szanse grójczan na trzeci w historii awans do finału rozgrywek.

Zodiak Sucha - Mazowsze Grójec 1:1 (1:0) karne 1:4
Bramka: samobójcza (10') - Derewicz (87')

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski padło łupem Energii Kozienice. Kozieniczanie wygrali z Prochem Pionki i pogrzebali marzenia tego klubu o historycznym, pierwszym triumfie. Z kolei Energia jest już o krok od powtórzenia sukcesu sprzed lat. Awans kozieniczanom zapewnił niezawodny Daniel Ciupiński. Gwiazda Energii została tym samym współliderem klasyfikacji strzelców Mirax Pucharu Polski. Gospodarze mieli szansę na wyrównanie i doprowadzenie do serii rzutów karnych. W ostatnich sekundach gry jeden z piłkarzy Energii został wyrzucony z boiska za faul, ale Proch nie wykorzystał rzutu wolnego z linii szesnastego metra.

Proch Pionki - Energia Kozienice 1:2 (1:1)

Bramka: Nsah (21' rzut karny) - Lament (42'), Ciupiński (70')

Skromne zwycięstwo zapewniło awans Powiślance Lipsko. Grająca na co dzień w Klasie A Gracja postawiła się wyżej notowanym rywalom, ale nie udało jej się sprawić niespodzianki. Goście długo męczyli się z rywalem, ale w końcu trafili do siatki po przerwie. Okazało się, że to wystarczy, by awansować do półfinału pucharowych zmagań.

Gracja Tczów - Powiślanka Lipsko 0:1 (0:0)
Bramka: Gardynik (56')

Znajdująca się w strefie spadkowej radomskiej "okręgówki" Szydłowianka sprawiła ogromne problemy Oskarowi Przysucha. Jeden z czołowych zespołów czwartej ligi przegrywał do przerwy 0:1 po bramce Michała Bednarka, który wykorzystał stratę Bouchniby w środku pola. To zmusiło trenera Marcina Sikorskiego do aż czterech zmian. Jeden z wprowadzonych na boisko rezerwowych, Przemysław Śliwiński, wyrównał wynik spotkania w 70. minucie gry. Bramka byłego piłkarza Radomiaka wystarczyła jednak tylko do tego, by doprowadzić do konkursu rzutów karnych. W nich absolutnym bohaterem Szydłowca został Karol Czyż. Golkiper obronił strzały Piotra Kornackiego, Jakuba Sapieji i Kacpra Kępki. Sensacja stała się faktem i to Szydłowianka zagra w półfinale.

Szydłowianka - Oskar Przysucha 1:1 (1:0), karne 3:0
Bramki: Bednarek (35') - Śliwiński (70')

Oskar: Wieczorek - Włodarczyk (46' Lech), Moskwa (46' Zieliński, 83' Kapusta), Kępka, M. Gil (46' Kornacki) - Bojek, Najdzik (46' Zagórski), Bouchniba, Sapieja - Kołtunowicz (46' Śliwiński), Madej.