Chełmianka skuteczniejsza w sparingu od Broni

Piłkarze Broni dość dobrze weszli w kolejny mecz towarzyski z Chełmianką i od początku zaczęli stwarzać groźne sytuacje. Najpierw golkipera z Chełma pokonać próbował Krzysztof Kiercz, ale uderzenie futbolówki głową przez stopera - bramkarz pewnie wybronił. Kilka minut później sam na sam z Sebastianem Ciołkiem znalazł się Paweł Wolski, ale zamiast do bramki, to trafił piłką w boczną siatkę. Tuż przed przerwą Ciołka pokonać chciał także Sebastian Pociecha, ale i tym razem golkiper wykazał się kunsztem i efektowną paradą, nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Drużyna gości zaczęła śmielej atakować i to przyniosło efekt., bo w 53. minucie do bramki radomian trafił Ołekij Prytuliak. Zawodnik wykorzystał szybki kontratak zespołu, po tym jak wcześniej piłka po strzale Piotra Goljasza trafiła w poprzeczkę bramki Chełmianki. Na kolejnego gola czekać trzeba było do 80. minuty. Wówczas Grzegorz Bonin uderzył piłkę na bramkę gospodarzy, a do wybitej przez golkipera futbolówki dopadł Prytuliak i uzyskał drugiego gola w sparingu.

W odpowiedzi radomianie dość szybko uzyskali kontaktowe trafienie – strzelił Goljasz, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W polu karnym Piotr Stefański powalił na murawę Prytuliaka, a jedenastkę na gola zamienił Paweł Myśliwiecki. Tymczasem radomianie w ostatniej akcji spotkania powinni zmniejszyć rozmiary porażki, ale z najbliższej odległości w piłkę nie trafił Przemysław Śliwińki i nieskuteczna tego dnia Broń, uległa Chełmiance 1:3.

Dla rywali był to ostatni i generalny sprawdzian przed rozgrywkami o punkty, bo już za tydzień Chełmianka zagra z Wisłą Sandomierz.

- Wynik nie jest zadowalający, ale praca została wykonana. Powoli zaczynamy układać te klocki i już w kolejnym sparingu uważam, że będzie to wyglądało zdecydowanie lepiej. Mam tu na myśli przede wszystkim skuteczność, bo sytuacje stwarzamy, ale ich nie wykorzystujemy – podsumował trener Artur Kupiec.

Broń Radom – Chełmianka Chełm 1:3 (0:0)

Bramki: Gojasz – Prytuliak 2, Myśliwiecki (karny)

Broń: Zacharski - Machajek, Kiercz, Jagiełło, Wrześniewski, Miaymoto, Dias, Dąbrowski, Pociecha, Kielak, Wolski oraz Dziwulski, Goljasz, Jończyk, Piotrowski, Stefański, Śliwiński, Elian.

Chełmianka: Skoczylas, Mazurek, Bednara, Giletycz, Kotowicz, Brzyski, Prytuliak, Grądz, Wójcik, Myśliwiecki oraz Szymkowiak, Maliszewski, Bonin, Grądz.