Wielkie zwycięstwo ROSY Radom!

Sobotnia konfrontacja w hali radomskiego MOSiR-u rozpoczęła  się idealnie dla gospdoarzy. ROSA Radom już po pierwszych minutach spotkania zbudowała sobie sześciopunktową przewagę (11:5). Wówczas do głosu doszedł najlpeszy strzelec w tym sezonie PGE Turowa – Michalak. To jego trafienia zaczęły napędzać akcje zespołu z Turowa.

Zapis RELACJI LIVE z meczu ROSA Radom - PGE Turów Zgorzelec - TUTAJ

Przewaga nie tylko przez ROSĘ Radom została roztrwoniona, ale przy stanie (13:11) Turów po celnych rzutach lidera Michalaka oraz Bochno odskoczył na cztery oczka (13:17). W końcówce pierwszej odsłony spotkania wicemistrzowie Polski zdołali wyrównać stan meczu i wynik po pierwszych dziesięciu minutach brzmiał (19:19).

W drugiej odsłonie spotkania, „do roboty” wzięli się goście ze Zgorzelca. Punkty Browna, Bochno, a także doskonale spisującego się w tym meczu Archibequea dały wynik (21:31). Turów nie zwalniał tempa, a trener Kamiński nie krył swojej złości  z przebiegu pierwszych akcji w tej części gry. Przy stanie 27:34 dla PGE Turowa Zgorzelec dał o sobie znać Harrow.

To właśnie rozgrywający ROSY Radom dał syngał do ataku. Jego celne rzuty  z dystansu pozwoliły zniwelować przewagę Turow do czterech oczek (32:36). Kiedy po kolejnym skutecznym kontrataku, za trzy trafił Szymkiewicz, hala MOSiR-u eksplodowała z radości, gdyż wynik pokazywał rezultat (35:36). Pierwsza część meczu zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Turowa 38:40.

Drugą połowę spotkania z ogromnym animuszem rozpoczęli koszykarze Fischera Mathiasa. Punkty Michalaka oraz Archibeque'a bały prowadzenie Turowowi (38:46). To jednak nie wybiło z równowagi koszykarzy Wojciecha Kamińskiego. ROSA Radom z każdą kolejną minutą odrabiała straty do przeciwnika, a po celnych rzutach Zajceva oraz Jacksona, Smoki wyrównały stan meczu (50:50). Ta część spotkania rozpoczęła się nieznacznym zwycięstwem ROSY (22:20), a przed ostatnią kwartą pojedynku mieliśmy wynik (60:60).

Ostatnie dziesięć minuta spotkania to absolutna dominacja zespołu Wojciecha Kamińskiego. Wspaniała praca w defensywie Adamsa, a przede wszystkim punkty Szymkiewicza i Harrowa przybliżały ROSĘ Radom do upragnionego triumfu. Na słowa uznania w szczególności zasługuje rozgrywający wicemistrzów Polski, po którego zagraniach kibice w hali MOSiR-u z podziwem obserwowali umiejętności koszykarskie.

ROSA Radom nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, triumfując w czwartej odsłonie pojedynku (30:23), a w całym spotkaniu 90:83! Najskuteczniejszymi zawodnikami Smoków byli tego wieczora Ryan Harrow - autor 22 punktów oraz Daniel Szymkiewicz - zdobywca 26 "oczek" w meczu!

ROSA Radom - PGE Turów Zgorzelec 90:83 (19:19, 19:21, 22:20, 30:23)