Czwarty domowy triumf Radomki! Radomianki lepsze od łodzianek

W partii otwarcia obie ekipy nie grały na zbyt wysokim poziomie w ataku. Ale sam set był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi i wynik oscylował w granicach remisu. Końcówka przyniosła sporo emocji. Obie drużyny miały swoje okazje do zakończenia seta, ale ostatecznie zrobiła to Radomka, która po dobrym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król i bloku Zuzanny Efimienko-Mlotkowska wygrała 26:24 triumfując w odsłonie otwarcia.

Drugą odsłonę Radomka zaczęła bardzo źle, bo przegrywała już 2:9! Z akcji na akcję jednak podopieczne Marchesiego poprawiały swoją grę, ale też i wynik na tablicy. Szkoleniowiec zmienił m.in. rozgrywającą - za Kaisę Alanko weszła Aleksandra Szczepańska. Dość szybko strata została po części odrobiona - po dobrym ataku Lazić było 9:11. Po raz pierwszy w tej partii Radomka prowadziła dopiero przy stanie 19:18, kiedy kolejny atak popsuła wprowadzona na boisko Julia Szczurowska. Decydujący fragment drugiego seta należał już do Radomki, która po zepsutej przez Justynę Kędziore zagrywce wygrała 25:22.

Po efektownym bloku Efimienko-Młotkowskiej na Anie Cleger było 6:3 na początku trzeciej partii. Szybko jednak łozdianki odrobiły stratę i same wyszły na prowadzenie. Po bloku na Zaroślińskiej-Król było 10:12. Gospodynie przetrwały chwilowy kryzys i parę minut później prowadziły już różnicą czterech "oczek" - po ataku Zaroślińskiej-Król było 18:14. Tej przewagi radomianki już do końca nie oddały! Po ataku Aleksandry Wójcik miały piłkę meczową, którą wykorzystały już w kolejnej akcji po błędzie własnym łodzianek i wygrały 25:19 i 3:0.

Dla Radomki to czwarty domowy triumf w tym sezonie. U siebie podopieczne Marchesiego nie przegrały nawet seta!