BJKC: Dominacja i zwycięstwo Igi Świątek w Radomiu!

W pierwszym starciu w meczu Polska – Rumunia, w ramach kwalifikacji do finałowego turnieju o Billie Jean King Cup, Magda Linette pokonała w trzech setach Irinę-Camelię Begu, dzięki czemu "Biało-Czerwone" objęły prowadzenie w rywalizacji.

Potem na kort wyszła Iga Świątek. Zawodniczka została przywitana przez kibiców w hali Radomskiego Centrum Sportu jak na pierwszą rakietę świata przystało - ogromną owacją. Jej rywalką była Mihaela Buzarnescu. Był to dla obu zawodniczek pierwszy bezpośredni pojedynek w historii występów.

Świątek zaczęła fantastycznie, bo od pięciu wygranych gemów z rzędu. W szóstym górą była Rumunka, ale potem Polka dopełniła dzieła i wygrała ostatecznie 6:1. Kibice mogli oklaskiwać wiele świetnych zagrań numeru 1 rankingu WTA.

Świątek już w pierwszym gemie drugiego seta przełamała rywalkę, a potem kontrolowała przebieg spotkania. Właściwie tylko w dwóch setach rywalka stawiła jej czoła. Kibice na trybunach zastanawiali się, czy Świątek zakończy ten mecz w mniej niż godzinę - i ta sztuka jej się udała, bo spotkanie trwało zaledwie 55 minut! Iga wygrała 6:0, a po ostatniej piłce kibice oklaskiwali ją na stojąco.

Dla Świątek była to 18. wygrana z rzędu na zawodowych kortach!

Drugi dzień rywalizacji (16 kwietnia) w hali Radomskiego Centrum Sportu rozpocznie się od starcia Igi Świątek z Iriną-Camelią Begu o godzinie 11 i może on rozstrzygnąć losy meczu Polska-Rumunia, jeśli pierwsza rakieta świata zwycięży.
Potem zaplanowany jest pojedynek Magdy Linette z Mihaelą Buzarnescu, a na koniec pojedynek deblowy, w którym Polskę reprezentować będą Magdalena Fręch i Alicja Rosolska. Ich rywalkami będzie duet Andreea Mitu / Andreea Prisacariu.

Iga Świątek - Mihaela Buzarnescu 2:0 (6:1, 6:0)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Polski

Dzień 2 (sobota):
Mecz nr 3 (godz. 11): Iga Świątek - Irina-Camelia Begu
Mecz nr 4: Magda Linette - Mihaela Buzarnescu
Mecz nr 5 (debel): Magdalena Fręch / Alicja Rosolska - Andreea Mitu / Andreea Prisacariu