Cerrad Czarni przegrali w Rzeszowie

Cerrad Czarni Radom jechali do Rzeszowa po efektownym zwycięstwie nad Treflem Gdańsk. Na Podkarpaciu musieli wygrać, żeby zagwarantować sobie czwarte miejsce w tabeli na zakończenie fazy zasadniczej PlusLigi. W przypadku porażki „Wojskowi” mogli spaść na piąte miejsce w lidze, ale tylko przy niesprzyjającym wyniku konfrontacji Cuprumu Lubin i Warty Zawiercie.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu siły środkowych obu zespołów – Bartłomieja Lemańskiego i Alena Pajenka. Jako pierwsi minimalną przewagę uzyskali gospodarze, którzy po błędzie Reto Gigera prowadzili 10:7. Jednak radomianie błyskawicznie odrobili straty i po chwili był już remis 10:10. Niestety po dogonieniu rzeszowian „Wojskowi” spuścili z tonu i rzeszowianie ponownie odskoczyli na bezpieczną przewagę (15:11). Kiedy Lemański skończył kolejny atak Resovia prowadziła już 22:18 i wydawało się, że jest już po secie, ale wtedy na zagrywce pojawił się Kamil Kwasowski. Przyjmujący posłał serię mocnych zagrywek, a jego koledzy dwukrotnie zablokowali Kubę Jarosza i było już 22:21 dla gospodarzy. Niestety przy kolejnej akcji trudny atak skończył Mateusz Mika, a potem mistrz świata poszedł za ciosem i Resovia wygrała pierwszego seta 25:22.

Cerrad Czarni prowadzili od początku drugiego seta, ale do wyniku 10:9 rzeszowianie starali się trzymać dystans. Jednak w kolejnych dziewięciu akcjach, aż siedem zakończyło się punktem dla „Wojskowych” i radomianie odskoczyli na wynik 17:11. Nasza drużyna dobrze zagrywała i wykorzystywała błędu gospodarzy. Do końca seta Resovia próbowała jeszcze walczyć, ale zespół Roberta Prygla nie wypuściła zwycięstwa z rąk i wygrała tę partię 25:18.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Cerradu 3:1, ale po chwili przy zagrywce Jarosza gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 6:3. Po szarpanym początku tej partii gra się wyrównała i do stanu 18:18 utrzymywał się wynik zbliżony do remisu. Wtedy trzy punkty z rzędu zdobyli rzeszowianie i nie oddali tej zaliczki do końca partii wygrywając trzeciego seta 25:21.

Czwarta partia od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy. Rzeszowianie prowadzili już 16:10. Cerrad Czarni jeszcze próbowali powalczyć, zwłaszcza Tomasz Fornal, ale niestety nie zdołali odrobić strat. Ostatecznie ten set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:20. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Bartłomiej Lemański.

Po tej porażce Cerrad Czarni Radom nadal zajmują czwarte miejsce w tabeli PlusLigi. Radomianie mają dwa punkty przewagi nad Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Ta drużyna w sobotę zagra na wyjeździe z Cuprumem Lubin i jeżeli wygra to przeskoczy „Wojskowych” w tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:22, 18:25, 25:21, 25:20)

Resovia: Shoji, Mika, Smith, Jarosz, Rossard, Lemański, Masłowski (l) oraz Perry (l), Schulz, Buszek

Cerrad: Giger, Żaliński, Pajenk, Filip, Fornal, Huber, Ruciak (l), Wasilewski (l) oraz Rybicki, Kwasowski, Vincić