Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Dariusz Banasik: - Walczymy o najwyższe cele i wierzę, że stypendia miejskie zostaną odwieszone

Dariusz Banasik: - Walczymy o najwyższe cele i wierzę, że stypendia miejskie zostaną odwieszone
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Michał Nowak, cozadzien.pl: - Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że planowane jest wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi na przełomie maja i czerwca. Jak odbieracie te plany?
Dariusz Banasik, trener Radomiaka Radom: - Bardzo się cieszymy przede wszystkim, że są jakieś plany, bo do tej pory byliśmy w niepewności co dalej. I najgorszy scenariusz dla wszystkich byłby taki, że te rozgrywki nie byłyby wznowione. Teraz powiało trochę optymizmem. Wiadomo, że na razie jest to plan, natomiast widać, że dosyć dobrze przemyślany, szczegółowy. Jest wyznaczony termin wznowienia rozgrywek. My podchodzimy do tego bardzo optymistycznie. Cieszymy się, że coś takiego powstało i wierzymy, że uda się dokończyć te rozgrywki.

https://www.cozadzien.pl/sport/sezon-2019-2020-fortuna-1-ligi-zostanie-dokonczony-wznowienie-rozgrywek-za-ponad-miesiac/64247

Jesteście już ponad miesiąc bez treningów zespołowych. Można powiedzieć, że teraz będziecie musieli przejść kolejny okres przygotowawczy, aby być gotowym do wznowienia rozgrywek?
- No tak, ale jest to uwzględnione przed wznowieniem ligi. Według tych doniesień 4 maja mamy się zacząć spotykać z zawodnikami. Przypomnę też, że zawodnicy byli monitorowani, bo dostawali rozpiski indywidualne, trenowali sześć razy w tygodniu. Wydaje mi się, że ten poziom wydolności im bardzo nie spadł, dużo było ćwiczeń motorycznych. Teraz oczywiście czeka nas zgranie zespołu, zajęcia taktyczne grupowe z piłką. Wszystkie zespoły będą na podobnych warunkach, także jest to w miarę sprawiedliwe. Jeśli 10-11 maja zaczniemy zajęcia z całym zespołem, to mamy trzy tygodnie na przygotowanie i to powinno nam wystarczyć. 

Jest już ustalony dokładny plan tych treningów, jak to ma wyglądać? 
- My zakładamy tak, jak większość trenerów innych klubów, z którymi rozmawiałem, a więc spotkamy się prawdopodobnie 4 maja na treningach indywidualnych, że jeden trener będzie na zawodnika. Tak żeby zachować te środki ostrożności. Natomiast będziemy musieli być poddani testom i poczekać na ich wyniki. W momencie, kiedy będzie zielone światło, w okolicy 10-11 maja, że możemy ruszyć z treningami całym zespołem, to wtedy zaczynamy przygotowania i mamy trzy tygodnie do wznowienia rozgrywek. Taki jest w tej chwili plan, zawodnicy zostali o tym poinformowani. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi mają zostać wznowione na przełomie maja i czerwca, a do ich zakończenia pozostało 12 kolejek. Jak łatwo obliczyć, daje to minimum sześć tygodni grania, lub nawet więcej. Sezon zakończyłby się więc dopiero w połowie lipca. Tu się pojawia problem, bowiem część zawodników ma kontrakty podpisane do końca czerwca. Jak sobie z tym poradzicie? Były już jakieś rozmowy na ten temat?
- Na razie jeszcze nie wybiegamy tak daleko w przyszłość. Jeśli rozpoczniemy rozgrywki, to kluby muszą się do tego ustosunkować. Wielu zawodnikom, u nas to jest ich 12 lub 13, kończą się kontrakty w czerwcu, mi zresztą podobnie. W tym momencie na pewno klub będzie musiał rozmawiać z zawodnikami, podpisać jakieś aneksy aby przedłużać te umowy o miesiąc. Bo też nie wyobrażamy sobie, że w trakcie sezonu nagle 12-13 zawodników odejdzie. Najlepiej żeby PZPN to uściślił i nakreślił odgórnie jak to ma się odbywać. Wydaje mi się, że te kontrakty powinny być automatycznie przedłużone o ten miesiąc na tych samych warunkach.

I wtedy okienko transferowe otworzyłoby się dopiero po zakończeniu rozgrywek?
- Tak, dokładnie. Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś w czerwcu odchodzi, a w lipcu gra w innym klubie. Albo, że zespół traci pod koniec czerwca paru zawodników. Według mnie te kontrakty powinny być przedłużone automatycznie do końca rozgrywek.

Czyli to cały czas jeszcze kwestia do ustalenia?
- Myślę, że tak, choć w tej chwili to nie jest aż tak wielkim priorytetem. Priorytetem jest teraz wznowienie rozgrywek, bo jeśli okaże się, że do tego nie dojdzie, to wiadomo, że o tym nawet nie ma co rozmawiać, bo wtedy kontrakty będą obowiązywać normalnie do czerwca. Myślę też, że kluby już rozmawiają z zawodnikami, z tymi, których chcą zatrzymać na kolejne rozgrywki, bo to już dobry ku temu moment. 

https://www.cozadzien.pl/sport/powazne-ciecia-w-radomskim-sporcie-zawodowym-budzet-stypendialny-bedzie-znacznie-okrojony/64259

Jeśli jesteśmy już przy kontraktach, to zapytam o miejskie stypendia. Prezydent Radosław Witkowski ogłosił, że w maju i czerwcu zawodnicy radomskich klubów nie otrzymają wypłat stypendiów sportowych. To też dla was duży problem, bo to jednak duża składowa budżet. Rozmawialiście już na ten temat?
- Ja mam na ten temat swoje zdanie i myślę, że nie wszystkim się ono spodoba. Ja nie chciałem żadnych decyzji podejmować do momentu, kiedy nie było wiadomo czy rozgrywki dokończymy. Teraz okazało się, że stypendia mamy zabrane. Nie wyobrażam sobie natomiast sytuacji jako trener, że będziemy dokańczali ligę nie mając stypendiów z miasta. Bo wychodzi na to, że na przełomie maja i czerwca wrócimy i zawodnicy i sztab zostają praktycznie bez wynagrodzeń, a wiemy o co walczymy. Bo my cały czas wierzymy, że będziemy walczyć o ekstraklasę czy baraże o awans.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Cele na ten sezon pozostają więc bez zmian?
- Oczywiście, że się nie zmieniają. To jest taki cios dla klubu bardzo mocny. Rozumiem, że jeśli chodzi o drużyny, które już zakończyły rozgrywki, to jest wiadome, że te stypendia są zawieszone. Ale w momencie, kiedy my wracamy do rozgrywek i walczymy o najwyższe cele, to one powinny zostać odwieszone. Nie wiem w jakiej formie, czy zmniejszone czy nie, ale na pewno odwieszone. Nie może być tak, że zawodnicy na ostatnie dwa czy trzy miesiące sezonu zostaną bez środków do życia. Muszą przecież wynajmować mieszkania, żywić się, utrzymywać rodziny, a oprócz tego grać i walczyć o ekstraklasę. Da nas to sytuacja bardzo trudna. Wiemy, że klub może po prostu sam temu nie podołać. To jest na pewno bardzo duży problem.

Czyli przed wami ciężki czas?
- Bardzo ciężki. Ja wierzę w to, że te stypendia będą odwieszone, że ktoś pomyśli logicznie, że skoro zespół gra na zapleczu ekstraklasy, ma jeszcze półtora czy dwa miesiące sezonu i jest tak naprawdę w jednym z ważniejszych momentów w swojej historii, bo jest szansa, żeby powalczyć o ekstraklasę, to trzeba nam pomóc. Nie po to stadion jest budowany i pieniądze są inwestowane, żeby to wszystko teraz to zaprzepaścić. Mamy nadzieję, że jak wrócimy do rozgrywek, to te stypendia zostaną odwieszone. Natomiast jeśli nie wrócimy, to wiadomo, że nikt nie będzie miał o to pretensji do władz miasta.

Michał Nowak fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~XYZ 31.0.123.*** 2020-04-26 16:36
    Nie miasto decyduje o tym czy będą stypendia czy nie i dla jakich klubów- tylko Rada Miejska poza tym jeśli chodzi o odwieszenie stypendiów dla Radomiaka gdy wznowi rozgrywki to dyrektor kancelarii prezydenta pan Tyczyński jasno stwierdził że nie będzie o tym mowy mimo wznowienia sezonu i najwcześniej nowe stypendia po zmianach będą we wrześniu a z drugiej strony to chyba nie jest zbyt poważne że Radomiak miesięcznie otrzymuje większe pieniądze niż Czarni Radomka czy koszykarze Hydrotracku którzy są w najwyższej lidze w Polsce i jako jedyny zespół nie obowiązuje ich podział tylko czy zajmą 4 miejsce czy 13 za rok dostaną tyle samo.Pozdrawiam normalnych
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 5.173.128.*** 2020-04-27 09:14
      Dokładnie to chore ile oni dostają porównując poziom sportowy w Radomiu. Zresztą teraz są ważniejsze sprawy i wydatki niż jakieś piłkarzyki z Radomiaka
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Piknik 178.235.183.*** 2020-04-25 19:12
    Zobaczymy czy Broń poradzi sobie jak miasto we wrześniu ogłosi,że brak stypendiów dla zawodników trzeciej ligi.
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Pawelek791 79.184.145.*** 2020-04-25 19:11
    To Broń i dzieciaki z tej sekcji młodzieżowej nie mogą się doczekać wznowienia sezonu. Słabo to wygląda na na tym etapie szkolenia. A trener teraz płacze, że miasto musi finansować kontrakty zawodników. Śmiech na sali. I kto sobie poradził lepiej?
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 89.64.66.*** 2020-04-25 01:30
    Taką patologią, jaka była i jest w Bata 1945 obdzieliłby solidnie wszystkie kluby z najwyższych klas rozgrywkowych lig zachodnich. I bynajmniej nie chodzi o to, że jest bardzo źle, ale o to, że nic tych ludzi nie nauczyła historia. A będzie jeszcze gorzej, bo mówimy o perspektywie rozmontowania klubu i braku jakikolwiek szans na stadion. No ale przecież miało być pięknie, miał być stadion jak z marzeń, Radomiaczek (aż mi się niedobrze robi jak to słyszę) w ekstraklasie, solidna kasa od sponsorów, no po prostu żyć nie umierać. A tu się okazuje, że Broń potrafi sobie poradzić w ciężkiej sytuacji epidemicznej, a Radomiak nie ma żadnych perspektyw. Warto też przypomnieć, jak tutaj na forum już rok temu niektórzy pisali, że jest kiepsko. To sobie pomyślcie, jak jest teraz... i kto miał rację? Aha i nie wiem czy okręgówka w tej sytuacji to nie jest za dużo.
    • 55%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 83.31.234.*** 2020-04-25 02:07
      Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 83.31.234.*** 2020-04-25 02:08
      Hehe, kolejne wypociny kolejnego plantowego omnibusa. Radomiak to zbyt duży klub żeby ot tak z dnia na dzień zniknął z mapy.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-04-25 08:21
      @01:30 i obudziłeś się cały mokry. A ta twoja broń uważasz że tak sobie dobrze poradziła? Brak stypendiów zrezygnowali z połowy wynagrodzeń a do tego mogą jeszcze sezonu nie dokończyć. Kwik tego klubu może się dopiero zacząć. Więc zanim zaczniesz fantazjować ze nie będzie Radomiaczka czy stadionu, weź beret i biegaj po plantach zbierać kasę na tą swoją broń (stal) Radom.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Historia rodem z komendy powiatowej 192.38.134.*** 2020-04-25 09:05
      Ty a co to jest ta broń? Masz Na myśli klub milicjanta o którym nikt nie słyszał i ma 6 kibiców w tym 5 na komendzie +1 w Krychnowicach. Chodziło ci o tego dostarczyciela punktów przez całe swoje marne życie w okręgówkach i 5 ligach? Przecież, żeby być kibicem tego czegoś to trzeba być pacjentem z Tworek albo synem milicjanta. Lub też masochistą 8-0 ŁKS buachchchchaaaaaaaaa
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~1926 5.173.128.*** 2020-04-25 11:38
      Ks bata klub bez stadionu bez perspektyw i wiecznie zadłużony. Mający dodatkowo kompleks na punkcie broni i broniarzy. Broniarze zawsze byli tylko na plantach a i tak zieloni nie mogli sobie poradzić i szaliki i dresy dzieciaka kradli albo kupowali bo inaczej łomot by dostali. Klub niby większy a derby z bronią u siebie i tak przegrali
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-04-25 11:53
      Niby taka fajna ta broń a i tyłu fajnych piłkarzy wychowała a 1 ligę (ekstraklasę), czytała o niej w gazecie albo w TV oglądała. A i drugiej ligi że czterdzieści lat też nie widziała. Coś pisałeś o kompleksach, więc co tu robisz?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 83.6.114.*** 2020-04-25 12:59
      Bez perspektyw to jest Broń. Tam na mecze przychodzą głównie emeryci i goście po czterdziestce. Większość młodzieży jest za Radomiakiem, nawet ci grający w młodszych rocznikach Broni często nawet nie ukrywają z kim sympatyzują.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 5.173.128.*** 2020-04-25 14:39
      To że młodsi grający w broni to nie dziwne akurat. Co jak co ale młodsze roczniki broni są najlepsze w Radomiu więc tam idą wszyscy młodsi którzy trenują i dobrze grają
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-04-25 16:21
      14:39A ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~młody 178.235.189.*** 2020-04-23 19:44
    Stypendia powinny być dla młodzieży a nie dla armii zaciężnej,która nie jest związana z miastem.
    • 74%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~On 188.146.97.*** 2020-04-23 21:31
      W radomiak większość to młodzi ludzie, a czasy wychowanków skończyły się już dawno, obudź się
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 89.64.66.*** 2020-04-23 22:11
      Młodzi ludzie którzy natychmiast zostaną sprzedani. Radomiak powinien zmienić nazwę na Legia 3
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 37.47.29.*** 2020-04-23 22:36
      On czyli widocznie leży szkolenie. Jeżeli gdzieś inwestować to ewentualnie tam. Podkreślam EWENTUALNIE
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~hmm 193.111.144.*** 2020-04-24 12:28
      W sumie jest tu dużo racji. po co sprowadzac zawodników skoro idzie wiekszość z publicznej kasy ?powinno sie inwestować w lokalnych. Nigdy nie wiadomo może ktoś się wybije i pojdzie dalej. a tak placic publiczną kasą trochę bez sensu takie widzimisie
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 12:48
      to był łańcuch pokarmowy miasto bez orientu dawało kasę, która trafiała do menedżerów, bo po co szukać, jak mamy na talerzu, a taki karbownik grając w Kowali trafia do pierwszego składu legii, przez Mlodzika, a nie przez Struga, ci ludzie albo nie mają pojęcia o tym co robią, albo działali sój do swojego
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Rrr1910 37.248.166.*** 2020-04-24 13:21
      Radomiak grał już zawodnikami lokalnymi! I gdzie był? Więc koleś przestań pisać jak się nie znasz ! W regionie nie ma tyle zdolnej młodzieży A jak się trafi jakiś diament to Legia gi ściąga! I do tego pilka jest sportem dla ludzi możnych! A jak się idzie na oparach to można się tylko pogrążyć!
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 13:45
      grał też Mikulenasami, Bałami, Terleckimi i skonczył z bankructwem, tu chodzi o niegospodarność i brak rozeznania
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 13:48
      ile lat płacili Bembie który miał gola i asystę, do tego był spoza UE, drugi raz gramy bez bramkarza, w polu można wystawic dwa składy
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-04-24 16:16
      Bemba mistrzu miał paszport Francuzki więc nie był brany pod uwagę jako piłkarz spoza uni. Więc nie siej fermentu.A co do płacy i jego umiejętności to za dużo zarabiał.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 16:39
      masz mnie to Agu nie mógł grac z Leo
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~du 79.110.207.*** 2020-04-25 09:39
      Pamiętam ostatni mecz Radomiaka z Legią w I lidze. Siedziałem blisko bramki Legii w drugiej połowie. Był to ostatni mecz na jakim byłem w Radomiu. Nie wierzę że układy się zmieniły.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 37.47.23.*** 2020-04-25 09:34
    Radomiak upadnie to broń zniknie z miasta. A poważnie to niestety nie można liczyć na miasto bo nie ma kasy i nie będzie. Z roku na rok będzie coraz gorzej. 100 mln poszło dodatkowo na CS. 100 mln!!! To nie jest inwestycja która będzie na siebie zarabiała. Trzeba szukać innych źródeł.
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Adam 62.100.211.*** 2020-04-23 17:42
    Wybraliście Witkowskiego no to macie. Na własne życzenie
    • 56%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~x 178.235.188.*** 2020-04-23 18:14
      Dość ściągania przepłaconych grajków i kontraktowania ich na koszt podatnika. 10 000 zł przyda się na walkę ze skutkami korony
      • 61%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Tomasz 185.226.60.*** 2020-04-24 07:32
      dokładnie !!! brak nadzoru nad budowa hali się kłania. Miała kosztować 100 mln a będzie 200!! gdzieś trzeba znaleźć brakującą kasę
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.226.60.*** 2020-04-24 14:44
      niech się rozliczy z budowy hali i stadionu!!! ile tam milionów utopio i jaki jest efekt??? kiedy będzie podana ostateczna kwota inwestycji???? kto odpowie za brak nadzoru??? i dodatkowe minimum 80 mln
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 16:39
      może niech ja kiedys ukończy, w co watpię
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 31.0.47.*** 2020-04-23 20:28
    Nędznym kopaczom dać a ludzie dalej będą umierać bo w szpitalach nie ma nic. Witkowskim już dawno powinna zająć się prokuratura za te utopione pieniądze w tego radomiaka .
    • 62%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Xxx 188.146.97.*** 2020-04-23 21:30
      Człowiek i zejdź na Ziemię. Stypendia to uchwała Rady miejskiej a nie wymysł Prezydenta, więc możesz tylko pomarzyć o prokuraturze ciemny człowieku, który wszystko kupi
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 178.235.183.*** 2020-04-24 16:26
      Pieniądze na służbę zdrowia są z budżetu państwa kierowane do samorządów. Samorządy rozliczają się z tych pieniędzy później z państwem więc muszą rozdysponować je wszystkie.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~raa 37.47.23.*** 2020-04-24 10:30
    Nawet jak zaczniesz od zera to i tak bez kasy nie pójdziesz wyżej. Tu jest taka mentalność. Na nic nie ma, nic nie budować, nic nie potrzebne. Wszystko źle. PiS ma działki w kowali. Trzeba zmienić rządzących, szukać, pracować. Nie myślę tylko o Radomiaku ale ogólnie. Tu nic nie może się udać. Kluby źle, lotnisko źle, wydzial lekarski na UTH źle. Najważniejsze że mamy SWOJEGO prezydenta. Czym gorzej tym lepiej. Pieniądze i polityka to jest WALKA.
    • 75%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Tadek 178.235.182.*** 2020-04-24 13:19
      Zgoda tylko kolejność priorytetów też jest ważna. Najpierw inwestycje, rozwój, poszerzanie bazy podatkowej, a sport i rozrywka jak zarobimy na to kasę.
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Warchoł 83.31.234.*** 2020-04-23 19:39
    Wielki Pan Sławek z telewizji okazał się być zwykłym kuglarzem bez majtek, który znalazł sobie w Radomiu frajeerów do robienia interesów. Jeśli rzeczywiście zabraknie pieniędzy i nie uda się uratować tego co już jest, mam nadzieję że Radomiak zacznie wszystko od nowa, od czwartej ligi tak jak Widzew. Najlepiej bez Stępniewskiego, bez hotelarza z zarzutami, bez uzależnienia klubu od kasy z budżetu miasta i bez układów o współpracy z Legią.
    • 57%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 148.122.184.*** 2020-04-23 20:52
      Tak a z czym zacznie, gdzie i kim? Ty będziesz sponsorem? Jak Radomiak upadnie teraz to już go nie będzie
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Warchoł 83.31.234.*** 2020-04-23 22:34
      Nie będzie powiadasz? Radomiak przecież już kiedyś upadł, i to całkiem niedawno bo w 2008 roku. Zaczął wszystko od nowa, od IV ligi mazowieckiej jako nowa niezadłużona spółka akcyjna. Zaraz potem przyszedł Hernik i zrobił nam drugą ligę, ale jak to w Radomiu bywa w ramach wdzięczności został pogoniony na kopach.
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Oooo 188.146.108.*** 2020-04-23 22:43
      Czyli historia się powtarza... nikt nie wyciągnął wniosków...
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Michał 95.49.80.*** 2020-04-23 23:05
      Radomiak administracyjnie i finansowo to wydmuszka, oprócz historii i dużej tożsamości mieszkańców z klubem to tam jest straszna bryndza. Nie zdziwię się jak za jakiś czas okaże się, że niektóre działania były nielegalne w tym klubie i zapuka prokuratura.
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Warchoł 83.31.234.*** 2020-04-23 23:32
      Taaaaa prokuratura, już to widzę... W Radomiu nawet nikt nie beknął za zburzone w zeszłym roku kosztowniakowe lotnisko widmo za 120 milionów złotych, przez które do dzisiaj pół Polski uśmiecha się na sam dźwięk słowa Radom. Tym bardziej potencjalnie nielegalne działania w klubach sportowych przejdą po cichu.
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 148.122.184.*** 2020-04-23 23:37
      Nikt kowboja nie pogonił. Sam odszedł sprzedając klub biznesmenowi z Warszawy, który go później odstąpił hotelarzowi. Nie znasz faktów a chcesz uchodzić za mądrego
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Piotr 5.173.128.*** 2020-04-24 09:39
      Radomiak i historia? Ks bata a nie RKS 1910 to jest prawdziwa historia
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Warchoł 83.31.234.*** 2020-04-24 10:04
      @Piotr, na miejscu kibiców Broni - klubu z tak paskudną, milicyjną historią nie wspominałbym o sprawach historii.
      • 71%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Piotr 5.173.128.*** 2020-04-24 11:18
      A Radomiak z kim sztamę trzyma ? Z legią która jak piłkarzy ściągała kiedyś ? Jak wyglądała służba wojskowa wśród piłkarzy innych klubów a jak w Legii? Radomiak i Legia trzymają się razem bo mają paskudna albo przekłamana historię i nienawidzi ich cała kibicowska Polska
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Warchoł 83.31.234.*** 2020-04-24 11:26
      Tak prawdę mówiąc to mnóstwo klubów piłkarskich w Polsce sztucznie się postarza. Legia nie powstała w 1916, Widzew nie powstał w 1910. Nie wiem czy Legię nienawidzi cała Polska, ale Radomiaka nienawidzą głównie kibice z Lipska i ich koledzy z Plant, którzy nigdy nie mogą pogodzić się z gorzką dla nich prawdą, że są od wielu lat w Radomiu klubem numer dwa.
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 185.49.29.*** 2020-04-24 12:42
      kolega myli ligę chuliganów z ligą piłkarską, przykro to mówić, ale patrząc realnie, Broń to klub radomski, piłkarze sami sie zaoferowali z poborami, mimo kilku kibiców na krzyz zdarzało się, że proponowali piłkarzom dodatkową kase zbieraną do kapelusza, żeby nie zmieniali barw, nawet w przypadku korupcji, Kupiec jak facet z jajami od ręki poddał się karze, nie jak ciotka krył się za plecami prawnikó licząc na przedawnienie , a miasto robiło go twarzą radomskiego sportu, to była porażka wizerunkowa na całej linii,
      • oceń:
      • |