Broń Radom o krok od awansu

Skład rezerw Znicza Pruszków w starciu z Bronią prezentował się niezwykle... młodo. Broń rywalizowała raczej ze zdolną młodzieżą pruszkowskiego klubu niż z doświadczonymi zawodnikami. Dobrze oddaje to wynik meczu, który jasno wskazuje na dominację klubu z Plant - 5:0.

Już w 11. minucie meczu podopieczni trenera Artura Kupca objęli prowadzenie. Adam Imiela wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i po raz pierwszy dał radość kibicom Broni. Radomianie szukali kolejnych okazji i byli blisko podwyższenia wyniku, ale Znicz dobrze się bronił. W 20. minucie gry po raz kolejny w polu karnym znalazł się Adam Imiela, tym razem został on jednak powalony przez bramkarza i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Czarnecki.

Niedługo potem znów błysnął Imiela. Pomocnik Broni huknął z dystansu nie dając żadnych szans Antczakowi. W 35. minucie meczu niewiele brakowało, by Imiela zapisał na swoim koncie hattricka, jednak tym razem trafił w poprzeczkę. Do przerwy Broń prowadziła 3:0 i powoli mogła cieszyć się z wygrania grupy południowej.

Po zmianie stron ekipa Artura Kupca postawiła kropkę nad "i". W 53. minucie gry Piotr Nowosielski ustawił piłkę na 17 metrze od bramki Znicza II i kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wpisał się na listę strzelców. Niespełna dziesięć minut później Kamil Czarnecki wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i ustalił wynik meczu. Nie oznaczało to jednak, że "Broniarze" odpuścili rywalom. Po raz drugi w poprzeczkę trafił Imiela, a kolejne próby radomian pewnie zatrzymywał Antczak.

Ostatecznie Broń wygrała 5:0 i zapewniła sobie zwycięstwo w grupie południowej IV ligi. Teraz klub z Plant czeka ostatni mecz rundy zasadniczej, w którym podejmą Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Wtedy poznamy także rywala Broni w barażach. Obecnie w grupie północnej prowadzi Mazovia Mińsk Mazowiecki z dwoma punktami przewagi nad Koroną Ostrołęka. Mazovia w ostatniej kolejce podejmie zespół z ogona stawki - MKS Ciechanów, a Korona zmierzy się z trzecią w tabeli Wisłą II Płock. Wszystko wskazuje na to, że rywalem Broni będzie obecny lider drugiej grupy. Mecz Broń - Pogoń odbędzie się w sobotę, 16 maja, o godz. 17.

Znicz II Pruszków - Broń Radom 0:5 (0:3)
Bramki: Imiela (11', 39'), Czarnecki (21' rzut karny, 62'), Nowosielski (53')

Znicz II: Antczak - Maruszak, Krajnik, Owczarek, Pieczyński, Piszczatowski, Łabęda, Patryk Czarnecki, Aleksander (46' Kozaczkow), Krawczyk, Śmieciński

Broń: Młodziński - Korcz, Wojciech Kupiec, Kventsar, Wicik, Leśniewski (74' Więcek), Sala, Imiela, Nowosielski (81' Niemyjski), Putin, Czarnecki.