Broń w III lidze! Pewny awans radomskiego klubu

W pierwszym meczu w Mińsku Mazowieckim lepszym zespołem była Broń. Podopieczni Artura Kupca wygrali 2:0. Obie bramki dla drużyny z Plant zdobył Kamil Czarnecki. Dlatego do rewanżowego spotkania na swoim stadionie radomianie podeszli w roli faworyta. „Broniarze” mogli grać spokojnie i awans do wyższej klasy dawał im każdy remis, a nawet minimalna porażka. Jednak radomianie nie zamierzali murować własnej bramki.

Gospodarze zaczęli od ataków. Już w piątej minucie groźnym strzałem popisał się Kamil Czarnecki, ale jego uderzenie z największym trudem obronił Mateusz Łysik. Chwilę później swoją okazję miał Wiktor Putin, ale choć oddał mocy strzał to jednak wprost w bramkarza. Broń atakowała, ale Mazovia też starała się dojść do głosu. W 19. minucie niepewnym wyjściem popisał się Paweł Młodziński, a jego błąd starali się wykorzystać gości, ale uderzyli niecelnie. W następnych minutach Mazovia przejmowała inicjatywę, ale praktycznie nie zagroziła radomskiej bramce. Natomiast Broń grała swoje i w 40. minucie piłkę na wolne pole dostał Wiktor Putin. Pomocnik Broni wpadł w pole karne i był faulowany. Sędzi bez wahania wskazał na „wapno”, a do „11” podszedł Kamil Czarnecki i pewnym strzałem pokonał Łysika. Po 45 minutach Broń prowadziła 1:0, a w dwumeczu już 3:0.

Swój awans gospodarze przypieczętowali na początku drugiej połowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Putin. Pomocnik Broni wykorzystał dobre podanie Norberta Korcza. Kilka chwil później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale uderzył tuż nad poprzeczką bramki Mazovii. W 70. minucie gospodarze mogli dobić rywali, ale w sytuacji dwóch na bramkarza nie zdołali ograć golkipera z Mińska Mazowieckiego. Pięć minut później indywidualną akcją popisał się Dominik Leśniewski, który urwał się na skrzydle w polu karnym ograł rywala, ale uderzył zbyt czytelnie, aby pokonać Łysika. W końcówce gospodarze nacierali i chcieli jeszcze podwyższyć wynik, ale nie udało im się poprawić rezultatu. Ostatecznie Broń wygrała u siebie 2:0, a w dwumeczu triumfowała 4:0 i pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

W nadchodzącym sezonie Broń Radom będzie grała w III lidze, a ich rywalami będzie m.in. Legionovia Legionowo, Polonia Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy Legia II Warszawa.

Broń Radom – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0

Bramki: Czarnecki 40’, Putin 53’

Broń: Młodziński – Korcz (Kupiec 84’), Grunt, Kventsar, Wicik, Leśniewski (Niemyjski 84’), Sala (Góźdź 73’), Imiela, Nowosielski (Machajek 87’) , Putin (Więcek 65’), Czarnecki (Nogaj 86’)

Mazovia: Łysik – Kozikowski, Słowik (Kozakiewicz 89’), Noiszewski, Herman (Kowalczyk 68’), Krajewski (Biesiada 76’), Romanov, Puciłowski, Matak, Tokaj (Janusiewicz 59’), Żurawski