Broń w III lidze! Pewny awans radomskiego klubu

Broń w III lidze! Pewny awans radomskiego klubu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W pierwszym meczu w Mińsku Mazowieckim lepszym zespołem była Broń. Podopieczni Artura Kupca wygrali 2:0. Obie bramki dla drużyny z Plant zdobył Kamil Czarnecki. Dlatego do rewanżowego spotkania na swoim stadionie radomianie podeszli w roli faworyta. „Broniarze” mogli grać spokojnie i awans do wyższej klasy dawał im każdy remis, a nawet minimalna porażka. Jednak radomianie nie zamierzali murować własnej bramki.

Gospodarze zaczęli od ataków. Już w piątej minucie groźnym strzałem popisał się Kamil Czarnecki, ale jego uderzenie z największym trudem obronił Mateusz Łysik. Chwilę później swoją okazję miał Wiktor Putin, ale choć oddał mocy strzał to jednak wprost w bramkarza. Broń atakowała, ale Mazovia też starała się dojść do głosu. W 19. minucie niepewnym wyjściem popisał się Paweł Młodziński, a jego błąd starali się wykorzystać gości, ale uderzyli niecelnie. W następnych minutach Mazovia przejmowała inicjatywę, ale praktycznie nie zagroziła radomskiej bramce. Natomiast Broń grała swoje i w 40. minucie piłkę na wolne pole dostał Wiktor Putin. Pomocnik Broni wpadł w pole karne i był faulowany. Sędzi bez wahania wskazał na „wapno”, a do „11” podszedł Kamil Czarnecki i pewnym strzałem pokonał Łysika. Po 45 minutach Broń prowadziła 1:0, a w dwumeczu już 3:0.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/bron-w-iii-lidze-bron-radom-pokonala-mazovie-minsk-mazowiecki-20/48606

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Swój awans gospodarze przypieczętowali na początku drugiej połowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Putin. Pomocnik Broni wykorzystał dobre podanie Norberta Korcza. Kilka chwil później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale uderzył tuż nad poprzeczką bramki Mazovii. W 70. minucie gospodarze mogli dobić rywali, ale w sytuacji dwóch na bramkarza nie zdołali ograć golkipera z Mińska Mazowieckiego. Pięć minut później indywidualną akcją popisał się Dominik Leśniewski, który urwał się na skrzydle w polu karnym ograł rywala, ale uderzył zbyt czytelnie, aby pokonać Łysika. W końcówce gospodarze nacierali i chcieli jeszcze podwyższyć wynik, ale nie udało im się poprawić rezultatu. Ostatecznie Broń wygrała u siebie 2:0, a w dwumeczu triumfowała 4:0 i pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej.

W nadchodzącym sezonie Broń Radom będzie grała w III lidze, a ich rywalami będzie m.in. Legionovia Legionowo, Polonia Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy Legia II Warszawa.

Broń Radom – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:0

Bramki: Czarnecki 40’, Putin 53’

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Broń: Młodziński – Korcz (Kupiec 84’), Grunt, Kventsar, Wicik, Leśniewski (Niemyjski 84’), Sala (Góźdź 73’), Imiela, Nowosielski (Machajek 87’) , Putin (Więcek 65’), Czarnecki (Nogaj 86’)

Mazovia: Łysik – Kozikowski, Słowik (Kozakiewicz 89’), Noiszewski, Herman (Kowalczyk 68’), Krajewski (Biesiada 76’), Romanov, Puciłowski, Matak, Tokaj (Janusiewicz 59’), Żurawski

KD Fot. Szymon Wykrota

loading...
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
  • avatar
    ~Broniarz 2018-06-30 06:36
    Dodajmy, że bez pomocy prezydenta, bez dotacji i stypendiów z miasta, bez przelewów ze spółek miejskich, bez aferzystów w rolach prezesów. Brawo!!!
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~kibic 2018-07-01 08:14
      Po co piszesz takie bzdury i zrażasz do tego klubu kolejnych ludzi, Broń ma dotacje, ma stypendia i ma przelewy ze spółek państwowych. Tak z ciekawości zapytam czy ty kasy coś dokładasz?
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~brunka z milicji 2018-06-28 11:22
    milicyjna suko awansowałaś raz na 30 lat ....do 3 ligi !!!!!!!!! wielkie święto na komendzie !!!!!! buachchhchchchchaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~BR 2018-06-30 06:35
      Bez pomocy prezydenta, bez dotacji i stypendiów z miasta, bez przelewów ze spółek miejskich, bez aferzystów w rolach prezesów. Co bez tego zrobiłby seledynowy klub?
      • 50%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Do frajerstwa 2018-06-28 00:16
    Witkowski leje na broń z góry. Tak jak i cały Radom olewa ten milicyjny klubik bez kibiców. Widać na zdjęciach z meczu że nikogo nie interesuje to parszywe plantowe scierwo. Żal mi was imitacja kibicowskie. Ilu was było na meczu dekady? Sześciu czy dwunastu? Wstyd i żenada, żeby kibicować takiemu czemuś
    • 61%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Do pachołków Mazovi 2018-06-28 03:23
      A na Plantach nikomu nie jest żal,że Witkowski nie zrobił awansu,tu jest tylko śmiech!!!!!!Gdyby nie BROŃ,to gdzie by grała,ta ha,ha,ha 1 liga,hahaha
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Ewa 2018-06-28 11:30
      Żal czytać takich wypowiedzi a jakimi kibicami wy jesteście . Nagle gdy wy przegrywanie i nie macie awansu to na fb widać wpisy waszych kibiców, dziady, szmaty itd. Kibicem się jest i na dobre i na złe.
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~pejsaty 2018-06-28 13:30
      Ale Ewuu........nasi i tak wracaj om z Rosji razem z naszymi braćmi z Niemiec .zachodnich..!
      • 100%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~gela 2018-06-29 13:28
      pijarowcy Prezydenta pewnie chętnie by zmoderowali ten ciekawy wątek, jakoś ciężko to pogodzić z hasłami zapraszającymi do wspólnej pracy na rzecz Radomia, to się nazywa niedźwiedzia przysługa, ale jeśli to prawda, nie wszyscy wiedzą
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~gela 2018-06-29 13:08
    bardzo się cieszę i mam nadzieję że nastąpi prawo serii i broniarze wskoczą o poziom wyżej pokazując, ze można osiągnąć sukces sportowy bez wystawnej strefy vip, kosztownego obijania się po hotelach czy robienia dobrze wszelkiej maści menedżerom, Radomiak już raz został rozłożony przez polityków i celebrytów, mimo stada zatrudnionych fachowców najlepszym piłkarzem jest Leo za którego zapłacili kibice, ponieważ klub nie miał ochoty przedłużać umowy
    • 60%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~rosòł 2018-06-28 14:29
    Gdzie..będą główne uroczystości z okazji Avansu...???
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~sa 2018-06-29 11:14
      kazdy w domu bedzie siedział
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-29 11:40
      już były.w środę wieczorem. pierwszym daniem był rosół.zielony - posypany pietruszką. daniem głównym były zapiekane gołąbki.
      • 75%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~bronka 2018-06-28 19:00
    Farmazoniarze z plant
    • 67%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-28 19:47
      O czym ty piszesz. Na Plantach też są kibice Radomiaka
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar
    ~Marek 2018-06-28 17:05
    Czym tu się podnieć trzecia liga to czwarty poziom rozgrywek w kraju gdzie poziom piłki to żenada poza tym jeden sezon i spadek. Przypomnę tylko słabo pamiętającym ze za kosztowniaka kasa szła na broń
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~do rosół 2018-06-28 14:55
    na plantach w piwnicy w bloku bo wszyscy milicyjni kibice tam się pomieszczą hahahahaa
    • 50%
    • |
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~historyk 2018-06-27 22:41
    No cóż? Widać seledynowi kibice już ochłonęli nieco po kolejnym roku bez awansu. Odnoszę wrażenie, nie tylko zresztą ja, że ktoś was wydymał, a kompleksy wynikające z braku sukcesu, pokazujecie pod artykułami poświęconymi Broni. Więcej pożytku by z was było, gdybyście poszli na Struga i społecznie pomogli w budowie stadionu. Choć w ten sposób odwdzięczyli byście się Radziowi za olbrzymią pomoc, której udzielił waszemu dziadowskiemu klubowi, za pomocą spółek miejskich. Mieć taka kasę, takie wsparcie i nie zrobić awansu w lidze, w której cztery ekipy wchodzą do I ligi. Broń przez dwa sezony finansowana była przez Fabrykę Broni i przez dobrowolne składki kibiców, a jednak umiała zawalczyć i awansować. Miasto Radom, przez dwa lata nie pomogło Broni w żaden sposób, nawet na obchody 90 lecia klubu Witkowski nie dał złotówki, podczas gdy spółki miejskie sponsorowały najemników ze Struga. Można by dłużej pisać, ale czas świętować awans Broni!!! I pamiętajcie: ludzi głupich jest zawsze więcej niż mądrych.
    • 65%
    • |
    • oceń:
    • |
    • avatar
      ~dfg 2018-06-28 00:22
      Jest coś takiego jak zasady finansowania, wiec nic dziwnego, że w IV lidze Broń nie była wspierana przez miasto.
      • 62%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~historyk 2018-06-28 06:24
      Nie chodzi o stypendia, bo tu są oczywiste zasady. Chodzi o pieniądze przelewane np przez wodociągi. W tej chwili najważniejszy jest sukces Broni.
      • 57%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-28 07:26
      Mądry człowiek nie powtarza, jak mantry stwierdzeń typu: "ludzi głupich jest zawsze więcej niż mądrych". Jest to raczej człowiek zakompleksiony i bojaźliwy. Pozdrawiam fanów Broni, ale tych normalnych, a nie wypisujących (wynikających z ich "mądrości") napisów na murach "Żydomiak" ;)
      • 86%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-28 08:17
      Po co ta polityka????? Z kibicami Broni siedział w koszulce Broni Prezydent Zawodnik - chłopak z Plant, i afery z tego żadnej nie robi, nie ma potrzeby pokazywać się na trybunie VIP i wystawiać się na fotoreporterów, politykiem się bywa, a Broniarzem się jest
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~gds 2018-06-28 11:06
      Czy piłkarze Radomiaka będący w kadrze pierwszego zespołu, ale grający w lidze okręgowej pobierali miejskie stypendia, które nie przysługują poniżej III ligi piłki nożnej?
      • 89%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~historyk 2018-06-28 11:27
      Tak się składa, że pan Witkowski zaangażował urząd prezydenta Radomia we wspieranie klubu ze Struga, przy jednoczesnym gnębieniu klubu z Narutowicza. Po wyborach powiedział, że "zaora Broń".
      • 63%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-28 14:18
      Tak się składa że Przewodniczący Wójcik we wcześniejszej kadencji robił to samo tylko w druga stronę. Polityka jak najdalej od sportu !!!!!!
      • 60%
      • |
      • oceń:
      • |
    • avatar
      ~Anonim 2018-06-28 14:20
      To wybierzcie sobie Czajkowskiego, który po wyborach biegał na Struga w zielonym szaliku, a teraz nagle wielki entuzjasta Broni się zrobił
      • 67%
      • |
      • oceń:
      • |
  • avatar