Rosa Radom 95:85 Kotwica Kołobrzeg (ZAPIS RELACJI LIVE)

Rosa Radom wygrała z Kotwicą Kołobrzeg w ostatnim meczu pierwszego etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi. Radomianie prowadzili przez większą część meczu, ale w czwartej kwarcie nieco roztrwonili przewagę i zafundowali swoim kibicom nerwową końcówkę. Skończyło się jednak szczęśliwie i radomski beniaminek wyprzedził w tabeli dzisiejszego przeciwnika i wskoczył na dziesiątą pozycję. (ZAPIS RELACJI LIVE)

95:85
(35:23, 24:13, 17:20, 19:29)

Wyjściowe składy:
Rosa: Montgomery,Radke, Wise, Zalewski, Adams
Kotwica: Zyskowski, Jefferson, Arabas, Walker, Brown

KONIEC MECZU
95:85 Wise trafia oba wolne i Rosa wygrywa z Kotwicą!
93:85 kolejny faul, tym razem na linii rzutów wolnych Jarmakowicz i 2/2
91:85 przewinienie Arabasa. Montgomery 2/2 i kolejny czas dla trenera Karola
89:85 faulowany Walker, trafia jeden wolny
89:84 Wise z linii rzutów wolnych 1/2. Przerwa dla Kotwicy
88:84 fauluje Han. To jego piąte przewinienie w tym spotkaniu, a więc musi opuścić już parkiet
88:84 Zyskowski za 2pkt, a kibice na stojąco obserwują końcówkę meczu! Pozostało 30 sekund
88:82 trójka Arabasa
88:79 ponownie Jarmakowicz
86:79 celnie Zyskowski
86:77 ładne wejście pod kosz Jarmakowicza i trafienie za 2pkt
84:77 Djurić spod kosza
84:75 Dorsey trafia za 2pkt
82:75 Rosa po raz kolejny funduje swoim fanom nerwową końcówkę... do końca nieco ponad cztery minuty
82:75 przerwa dla trenera Karola
82:75 efektowny blok Dorseya nagrodzony oklaskami przez publiczność
82:75 szybka odpowiedź Hana
82:73 wreszcie trafiają radomianie. Wise za 2pkt
80:73 Walker celnie
80:71 goście odrabiają stratę i na 6min i 25s przed końcem tracą już tylko dziewięć punktów. Nerwowo gra radomski zespół na początku ostatniej częsci gry

72:52 trójka Zyskowskiego
72:49 ładna akcja Hana. Trafia za 2pkt i jest faulowany i celnie z rzutu wolnego
72:46 Kardaś za 2pkt
70:46 skuteczny w tej kwarcie jest Montgomery
68:46 Zyskowski 2/2
68:44 przewinienie Bogavaca. To piąty faul Rosy w tej kwarcie. Każdy kolejny będzie kończył się rzutami wolnymi dla gości
62:38 Walker celnie
62:36 pierwsze punkty w tej kwarcie dopiero po niespełna dwóch minutach gry. Trafia Montgomery
59:36 rozpoczyna Rosa

bardzo wysoki wynik po dwóch kwartach

maskotka drużyny, smok Rosek rozdaje Paniom na trybunach tulipany z okazji ich dzisiejszego święta :)

43:25 JJ trafia oba wolne
41:25 przechwyt Montgomery'ego. Kolejny faul na Amerykaninie i ponownie rzuty wolne
41:25 świetne podanie Kardasia do Montgomery'ego, ten nie trafia, jednak piłkę zbiera Adams i kapitalnym wsadem dopisuje punkty na swoje konto!

30:18 Serb nie trafia rzutu wolnego
30:18 przechwyt Wise'a, Amerykanin do Bogavaca, ten trafia i dodatkowo jest faulowany
28:18 Mosley za trzy punkty
28:15 Wise na linii rzutów wolnych - 2/2
26:15 o przerwę prosi trener Kotwicy
26:15 ładne wejście pod kosz i celny rzut Bogavaca
24:15 Jarmakowicz zdobywa swoje pierwsze punkty w radomskiej hali.
22:15 ponownie Brown 2/2 z linii rzutów wolnych
22:13 Tym razem na linii rzutów wolnych Bogavac. Serb bezbłędnie
20:13 Amerykanin trafia oba rzuty
20:11 fauluje Wise'a. Wolne dla Browna
20:11 radomianie dizsiaj dobrze rzucają zza linii 6,75m. Tym razem trafia Zalewski
17:11 przechwyt Montgomery'ego. Amerykanin faulowany
17:11 Brown za 2pkt
17:9 na parkiecie Mateusz Jarmakowicz! To jego debiut w barwach Rosy przed radomską publicznością
17:9 Zalewski
15:9 Walker efektownie pakuje piłkę do kosza
15:7 skuteczny jest dzisiaj Wise
13:7 odpowiedź Arabasa
13:4 kolejna trójka - tym razem Zalewski
10:4 ofensywny faul Browna, piłka dla Rosy. Dobra gra gospodarzy na początku tego meczu
10:4 kolejne trafienie Adamsa
8:4 Arabas celnie
8:2 kolejna trójka Wise
5:2 Wise podaje piłkę do Adamsa już właściwie leżąc na parkiecie, a ten pakuję ją do kosza efektownym wsadem
3:2 celną trójką odpowiada Wise
0:2 Brown zdobywa pierwsze punkty w tym meczu
0:0 obie drużyny zaliczyły niecelne rzuty na początku

godz. 19:27 na ławce trenerskiej Kotwicy doskonale znany w Radomiu Mariusz Karol
godz. 19:24 trwa oficjalna prezentacja obu zespołów
godz. 19:23 na trybunach już komplet widzów
godz. 19:19 nieco ponad 10 minut do rozpoczęcia spotkania
godz. 19:15 z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu wita Michał Nowak.

Składy obu drużyn:
Rosa: Montgomery, Kardaś, Radke, Dorsey, Cupković, Wise, Zalewski, Donigiewicz, Bogdanowicz, Nikiel, Jarmakowicz, Adams, Schenk, Bogavac
Trener: Wojciech Kamiński
Kotwica: Kęsicki, Urban, Żołnierczuk, Zyskowski, Mosley, Jefferson, Złoty, Arabas, Niedźwiecki, Walker, Han, Rajewicz, Djurić, Brown
Trener: Mariusz Karol