Dwa medale ostatniego dnia mistrzostw Polski dla RLTL Optima! Łącznie radomianie zdobyli sześć krążków

Trzeciego dnia zmagań w Gorzowie Wielkopolskim brąz w swojej koronnej konkurencji, czyli w biegu na 200 metrów wywalczyła Martyna Kotwiła. Zawodniczka RLTL Optima Radom poprzedniego dnia w eliminacjach osiągnęła piąty rezultat (23.48). W finale pobiegła szybciej, a wynik 23.12, który jest jej najlepszym w sezonie, dał jej brązowy medal. Zwyciężyła Natalia Kaczmarek z KS Podlasie Białystok (22.86) przed Krystsiną Tsimanouskayą (22.89).

W eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki Olgierd Michniewski pobiegł w czasie 14.24 i dało mu to awans do finału. W nim bardzo niewiele zabrakło do zdobycia medalu. Zawodnik RLTL Optima Radom dobiegł bowiem do mety na czwartym miejscu z czasem 14.12. Trzeci był Michał Sierocki z AZS UMCS Lublin (13.92), srebro zdobył Krzysztof Kiljan z KS AZS AWF Warszawa (13.66), a złoto Damian Czykier (KS Podlasie Białystok (13.57).

Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg na 5000 metrów mężczyzn. Wystartowało w nim aż trzech przedstawicieli RLTL Optima Radom: Mateusz Gos, Szymon Kulka oraz Rafał Gontarczyk. Ale to Gos był głównym bohaterem tej konkurencji i zwyciężył z rezultatem 13:54.48. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Biskup (CWZS Zawisza Bydgoszcz) z czasem 13:55.60, a na trzecim Maciej Megier (AZS-AWFiS Gdańsk) z rezultatem 14:01.89. Kulka był siódmy (14:23.64), a Gontarczyk 14. (14:51.61).

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch dniach rywalizacji radomianie wywalczyli cztery medale: Dawid Krzemiński srebro w trójskoku, Izabela Smolińska złoto na 400 metrów przez płotki, Aneta Rydz srebro w skoku wzwyż oraz sztafeta 4x100m w składzie Martyna Kotwiła, Izabela Smolińska, Natalia Wosztyl i Nikola Brożyna złoto.

Łącznie więc klub RLTL Optima Radom na 99. PZLA Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce wywalczył sześć medali.

W klasyfikacji punktowej radomianie zajęli szóstą lokatę, a w medalowej czwartą.