HydroTruck Radom gubi punkty. Tak wysoko, jak we Wrocławiu jeszcze nie przegrał

Koszykarze HydroTrucku do Wrocławia udali się w dobrych nastrojach, po domowym triumfie nad Enea Basketem Poznań, ale w zaledwie 10-osobowym składzie. Trener lidera, a więc Robert Witka wciąż nie mógł skorzystać z Kaheema Ransoma i Daniela Walla. Za to gospodarze, którzy przed meczem plasowali się na odległym 13 miejscu w tabeli Suzuki 1. Liga, w pamięci mieli wyjazdowy triumf nad wiceliderem! Oznaczało to, że emocji nie powinno zabraknąć i tak też było.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznej gry miejscowych, którzy po nieco ponad 60 sekundach prowadzili 8:0. W połowie kwarty trafił Filip Zegzuła zmniejszając straty do tylko trzech oczek, ale sama końcówka należała do WKK. Podopieczni Sebastiana Potocznego kwartę otwarcia wygrali różnicą 11 punktów. Drugie 10 minut należało z kolei do gości. Radomianie ograniczyli wówczas poczynania ofensywne przeciwników, a sami zaczęli seryjnie punktować. Prym w zdobywaniu oczek wziął Damian Jeszke i na przerwę WKK schodziło prowadząc, tylko 45:43.

Najbardziej wyrównana okazała się trzecia ćwiartka zawodów. W niej prowadzenie, którejś z drużyn zmieniało się kilkakrotnie, a wynik oscylował w okolicach remisu. Pod nieobecność Ransoma, tym razem wstrzelić się nie mógł Zegzuła, który trafił tylko trzy z 11 oddanych rzutów. Kluczowa, czyli czwarta kwarta rozpoczęła się od prowadzenia wrocławian 7:2 i w 33 minucie na świetlnej tablicy wyników, było 71:61. Nic więc dziwnego, że o czas poprosił trener Witka. Ten niestety niewiele zmienił w poczynaniach radomian w ataku. Wciąż brakowało skuteczności, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Po siedmiu minutach gry w tej kwarcie, przyjezdni uzyskali zaledwie cztery oczka i tak grając, nie mieli prawa myśleć o triumfie. Ostatecznie WKK pokonało radomian, dla których była to czwarta porażka w sezonie.

WKK Wrocław – HydroTruck Radom 86:69

Kwarty: 28:17, 17:26, 19:16, 22:10

WKK: Ochońko 5, Kiwilsza 18, Gabiński 3, Wilczek 19, Rutkowski 21, Rosołowski 0, Walczak 0, Koelner 18, Zabłocki 0, Kowalczyk 2, Zywert 0, Matusiak 0.

HydroTruck: Sowa 5, Zalewski 12, Zegzuła 12, Jeszke 17, Patoka 6, Formella 6, Rojek 0, Sadło 5, Olender 6, Pietras 0.