IV liga: Proch Pionki o krok od degradacji

Ekipa Ryszarda Kłuska mierzyła się na własnym boisku z rezerwami Pogoni Siedlce. Goście byli niżej notowani niż Proch, dlatego to gospodarze byli faworytem. Od początku lepszą drużyną byli przyjezdni, w pierwszej połowie mieli kilka sytuacji bramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać. Udało się tuż przed przerwą Bartoszowi Rymkowi, który skutecznie wykorzystał rzut wolny. Proch w drugiej połowie zdołał jednak szybko wyrównać – zrobił to Emil Kapusta w 52. minucie. Potem do głosu doszli siedlczanie i strzelili dwie bramki – Kamil Dmowski w 72. minucie i Dominik Leszczuk w 79. W 84. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Bartłomiej Janiszewski, ale Proch nie zdołał już doprowadzić przynajmniej do remisu.

Taki wynik oznacza, że Proch ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Zdegradowane zostały już rezerwy Radomiaka Radom, które przegrały w sobotę z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:3. Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Maciej Klimas. Pewne zwycięstwo zanotowała Pilica Białobrzegi, która rozbiła Tygrysa Huta Mińska 5:1. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Konrad Paterek i Damian Winiarski, a także Michał Kucharczyk.

Nadal szanse na pozostanie na czwartoligowym szczeblu ma KS Warka, który rozbił Zamłynie Radom 4:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Rafał Sobczak, Michał Knajdrowski, Kacper Zieliński i Patryk Witkowski, honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Mateusz Kubica. Wysokiej porażki doznało Mazowsze Grójec, które uległo Mazovii Mińsk Mazowiecki 1:4 (jedyny gol autorstwa Mikołaja Napory). W spotkaniu rozegranym awansem, Oskar Przysucha zremisował z Wilgą Garwolin 2:2. Bramki dla podopiecznych Łukasza Wiśnika strzelili Przemysław Nogaj oraz Michał Bojek. Z trzech punktów cieszyła się też Mszczonowianka Mszczonów, która pokonała Hutnika Huta Czechy 5:1.

Wyniki 23. kolejki IV ligi:

Proch Pionki - Pogoń II Siedlce 2:3 (0:1)
Emil Kapusta 52, Bartłomiej Janiszewski 84 - Bartosz Rymek 44, Kamil Dmowski 72, Dominik Leszczuk 79.

Radomiak II Radom - Podlasie Sokołów Podlaski 1:3 (1:1)
Bramka dla Radomiaka II: Maciej Klimas.

Pilica Białobrzegi - Tygrys Huta Mińska 5:1 (4:0)
Bramki dla Pilicy: Konrad Paterek dwie, Damian Winiarski dwie, Michał Kucharczyk.

KS Warka - Zamłynie Radom 4:1 (3:0)
Rafał Sobczak 21, Michał Knajdrowski 42, Kacper Zieliński 45, Patryk Witkowski 83 - Mateusz Kubica 52.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Mazowsze Grójec 4:1 (1:0)
Bramka dla Mazowsza: Mikołaj Napora.

Wilga Garwolin - Oskar Przysucha 2:2 (0:0)
Bramki dla Oskara: Przemysław Nogaj, Michał Bojek.

Mszczonowianka Mszczonów - Hutnik Huta Czechy 5:1