IV liga. Trzech muszkieterów walczy o awans

Broń Radom wykorzystała szansę, by wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Choć podopieczni Artura Kupca długo męczyli się z ostatnim w tabeli Naprzodem Skórzec, po przerwie wbili szybkie trzy bramki, które pozwoliły "Broniarzom" zająć pole position w wyścigu o awans.

Naprzód Skórzec - Broń Radom 0:3 (0:0)
Bramki: Wicik (53'), Czarnecki (56', 59')

Do gry o trzecią ligę wróciła wreszcie Pilica Białobrzegi. Białobrzeżanie wiosną seryjnie gubili punkty, dlatego pewna wygrana z rezerwami Znicza Pruszków była ekipie Macieja Śliwowskiego niezwykle potrzebna. Podobnie jak Broń, Pilica strzelanie zaczęła po przerwie. Pilica uporała się już z problemami kadrowymi, które trapiły klub z Białobrzeg od początku rundy wiosennej i wygląda na to, że w decydującą fazę sezonu wkroczy z pełnymi siłami. To bardzo dobre wieści dla białobrzeżan przed starciem z Bronią, które czeka ich już 16 maja.

Pilica Białobrzegi - Znicz II Pruszków 3:0 (0:0)
Bramki: Jaworski (55', rzut karny), Skałbania (55'), Śliwiński (90')

Po świetnym początku nieco wyhamowała Energia Kozienice. Kozieniczanie już wcześniej przerwali passę wygranych, a teraz zaliczyli drugi remis w trzech ostatnich grach. Tym razem Energia zremisowała bezbramkowo z Wilgą Garwolin. Spora w tym zasługa bramkarza Wilgi, ale Energia, jak na zespół z czołówki przystało, powinna wykorzystać wykreowane sytuacje.

Energia Kozienice - Wilga Garwolin 0:0

Z kolei Oskar Przysucha dzięki dobrej dyspozycji wskoczył na czwartą lokatę w tabeli. Piłkarze z Przysuchy pewnie ograli Spartę Jazgarzew 4:2. W Jazgarzewie obejrzeliśmy bardzo wyrównane spotkanie, jednak w drugiej połowie Oskar okazał się skuteczniejszy i przechylił szalę na swoją korzyść.

Sparta Jazgarzew - Oskar Przysucha 2:4 (1:2)
Bramki: Ryś (8'), Rudnicki (49', rzut karny) - Śliwiński (30', 81'), Gil (33'), Mnguni (64')

Błyskawiczną egzekucję przeprowadzili piłkarze Drogowca Jedlińsk. Ekipa z Jedlińska niespodziewanie przegrywała z Perłą Złotokłos 0:1 po bramce w 39. minucie spotkania. Był to jednak ostatni pozytywny akcent dla ekipy walczącej o utrzymanie. Od tego momentu kontrolę przejęli goście, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie, a po zmianie stron zdobyli cztery szybkie bramki, pogrążając Perłę.

Perła Złotokłos - Drogowiec Jedlińsk 1:7 (1:2)
Bramki: Piotrowski (39') - Janiszewski (43'), Kucharczyk (45', 78'), Kobylarczyk (52'), Gil (53', 54') Michalski (55')

Kolejną porażkę zaliczyli natomiast piłkarze LKS-u Promna. Walcząca o u trzymanie ekipa z Promnej przegrała z Mazurem Karczew 1:3. Sytuacja klubu z Promnej nie jest najlepsza, mają zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

LKS Promna - Mazur Karczew 1:3
Bramki: ? (83') - Celiński (52', 60'), Bylak (90+5')