Grad bramek i zwycięstwo "Zielonych"!

Grad bramek i zwycięstwo

Pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy Radomiaka, którzy odważnie ruszyli do ataku. Już w czwartej minucie spotkania dobrą okazję do zdobycia bramki miał Maciej Świdzikowski, jednak nasz obrońca nie zdolał otworzyć wyniku. To co nie udało się naszemu kapitanowi, uczynił Peter Mazan. Słowak odnalazł się w polu karnym, a wprost na jego głowę piłkę dograł Damian Szuprytowski.

Radość Radomiaka nie trwała jednak długo. Legionovia ruszyła do ataku. W 17. minucie meczu uderzenie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego obronilł Hubert Gostomski, a już 180 sekund później wyrównującego gola zdobył Bartosz Walencik. Były obrońca Siarki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wygrał walkę w powietrzu. W 30 minucie meczu Szumilas ponownie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Tym razem atomowe uderzenie wylądowało na poprzeczce bramki strzeżonej przez Gostomskiego.

Radomiak odpowiedział chwilę później. Patryk Mikita zbiegł z lewego skrzydła i przymierzył z dystansu wprost w okienkom, ale kapitalną interwencja popisał się Mateusz Kochalski. W 33 minucie meczu Peter Mazan strzelał zza pola karnego i znów dobrze interweniował bramkarz Legionovii. "Zieloni" wywalczyli jednak rzut rożny, a dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego na bramkę zamienił Maciej Świdzikowski. Nasz kapitan piłkę do bramki skierował "na raty" - w zamieszaniu pierwszy strzał wybronił Kochalski, ale "Świdzik" dostawił nogę i przy dobitce golkiper rywali nie miał już szans.

Wtedy znów odpaliła Legionovia. Goście zaatakowali skrzydłem, nasi obrońcy pogubili się przy próbie wybicia piłki i ta, odbijając się od trzech defensorów, trafiła pod nogi Mario Vasilja, który w 36. minucie po raz drugi doprowadził do wyrównania. Szalone tempo tego spotkania dało o sobie znać zaledwie 60 sekund później. Strzał Szuprytowskiego zablokował obrońca Legionovii. Sęk w tym, że zrobił to ręką i to w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Leandro. W ostatnich minutach pierwszej połowy szansę miał jeszcze Martin Klabnik, ale Słowak minął się z piłką i do szatni piłkarze zeszli przy stanie 3:2 dla Radomiaka.

Po przerwie tempo zwolniło, a gra mocno się zaostrzyła. Tuż po zmianie stron dobrą interwencją popisał się Hubert Gostomski, który nie miał dziś dobrego dnia. Widać to było przy pierwszej bramce, a także przy nieuznanym golu dla Legionovii. W 62. minucie spotkania w zamieszaniu pod bramką jeden z rywali wpakował piłkę do bramki, ale sędzia asystent uniósł chorągiewkę. Mnożyły się faule i nieczyste zagrania, a między piłkarzami zaczęło iskrzyć. Na trybuny został odesłany jeden z asystentów trenera Roberta Pevnika.

W 76 minucie Damian Szuprytowski zabrał się z piłką i uderzył z dystansu, ale trafił w poprzeczkę i wynik nie uległ zmianie. W końcowych minutach meczu okazję zmarnował Patryk Mikita, który zbiegł z piłką ze skrzydła, ale nie zdołał pokonać bramkarza. Chwilę później jednak po raz czwarty kibiców Radomiaka uszczęśliwił Leandro, który uwolnił się w polu karnym i nogą skierował piłkę do bramki. Ten gol ustalił wynik spotkania. "Zieloni" pokonali Legionovię 4:2, w świetnym stylu zaczynając ligową wiosnę. Radomiak awansował na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Wartę Poznań, której spotkanie zostało przełożone.

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
Bramki: Mazan (9'), Świdzikowski (33'), Leandro (39', karny, 83') - Walencik (20'), Vasilij (36')

Radomiak: Gostomski - Jakubik, Świdzikowski, Klabnik, Zając - Bemba (78' Agu), Mazan (90' Winsztal) - Szuprytowski (81' Colina), Mikita, Leandro (86' Brągiel) - Wróbel.

Legionovia: Kochalski - Grzelak (43' Ostrowski), Waleńcik, Nemanić, Kalinowski - Vasilij (62' Mazurek), Szumilas, Skwarczek, Janković, Leleno (46' Kuśmierek) - Więdłocha (80' Martynek)