Blamaż ROSY. „Smoki” rozbite przez beniaminka!

ROSA jechała do Gliwic po pewne dwa punkty. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami „Smoki” rozbiły beniaminka 86:64 i nikt nie wyobrażał sobie, że GTK jest w stanie poważnie zagrozić radomskiej drużynie.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od dwóch punktów Patrika Audy. Czech pewnie wykorzystał rzuty wolne i ROSA wyszła na prowadzenie, jednak cieszyła się z niego przez zaledwie kilkanaście sekund. Po chwili GTK było już bliżej zwycięstwa, a „Smoki” miały problem z celnością. Przez pierwsze pięć minut spotkania radomianie trafili tylko jeden rzut z gry, a to pozwoliło gospodarzom odskoczyć z wynikiem. Po pierwszej kwarcie GTK prowadziło 20:15.

Na początku drugiej kwarty Robert Skibniewski trafił z dystansu i gospodarze prowadzili już różnicą ośmiu punktów, ale wtedy do gry wrócili goście. Nasza drużyna odrobiła straty i po 16 minutach walki wróciła na prowadzenie 35:34. Niestety był to ostatni moment niedzielnego spotkania, kiedy to ROSA była bliżej zwycięstwa. Jeszcze w drugiej kwarcie GTK wróciło do swojej dobrej gry i na przerwie gospodarze prowadzili różnicą sześciu punktów.

Po zmianie stron gra ROSY kompletnie się załamała. Radomianie grali zbyt indywidualnie, a na samotne rajdy z piłką decydowali się Ryan Harrow czy Daniel Szymkiewicz, a tylko niektóre z ich akcji przyniosły efekty punktowe. Kompletnie niewidoczny był Michał Sokołowski, który w całym meczu zdobył tylko cztery punkty. Tyle samo „oczek” wywalczył Igor Zajcew. Dobrze zaprezentował się Filip Zegzuła, ale to było zdecydowanie za mało. ROSA zagrała najgorszy mecz w tym sezonie i zasłużenie przegrała z GTK. W ostatnich minutach aż żal było patrzeć na bezradność „Smoków”. Nasi doświadczeni koszykarze dawali się ogrywać beniaminkowi PLK i ostatecznie przegrali ten mecz 73:96.

Po tej porażce ROSA spadła na ósme miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie w PLK „Smoki” rozegrają za tydzień w niedzielę, kiedy to we własnej hali zmierzą się z Anwilem Włocławek. Wcześniej czeka ich wyjazd do Turcji na mecz Ligi Mistrzów.

GTK Gliwice – ROSA Radom 96:73 (20:15, 25:24, 24:14, 27:20)

GTK: Williams 15, Hooker 15, Morgan 15, Salamonik 11, Palyza 11, Pieloch 8, Radwański 8, Skibniewski 6, Zmarlak 3, Ratajczak 2, Piechowicz 2, Jędrzejewski 0

ROSA: Punter 15, Harrow 14, Auda 10, Zegzuła 9, Szymkiewicz 8, Sokołowski 4, Zajcew 4, Piechowicz 3, Bojanowski 2, Trojan 2, Szymański 2