Fortuna 1 Liga. Radomiak podejmie GKS 1962 Jastrzębie

O ile pierwsza połowa meczu Radomiaka z Widzewem w Łodzi dawała optymizm, bo Zieloni na tle łodzian prezentowali się bardzo dobrze, tak ich postawa w kolejnych 45. minutach, jak i w meczu z Chrobrym Głogów kibiców mocno zmartwiły.

Gospodarze ulegli rywalom 1:2 i jednocześnie przerwana została ich seria 12. kolejnych meczów bez porażki. Już w sobotę nadarzy się okazja, by podopieczni trenera Dariusza Banasika zapomnieli o niepowodzeniu i zdobyli trzy oczka. - Jeśli chcemy się liczyć w walce o awans to domowe mecze musimy wygrywać, a z wyjazdów przywozić co najmniej remis – mówił przed wznowieniem rozgrywek opiekun Radomiaka.

W czwartkowych zajęciach uczestniczyli wszyscy jego podopieczni, ale wcale nie oznacza to, że trener będzie mógł wystawić optymalny skład. Dopiero we wtorek do treningów dołączył Mateusz Radecki, a dzień później Meik Karwot, a więc zawodnicy środka pola. Obaj narzekali na urazy mięśniowe. O ile Karwot z Chrobrym w ogóle nie zagrał, to Radecki w połowie pierwszej części tego meczu został zmieniony.

Tymczasem rywale z Jastrzębia Zdroju na obiekt MOSiR-u przyjadą po dwóch wiosennych meczach. Najpierw stoczyli bardzo wyrównany bój w Gdyni z Arką, który ostatecznie przegrali 0:1, zaś u siebie pokonali Koronę Kielce. Po tym spotkaniu z posadą szkoleniowca w Kielcach pożegnał się Maciej Bartoszek.

Według firm bukmacherskich faworytem meczu jest Radomiak, ale kibicom należy przypomnieć dwa ostatnie pojedynki obu drużyn rozegrane na stadionie przy ul. Narutowicza, a w nich padał remis.

Zawody poprowadzi Sebastian Tarnowski z Milicza, a początek pojedynku nastąpi o godz. 19.10.

Na portalu cozadzien.pl zostanie przeprowadzona relacja LIVE z tego wydarzenia, podobnie, jak i w Radiu Rekord.