Bolesna porażka w Krakowie. Radomiak Radom z bagażem trzech bramek

Bolesna porażka w Krakowie. Radomiak Radom
z bagażem trzech bramek

Radomiak do rywalizacji z Cracovią podchodził po remisie z liderem i dużymi apetytami na zdobycie kompletu oczek. Zieloni mierzyli się bowiem z zespołem, który nie wygrał żadnego z ostatnich sześciu spotkań i podobnie, jak i oni, był w dołku.

Tymczasem szkoleniowiec Mariusz Lewandowski w wyjściowym składzie dokonał jednej zmiany i w miejsce kontuzjowanego Mateusza Cichockiego wprowadził Mike Cestora. Sam pojedynek rozpoczął się od zdecydowanej przewagi popularnych Pasów. To miejscowi zepchnęli radomian do defensywy i co chwila stwarzali groźne okazje pod bramką Gabriela Kobylaka. W końcu w 19 minucie piłkę na połowie Zielonych otrzymał Michał Rakoczy. Skrzydłowy przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów i naciskany przez Damiana Jakubika oddał strzał, który przyniósł gospodarzom gola! Kilka chwil później boisko opuścił Christos Donis, którego zmienił Thabo Cele. Zieloni od momentu stracenia gola nie mieli nic do stracenia i śmielej zaatakowali bramkę Karola Niemczyckiego, ale do końca 1. połowy nie oddali żadnego celnego strzału. Golkipera próbowali wprawdzie zaskoczyć: Leonardo Rocha, Lisandro Semedo i Dawid Abramowicz (trafił w poprzeczkę), ale wynik nie ulegał zmianie.

Chwilę po wznowieniu drugiej połowy śmielej zaatakował Radomiak, ale jego napór trwał jedynie kilka minut. Z biegiem czasu, to krakowianie lepiej operowali futbolówką i groźniej było pod bramką Kobylaka. Na szczęście dla gości mylili się Benjamin Kallman i Mateusz Bochnak. Niestety w 58 minucie radomianie stracili swojego kapitana, bo kontuzjowanego Raphaela Rossiego zmienił Pedro Justiniano. Trener Lewandowski na murawę wprowadził także Alberto Cayargę licząc, że ten wniesie ożywienie w szeregach zespołu. Tak się nie stało. Co więcej jego podopieczni wciąż nie oddali celnego strzału na bramkę! W 78 minucie doszło do bardzo groźnie wyglądającej kontuzji. Bezpardonowo Francisco Ramosa zaatakował Takuto Oshima, a sędzia Myć pokazał Japończykowi bezpośrednią czerwoną kartkę. Na murawie pojawiła się karetka a przerwa w grze trwała blisko 10 minut! W międzyczasie sędzia Myć analizował całą sytuację na Var-ze i ostatecznie wycofał czerwoną kartkę dla Oshimy. Niestety w osłabieniu grali Zieloni, bo Ramos odwieziony został do szpitala a wcześniej trener Lewandowski dokonał kompletu zmian. Sędzia Myć doliczył aż 18 minut i w tym czasie gola dla Cracovii uzyskał Virgil Ghita. Stoper najwyżej wyskoczył do dośrodkowania w polu karnym i podwyższył na 2:0. Kilka chwil później trener Jacek Zieliński dokonał podwójnej zmiany i na boisko wprowadził Patryka Makucha. Ten odwdzięczył się golem, wykorzystując błąd Kobylaka, który przy wcześniejszej interwencji, wybił piłkę przed siebie, wprost pod nogi strzelca!

Cracovia - Radomiak Radom 3:0 (1:0)

Bramki: Michał Rakoczy 18, Virgil Ghita 90, Patryk Makuch 90.