IV liga. Mozolny wyścig po awans

W czwartej lidze emocje sięgają zenitu. W decydującej fazie sezonu w grze o awans liczy się nawet siedem zespołów. Szósta drużyna w lidze traci do lidera zaledwie cztery punkty, a siódma jest pięć "oczek" za klubem z Plant. Zwycięstwo Mszczonowianki w Radomiu sprawiło z kolei, że Broń ma już tylko punkt przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

Broń Radom - Mszczonowianka Mszczonów 1:2 (1:2)
Bramki: Czarnecki (24') - Gregorowicz (11'), Cudny (21')

Szansę na doskoczenie do "Broniarzy" wykorzystała Pilica Białobrzegi. Białobrzeżanie po porażce z Bronią tracili do radomskiego klubu sześć punktów, ale teraz ponownie zbliżyli się do klubu z Plant na odległość trzech "oczek". Białobrzeżanie wygrali na wyjeździe z Drogowcem Jedlińsk 2:1. Pilica jeszcze przed przerwą strzeliła dwa gole i zdawało się, że będzie kontrolowała mecz. Gospodarze po przerwie zdobyli jednak kontaktowego gola i zrobiło się niebezpiecznie. Sytuację dla Pilicy "uratowała" jednak czerwona kartka dla jednego z piłkarzy Drogowca, przez co ekipa z Jedlińska przez ponad pół godziny grała w osłabieniu.

Drogowiec Jedlińsk - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:2)
Bramki: Janiszewski (58') - Paterek (18', 30')

Sensacyjnie punkty stracił Oskar Przysucha. Przysuszanie, którzy do lidera tracą obecnie trzy punkty, zremisowali z Naprzodem Skórzec 3:3, mimo prowadzenia 3:0 do przerwy. Oskar szybko otworzył wynik meczu wykorzystując jedenastkę. Tuż przed przerwą gospodarze strzelili trzecią bramkę i wszystko wydawało się być przesądzone. Niespodziewanie ostatni zespół w tabeli rzucił się do odrabiania strat, co udało się w ostatnich minutach gry. Dwa trafienia w trzy minuty zapewniły gościom bardzo cenne trzy punkty.

Oskar Przysucha - Naprzód Skórzec 3:3 (3:0)
Bramki: Sapieja (3' rzut karny), Najdzik (20'), Śliwiński (45') - Chojecki (68' rzut karny, 87', 90')

Z kolei Energia Kozienice wyraźnie wyhamowała mimo dobrego początku rundy. Tym razem kozieniczan ograła Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która poczyna sobie coraz pewniej. Pogoń doskoczyła do czołówki i ma już tylko cztery punkty straty do Broni Radom. Zwycięstwo w Grodzisku zagwarantowała gospodarzom bramka w ostatnich minutach meczu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Energia Kozienice 1:0 (0:0)
Bramka: Strzałkowski (85')

W ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu Wilga Garwolin podejmowała LKS Promna. Trzeci od końca zespół w czwartej lidze zremisował w Garwolinie 2:2. LKS miał jednak okazję na znacznie lepszy wynik. Już w pierwszych minutach meczu goście strzelili dwie bramki, jednak nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca. W drugiej połowie gospodarzy odpowiedzieli dwoma golami i doprowadzili do wyrównania. Nie pomogła nawet czerwona kartka dla Wilgi, przez którą garwolinianie musieli grać przez pół godziny w dziesiątkę.

Wilga Garwolin - LKS Promna 2:2 (0:2)
Bramki: Papiernik (56', 84') - Kępka (2'), Trzaska (11')