Rosa Radom 81:83 Kotwica Kołobrzeg (Zapis Relacji)

W przedostatnim meczu II etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi, Rosa Radom przegrała z Kotwicą Kołobrzeg 81:83. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych trenera Grzegorza Arabasa w tym sezonie.

81:83
(32:23, 12:17, 23:26, 14:17)

KONIEC MECZU
81:83 Rosie pozostało na rozegranie akcji osiem sekund. Radomianie nie zdobyli jednak punktów. Próbował Wise, ale jego rzut odbił się od obręczy i Kotwica wygrywa pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie
81:83 Jefferson spod kosza
81:81 Jarmakowicz po podaniu Wise'a
79:81 ponownie wolne dla Browna i ponownie oba celne. Kolejna przerwa dla Rosy. Czasu coraz mniej - 33,5s
79:79 indywidualna akcja Wise'a i celny rzut!
77:79 faulowany Brown. Wolne - 2/2. Kolejny czas - tym razem dla miejscowych, a do końca meczu 56 sekund
77:77 Serb celnie z rzutu wolnego i remis! Przerwa dla gości. Pozostało 1min 06s
76:77 Bogavac trafia spod kosza i jest faulowany!
74:77 Cupković próbował rzucać za 3pkt - nie trafił
74:77 kolejna strata gospodarzy... trafia Mosley i przerwa dla Rosy. Do końca meczu dwie minuty
74:75 strata Rosy, którą wykorzystuje Jefferson
74:73 faul Zalewskiego i wolne dla Kotwicy - Brown 1/2
74:72 Jefferson trafia żadnego z dwóch rzutów wolnych
74:72 po niespełna siedmiu minutach czwartej kwarty oba zespoły zdobyły łącznie zaledwie trzynaście punktów
74:72 punkty dla przyjezdnych - Zyskowski
74:70 Bogavac - wolne 2/2 i trener Arabas prosi o czas dla swojego zespołu
72:70 niesportowe przewinienie Zyskowskiego co oznacza dwa wolne i potem piłkę dla Rosy

56:57 Walker z wysoku
56:55 efektownie Jarmakowicz! Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu! Przerwa dla Kotwicy

44:40 Djurić za 3pkt
44:37 Bogavac po raz kolejny dzisiaj trafia do kosza. Ma na koncie już dwanaście punktów
42:37 indywidualnie Brown
42:35 Cupković z linii rzutów osobistych - 1/2
41:35 Wichniarz trafia zza linii 6,75m
41:32 Jarmakowicz trafia po podaniu Wise'a i jest jeszcze faulowany. Rzut wolny jednak nietrafiony
39:32 dwa celne wolne Browna
39:30 indywidualna akcja Wise'a. Amerykanin jednak nie trafia do kosza, ale obok był Cupković, który świetnie dobił i punkty dla Rosy
37:30 trafia Wise
35:30 skutecznie Brown
35:28 ależ podanie Kardasia do Cupkovicia! Serbowi nie pozostało nic innego jak tylko trafić do kosza

32:23 oba rzuty celne
32:21 Zyskowski faulowany w ostatnich sekundach i będą jeszcze rzuty wolne na dwie sekundy przed końcem pierwszej kwarty
23:17 błyskawiczna odpowiedź gości
23:15 Wise trafia za 2pkt i jest faulowany. Rzut wolny jednak wykonuje niecelnie
14:8 Mosley zza linii 6,75m
14:5 świetna akcja Rosy zakończona trójką Bogavaca i o przerwę prosi trener Kotwicy
11:5 Bogdanowicz 2/2
9:5 w odpowiedzi Bogdanowicz, który jest faulowany i będą dwa rzuty wolne dla Rosy
9:5 kontra Kotwicy, Mosley chciał efektownie wpakować piłkę do kosza, ale nie trafił
0:0 piłka dla Rosy

godz. 17:59 - w dzisiejszym meczu nie zagra JJ Montgomery, który narzeka na uraz pleców

Wyjściowe piątki:
Rosa: Wise, Bogdanowicz, Jarmakowivcz, Adams, Bogavac
Kotwica: Mosley, Jefferson, Wichniarz, Djurić, Brown

godz. 17:56 - trwa oficjalna prezentacja obu zespołów
godz. 17:41 - z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu wita Michał Nowak

Rosa: Kardaś, Dorsey, Cupković, Wise, Zalewski, Bogdanowicz, Nikiel, Jarmakowicz, Adams, Schenk, Bogavac
Trener: Wojciech Kamiński

Kotwica: Żołnierczuk, Zyskowski, Mosley, Sapp, Jefferson, Arabas, Wichniarz, Walker, Rajewicz, Djurić, Brown
Trener: Grzegorz Arabas