Hala z opóźnieniem. 45 tys. zł kary

Hala z opóźnieniem. 45 tys. zł kary
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jak poinformował nas Grzegorz Janduła, prezes MOSiR, w poniedziałek, 12 listopada upłynął termin, zresztą wyznaczony przez firmę Rosa-Bud, oddania do użytku hali widowiskowo- sportowej przy ul. Struga. W związku z tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu zgodnie z umową i podpisanym aneksem od wtorku, 13 listopada zaczął firmie naliczać karę - 45 tys zł. dziennie. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Przypomnijmy, że hala sportowo - widowiskowa zgodnie z pierwotnymi zapisami umowy miała być gotowa w lipcu, ale wtedy też podpisano aneks do umowy na nowe terminy oddania hali (12 listopada) i stadionu (28 lutego 2019).  W  listopadzie w hali przy ul. Struga miały odbyć się Klubowe Mistrzostwa Świata, ale z w związku z opóźnieniem zostały przeniesione do Płocka. 17 listopada również miała mieć miejsce gala bokserska, która oficjalnie miała otworzyć halę Radomskiego Centrum Sportu. Wydarzenie zostało jednak przełożone na 22 grudnia. 

Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Struga wchodzi w skład Radomskiego Centrum Sportu. Koszt inwestycji wynosi 78 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z dofinansowania ministerstwa sportu i turystyki.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Do sprawy będziemy wracać.

RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Anonim 2018-11-14 08:10
    Kjedy wybuduje stadjon radomjaka..???
    • 75%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 11:44
      Njgdy.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~eee 2018-11-14 20:04
      Dzień po hali.
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 2018-11-14 07:56
    Czy ktoś o zdrowych zmysłach po przeczytaniu wielu z tych postów nie dochodzi do wniosku , że wyborcy Witkowskiego jednak zaczynają teraz płakać rzewnymi łzami , bo się tyle złego narobiło.Takich potworków wynikających z nieprofesjonalnego zarządzania miastem będziecie mieć przez 5 lat pod dostatkiem.Teraz nie lejcie krokodylich łez .....To jest w/g was wszystko wina tego podłego PIS-u , nie anty PIS-u.
    • 57%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~1 2018-11-14 08:05
      Chyba mówisz o sobie pisiorze
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~2 2018-11-14 08:09
      Co ma nierzetelna firma wykonująca prace budowlane (niepłacąca pracownikom) do wyborów ?? Przecież prezydent sam tego nie wybuduje tylko firma a że firma "dziad" to już nie jego wina. Nadzór jest powierzony innej firmie tak jak o się robi na wielu budowach. "nieprofesjonalnego zarządzania" - to jak nazwać zarządzaniem Państwem skoro Astaldi-a zeszła z budowy linii 7 oraz E59, opóźnienie jest na 8, opóźnienie jest na węźle S7 Chęciny-Jędrzejów i przykładów jeszcze jest sporo ?? Problem jest z pracownikami i rosnącymi kosztami itp. a nie kto wygrał wybory
      • 65%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 11:47
      Jestem wyborcą Witkowskiego i jakoś nie płaczę . Wręcz przeciwnie. Czy hala bd za miesiąc czy za rok nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 13:20
      A kto wybrał tą firmę i jakimi kryteriami sie kierowal ??? Jeśli tylko ceną to tak zawsze jest ...bo jak to w Polsce robi się tanio i dobrze .....najpierw tanio A później dobrze ....doplacajac do interesu
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 15:50
      A jakie inne kryteria są w ustawie o zamówieniach publicznych, Może się podzielisz swoją wielką fachową wiedzą?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 15:55
      np. termin wykonania, gwarancja. Coś jeszcze?
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 19:01
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~frup 2018-11-14 13:37
    Skończą i powstanie Arena Cezara Jarosława Kaczyńskiego - małego
    • 63%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 18:58
      A może Kopaczki smoleńskiej....może dać jej łopatę niech kopie doły na budowie takie na metr .... to może szybciej skończą i wtedy ochrzci Radek halę jej imieniem
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Do Rad 2018-11-14 14:18
    Właśnie tacy głupi i naiwni głosowali na Witkowskiego.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 15:49
      sam jesteś głupi i naiwny
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 18:56
      On głosował na Radka i się jarnął że jest głupi i naiwny....grunt to się ocknąć....co wam nie jest dane
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 2018-11-14 18:11
    nie czepiajcie się Witka ,chociaż nie głosowałem na niego .To jest efekt powstania nowych tzw. elit biznesowych po 1989 roku,żadnego honoru ,byle tylko nażreć się,mało płacąc albo wcale,nic dziwnego że są opóżnienia
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~misio 2018-11-14 15:00
    do zobaczenia za cztery i pół roku na XV leciu, znów będą obiecywane parkingi podziemne, parki itp......itd a przez ten czas będą winne pisiory bo mało dają rekami Struzika do Plocka
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Rad 2018-11-14 13:31
    Ukarają ukarają. Przecież to jasne że opóźnienie było celowe by zaszkodzić Witkowskiemu w kampanii. Ale się nie udało. Radomianie okazali się mądrymi ludźmi tak jak i większość Polaków w dużych miastach, którzy pokazali pisowi to co mu się należy czyli środkowy palec. Moim zdaniem Witkowski teraz nie popuści i wyekzekwuje każdą złotówkę za opóźnienie. Niech się ta budowa wlecze jak najdłużej. Każdy dzień to 45.000zł. Super
    • 83%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~ 2018-11-14 13:23
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 2018-11-14 13:17
    Liczyć sobie mogą....... A i tak nie ukarają...I po co ta szopka z tą karą??? Koniec końców okaże się że miasto też do końca nie było w porządku wobec wykonawcy, do tego pewnie za tym poszły pisma, wpisy do dziennika budowy i tyle z tego karania będzie.... A ciemny lud się cieszy że Nieporadek będzie karał.... :)))
    • 71%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~PROROK 2018-11-14 10:40
    Odnośnie hali to już mogę wam powiedzieć jak sytuacja dalej się potoczy. Od dziś naliczane są kary a rosa złożyła na razie pismo o podniesienie kwoty bo płaca minimalna wzrosła. I oby obie strony wyszły z twarzą miasto będzie tak dobre że pewnie to uwzględni i dziwnym trafem kwota będzie bardzo zbliżona do wysokości naliczonych kar. A dlaczego to uwzględni wg mnie: bo Rosa powie że albo to zrobią albo zejdą z budowy i wtedy hala się otworzy może za rok po wyłonieniu nowego wykonawcy - jeżeli ktoś się podejmie bo z tym wcale nie jest tak łatwo (raczej nikt nie chce brać odpowiedzialności za prace wcześniejszej ekipy)
    • 57%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-11-14 11:24
      Dziwne to proroctwo i odbiegające od realiów prawnych, nie ma takiej opcji aby negocjować cenę z takich powodów po wygraniu przetargu i podpisaniu umowy
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar