PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Co za znakomita seria Radomiaka! Zieloni wygrali w Suwałkach z miejscowymi Wigrami

Co za znakomita seria Radomiaka! Zieloni wygrali w Suwałkach z miejscowymi Wigrami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W zgoła odmiennych nastrojach do sobotniego meczu przystąpiły drużyny Wigier i Radomiaka. Gospodarze w pięciu ostatnich pojedynkach zdołali zdobyć tylko punkt i na początku tygodnia zarząd Biało-Niebieskich zwolnił trenera Adama Fedoruka. Przeciwko radomianom Wigry poprowadził duet szkoleniowców: Donatas Vencevičius i Karol Salik. Natomiast radomianie wygrali pięć kolejnych meczów, plus dodatkowo kolejnych dwóch nie przegrali, czym stali się rewelacją tego okresu Fortuna 1 Ligi. 

Zgodnie z przypuszczeniami trener Dariusz Banasik w wyjściowej jedenastce postawił na Patryka Mikitę, który w ostatnim pojedynku ze Stalą Mielec zagrał tylko dlatego, że chory był Michał Kaput. Pomocnik szansę wykorzystał i zdobył dwa gole. Ponadto do drużyny po absencji spowodowanej pauzą za żółte kartki powrócił Mateusz Lewandowski. 

Tymczasem od pierwszych minut goście z Radomia zepchnęli przeciwników do głębokiej defensywy a w ciągu 10, minut Dominika Kąkolewskiego, groźnymi strzałami niepokoili: Rafał Makowski i wspomniany Mikita. Właśnie pomocnik miał udział przy pięknej bramce zdobytej przez gości. To on posłał precyzyjne podanie do Rossi Leandro a Brazylijczyk ośmieszył jednego z defensorów i przerzucając nad nim futbolówkę znalazł się w doskonałej okazji strzeleckiej i ją wykorzystał. Co istotne był to setny gol Leandro w barwach Radomiaka! 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Po uzyskaniu prowadzenia Zieloni się nieco cofnęli, przez co częściej w posiadaniu futbolówki byli piłkarze z Podlasia. Na szczęście dość dobrze w bramce sprawował się Mateusz Kochalski. Gdy wydawało się, że jednobramkowym prowadzeniem zakończy się pierwsza połowa, to Dawid Sołecki w polu karnym faulował swojego imiennika Abramowicza a arbiter Wojciech Krztoń wskazał na punkt karny. Do futbolówki podszedł Leandro i pewnym uderzeniem ustalił wynik pierwszych 45. minut. 

Tuż po przerwie wynik mogli podwyższyć i Lewandowski, i Mikita, ale tym razem piłka nie chciała wpaść do siatki. Co nie udało się zawodnikom beniaminka, stało się udziałem gospodarzy. Otóż Robert Bartczak niezwykle precyzyjnym strzałem pokonał Kochalskiego, jednocześnie dając kolegom wiarę na korzystny rezultat. Na domiar złego w 63. minucie kontuzji doznał Lewandowski, którego służby medyczne zniosły z boiska na noszach. W jego miejsce wszedł Kaput. Pięć minut później w polu karnym Wigier upadł Maciej Górski, ale tym razem gwizdek sędziego milczał. 

Na szczęście Zieloni w swoich szeregach mieli w tym pojedynku Meika Karwota. To właśnie pomocnik w 72. minucie podszedł do wykonania rzutu wolnego i tak precyzyjnie uderzył futbolówkę, że Kąkolewskiemu nie pozostało nic innego, jak wyciągnąć ją z siatki. W samej końcówce swoją trzecią bramkę w barwach Radomiaka mógł zdobyć Damian Nowak, jednak minimalnie przestrzelił ponad poprzeczką.

W już trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Mikita, umieszczając futbolówkę pod poprzeczką bramki Wigier!

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

 

Wigry Suwałki – Radomiak Radom 1:4 (0:2)
Bramki: Bartczak (60.) - Leandro (33., 44. karny), Karwot (72.), Mikita (90+3).
Wigry: Kąkolewski - Sołdecki, Aftyka, Ozga (89. Gużewski), Sabiłło, Król (77. Gierach), Matuszewski, Huertas, Bartczak, Karankiewicz, Sosnowski (60. Łapiński).
Radomiak: Kochalski - Abramowicz, Cichocki, Grudniewski, Michalski, Mikita, Lewandowski (63. Kaput), Makowski, Karwot, Leandro (73. Banasiak), Górski (81. Nowak).

Maciej Kwiatkowski fot. archiwum cozadzien.pl

loading...
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Antoś 2019-10-07 14:42
    Dobra gra,dobre wyniki,brawo...
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~Anonim 2019-10-06 08:59
    Dalej chcecie zwalniać trenera wuefistę?
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-10-06 09:13
      nie dziw się ,przecież toi sami <znafcy>!!!
      • 80%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-10-07 01:15
      miał same sukcesy na tym poziomie, wiał z podkulonym ogonem z Sosnowca i Siedlec, gdzie spadł z ligi przejmując w zimę drużynę na IV miejscu, jak widać polak potrafi, gość jest rycerzem wiosny
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Ja 2019-10-06 09:46
    Suski załatwił prawdziwe pieniądze to są wyniki tyle
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Cezar 2019-10-06 10:01
      Wnioskuje po wpisie że p.Caryca to skarbnik w Radomiaku bez tego Pana Radomiak grałby w 3lidze. Podziękujcie mu 13.10 2019 i wykupcie mu bilet na pierwszy lot z Radomia do Afryki z radomskiego lotniska.
      • 55%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~cft 2019-10-06 12:09
      Caryca to może perukę załatwić albo telefon od chińskiej delegacji buahahah
      • 53%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~raa 2019-10-06 14:56
      Cezar ich na spacer . Kom typowo polityczny . Nie chcemy tu mądrali . Jak suski coś pomógł to dobrze . Każdy kto może pomóc to podziękujemy nawet wam . Choć co wy możecie oprócz pogardy .
      • 70%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~zielony1976 2019-10-06 18:05
      Ale ty głupi jesteś. Suski to piłkarzy może tylko na solarium zabrać
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Jak 2019-10-06 21:56
      W PiS się wszystko załatwia, najlepiej dla siebie. Ktoś tu sugeruje, że mecze są kupowane?
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Anonim 2019-10-05 23:40
    Czy ktoś wie kim jest ten koleś który tak notorycznie jedzie po Radomiaku na 90minut? Z początku myślałem że to jakiś sfrustrowany albo niedorozwinięty kibic Broni, ale raczej nikt z Radomia nie pisałby takich głupot...
    • 83%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~cgb 2019-10-06 04:26
      Broniarz i gRabarnia to ta sama osoba - troll z, o ile dobrze pamiętam, Kutna i okolic.
      • 83%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-10-06 10:49
      Pamiętam że jakoś 2 lata temu Broniarze oferowali nawet kasę za dane tego gościa
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~radomianin 2019-10-06 10:28
    BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    • 100%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~stan44 2019-10-06 09:30
    53 ' Patryk Mikita nieatakowany minął dwóch obrońców, wszedł w pole karne i nieatakowany oddał strzał na dalszy słupek. Brono Dominik Kąkolewski ! 51' Michalski w boczną siatkę ! 51' TO POWINIEN BYĆ GOL DLA RADOMIAKA ! Piłka zmierzała do Mikity, który miał strzelić na pustą bramkę, ale w ostatniej chwili wybija piłkę Joel Huertas ! 47' Radomiak szarżuje ! Zaraz wejdą z piłką do bramki Wigier. Co za akcja na otwarcie drugiej połowy ! Mateusz Lewandowski znalazł się na czwartym metrze i chciał strzelić między nogami interweniującego Dominika Kąkolewskiego ! Bramkarz Wigier ! Bramkarz Wigier popisał się jednak fantastyczną obroną ! ******** To urywek relacji, którą śledziłem na stronie Wigier. Rzeczowo, płynnie, bez odświeżania. Sama przyjemność, zwłaszcza, że i wynik piękny
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~jony 2019-10-05 19:02
    Oj co ja widzę Radomiak w pierwszej lidze
    • 64%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-10-05 19:12
      Że co?
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~HTP 2019-10-05 20:06
      no tak, od paru miesięcy
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Don Top 2019-10-06 09:22
      Johny odstaw mefedron
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~ 2019-10-05 23:41
    Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~gorące głowy 2019-10-05 19:17
    Jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale... wstrzymajcie się z tym hurraoptymizmem. Jak dotąd głównym sprzymierzeńcem Radomiaka jest terminarz. Dotychczas były głównie mecze u siebie, a na wyjeździe Zieloni grali tylko z outsiderami - Odra, Chrobry, Wigry, Chojnice.
    • 57%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Olo 2019-10-05 20:08
      Na dodatek porażka u siebie z wartą
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Cezar 2019-10-05 20:45
      Teraz przeszkadza terminarz wcześniej zwalniali trenera drużyna gra a wam już to przeszkadza
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2019-10-05 21:10
      Dokładnie zawsze coś nie pasuje zamiast się cieszyć że jako beniaminek gramy naprawdę dobrą piłkę
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Gołębiarz 2019-10-05 23:09
      Wyniki są faktycznie świetne jak na beniaminka. Ale jesień Radomiak ma już od kilku sezonów świetną. Wiosną przychodzi refleksja. Najważniejsze to grać i spokojnie utrzymać sie w lidze
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~kolo 2019-10-05 22:06
    @ gorące głowy - czyli na wiosnę outsiderów mamy u siebie i o utrzymanie możemy być spokojni he he. Brawo Radomiak!
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Gołebiarz 2019-10-05 23:07
      O utrzymanie tak. Ale z pompowaniem balonika i ewentualnym awansem to bym się wstrzymał,choćby z powodu braku stadionu. Od kilku lat Radomiak ma jesień fantastyczną,niestety wiosną przychodzą słabsze wyniki...
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |