Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Cerrad wygrywa kluczowy mecz!

Cerrad Czarni Radom kapitalnie rozpoczęli piątkowe spotkanie. Już w pierwszych akcjach „Wojskowi” zablokowali lidera rywali – Łukasza Kaczmarka. Po dołożeniu dobrych ataków Wojciecha Żalińskiego i Dimy Teriomenko gospodarze wyszli na wyraźne prowadzenie (5:1). Radomianie szybko złapali właściwy rytm i w pierwszym secie nie dali gościom dojść do głosu. Lubinianie, co najwyżej zbliżali się na trzy punkty, ale o remisie nawet nie mogli pomarzyć. Cerrad Czarni wygrali partię otwarcia 25:20.

W drugim secie dosyć długo trwała wyrównana walka. Dopiero w drugiej połowie tej partii radomianie odskoczyli od rywali. Kluczowa okazała się obrona ataku Kaczmarka i kontra w wykonaniu Tomasza Fornala, po której Cerrad Czarni prowadzili 18:15. Po chwili asa serwisowego dołożył Wojciech Żaliński i radomianie prowadzili już 22:18. Lubinianie ponownie nie mieli argumentów i przegrali drugiego seta 20:25.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Po 10 minutowej przerwie zobaczyliśmy odmieniony zespół z Lubina. Ciężar gry na swoje barki wziął Łukasz Kaczmarek. Atakujący reprezentacji Polski kończy z trudnych piłek, a w zdobywaniu punktów wspierali go Milos Terzić, Keith Pupart i Dawid Gunia. Natomiast radomianie wyraźnie spuścili z tonu i nie zdołali w tej partii nawiązać walki z rywalami. Trzeciego seta wygrali goście 25:18.

Na szczęście w czwartej partii „Wojskowi” wrócili do gry. Radomianie od początku pilnowali wyniku i nie dali rywalom nawet na moment wyjść na prowadzenie. Drużyna Roberta Prygla prowadziła już 9:6, ale goście jeszcze doprowadzili do remisu 9:9. Jednak po chwili radomianie ponownie uciekli z wynikiem i tym razem lubinianie już nie wrócili do gry. Cerrad Czarni po skutecznym ataku Wojciecha Żalińskiego wygrali tego seta 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom wyprzedzili w tabeli Cuprum Lubin i awansowali na ósme miejsce w lidze. W trzech ostatnich kolejkach „Wojskowi” będą musieli bronić tej pozycji przed „Miedziowymi”. Po tym spotkaniu radomianie mają na swoim koncie o jeden punkt więcej, a do końca fazy zasadniczej czekają ich jeszcze wyjazdy do Gdańska i Bydgoszczy oraz domowy mecz z Warszawą. Natomiast lubinianie zagrają u siebie z Bydgoszczą i Katowicami, a także pojadą na mecz do stolicy. Kolejne spotkanie Cerrad Czarni rozegrają w Trójmieście, a z Treflem zmierzą się 29 marca.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)

Cerrad Czarni: Vincić, Kwasowski, Teriomenko, Żaliński, Fornal, Huber, Watten (l) oraz Rybicki, Ziobrowski, Droszyński

Cuprum: Masny, Terzić, Gunia, Kaczmarek, Biegun, Hain, Kryś (l), Makoś (l) oraz Pupart, Gorzkiewicz, Patucha

Krzysztof Domagała Fot. archiwum CoZaDzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~truck driver 109.241.3.*** 2018-03-23 22:07
    Gratuluję cennego zwycięstwa. A (i tu możecie minusować,ale takie jest moje zdanie) nazywanie obecnego tworu zwanego Czarnymi,mianem "Wojskowych" jest sporym nadużyciem. Tym bardziej dlatego,że we wszystkich przekazach medialnych,najmocniej podkreślana jest nazwa sponsora a nie klubu. Obecni Czarni nie są,nie byli i nigdy nie będą "Wojskowymi". Oni skończyli się wraz z wejściem do klubu sponsora z grupy producentów piwa. Życzę Czarnym jak najlepiej,pamiętam awans do siatkarskiej elity,pamiętam medale MP,zdobycie Pucharu Polski w Sosnowcu (oglądałem mecz finałowy na żywo z trybun). Pamiętam także jak w tamtych czasach kilka razy bronili się z dobrym skutkiem przed spadkiem. Cieszę się z każdego zwycięstwa licząc na następne. Ale śmiem twierdzić-TO NIE SĄ WOJSKOWI. "Wojskowi" skończyli się wiele lat temu i nic tego nie zmieni...