Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Anna Krupka, wiceminister Sportu: budowa RCS to symbol nieudolności i niespełnionych obietnic prezydenta Radosława Witkowskiego

Anna Krupka, wiceminister Sportu: budowa RCS to symbol nieudolności i niespełnionych obietnic prezydenta Radosława Witkowskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

We wtorek, 7 lipca, delegacja z Anną Krupką, wiceminister Sportu na czele, wizytowała postępy prac przy budowie Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga. 

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/wizyta-wiceminister-sportu-anny-krupki-na-budowie-rcs-zdjecia/65908

Już pierwsze słowa na briefingu prasowym, który odbył się przed obiektem, skierowała w stronę Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia.

- Zakończyliśmy wizytę roboczą na tym cały czas jeszcze żywym placu budowy i można podsumować ją jednym zdaniem: Ta hala, to miejsce jest symbolem nieudolności i niespełnionych obietnic prezydenta Radomia, pana Radosława Witkowskiego, wywodzącego się z Platformy Obywatelskiej, a także posła Konrada Frysztaka, który był w Radomiu wiceprezydentem odpowiedzialnym za inwestycję - mówiła wiceminister.

Anna Krupka po budowie Radomskiego Centrum Sportu chodziła w towarzystwie posłów Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszki Górskiej, Anny Kwiecień, Marka Suskiego i Andrzeja Kosztowniaka. Delegacji towarzyszyli przedstawiciele wykonawcy firmy Betonox i inwestora, spółki MOSiR. Obecny był także Łukasz Podlewski, radny PiS, szef Komisji Rady Miejskiej ds. budowy RCS.

- Obserwowaliśmy postęp prac na tym placu budowy. W wielu miejscach jest to cały czas stadium początkowe. Brak poręczy, wystające kable. Pod płytą boiska dziennikarze mogli obserwować kałuże na stropach, na podłodze, na nawierzchni. W wielu miejscach brakowało wykończeń. To miejsce pokazuje jak nieudolnym prezydentem jest pan Radosław Witkowski - zaznaczyła Anna Krupka.

Wiceminister Sportu i mocno krytykowała włodarza Radomia twierdząc, że kolejny termin ukończenia tej inwestycji jest mało realny do dotrzymania.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Do tej inwestycji zawarto już siedem aneksów. Termin zakończenia tej budowy zmieniano trzy razy. Na początku z października 2018 roku na koniec stycznia 2019 roku, potem na koniec października 2019 roku. Obecny termin to koniec grudnia 2020 roku. Obserwując te prace, które tutaj mają miejsce, obserwując stan tej budowy, prawdopodobieństwo tego, że zostanie ukończona na koniec 2020 roku jest niewielkie - wyjaśniła.

https://www.cozadzien.pl/radom/fuszerka-na-budowie-rcs/64954

Minister Krupka krytykując stan budowy RCS-u i prezydenta Radomia, zapewniła o dalszym finansowaniu budowy przez Ministerstwo Sportu czyli nieodebraniu przyznanej dotacji.

- To miejsce jest symbolem niespełnionych obietnic polityka Platformy Obywatelskiej, a zarazem jest też symbolem ciągłej chęci współpracy i wsparcia samorządów przez rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego. Nadal potwierdzamy i gwarantujemy chęć dofinansowania tej inwestycji, ale apelujemy do prezydenta Radomia, aby przestał marnować czas i szanse na rozwój radomskiego sportu i dobrą promocję Radomia. To będzie nie tylko hala sportowa, ale także widowiskowa, tu mogą się odbywać wydarzenia, które będą promowały Radom - zaznaczyła Anna Krupka.

Zniesmaczony tym, co zobaczył przy ulicy Struga był także poseł Marek Suski.

- Obawiam się, że ta inwestycja nie zostanie oddana w terminie. Nie mamy żadnych podstaw ku temu, aby wierzyć, że ten termin końca roku zostanie dotrzymany. Dziś mieliśmy możliwość obejrzenia jak wygląda przebieg prac. Trochę jesteśmy zszokowani, bo przemieszczaliśmy się w korytarzach, które przypominały jakieś sztolnie niemieckiego obiektu Riese, gdzie zalane są korytarze, wiszą kable, jest rdzewiejąca aparatura, niby energetyczna, która stoi w wodzie. To rzeczywiście wszystko wygląda na to, że ten obiekt w kolejnym podawanym terminie raczej oddany nie będzie. Zamiast stadionu, póki co jest, można powiedzieć, basen. Może jakieś zawody kajakowe będzie można urządzać, ale póki co wydaje się, że zawody sportowe nie będą się tu dosyć szybko odbywać - powiedział Marek Suski, który również zarzucił indolencję włodarzom Radomia.

- To, o czym mówiła pani minister, to trwonienie czasu, niewykonywanie zobowiązań, wręcz oszustwo, bo pamiętamy jak prezydent sprzedawał bilety na galę boksu, a potem po wyborach za bilety zwracał. To wszystko pokazuje jaki jest poziom indolencji. Inwestycja na razie stoi w wodzie, jacyś robotnicy się poruszają po placu budowy, ale to wszystko nie napawa optymizmem. Niefrasobliwość prezydenta i ludzi, którzy nadzorują tę budowę jest porażająca - dodał Suski.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia, a obecnie poseł PiS.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Ta inwestycja miała nas kosztować około 80 milionów złotych. Większość osób, które widziało ten obiekt i które zajmują się tym tematem wiedzą, że ten obiekt będzie kosztował nasze miasto Radom ponad 200 milionów złotych. To są pieniądze mieszkańców Radomia, ale też pieniądze publiczne. Siedmiokrotnie aneksowana umowa, trzykrotnie wydłużony termin realizacji tego obiektu. Ci, którzy byli z nami na tym obiekcie, na dole,  widzieli obraz nędzy i rozpaczy. Wygląda to w sposób dramatyczny, ręce opadają - zaznaczył Kosztowniak, który mówił też o marnotrawieniu publicznych pieniędzy.

- Jest nam niezmiernie przykro, że pieniądze radomian są w taki sposób marnotrawione. Praktycznie cały poziom 0 jest stojący w wodzie, albo bardzo mocno namoknięty wodą. Ten obiekt w takim stanie, w jakim dzisiaj funkcjonuje, za kilkanaście lat będzie wymagał kolejnych dziesiątków milionów złotych, a być może i setek na jego remont, w zależności od tego jak to będzie wyglądało w przyszłości. Zostało to przede wszystkim nienależycie nadzorowane. Niestety, patrząc na to, co widzimy dziś, wydaje się, że ten nadzór jest niewłaściwy. Marnowane są dzisiaj pieniądze radomian i to jest rzecz skandaliczna - powiedział Andrzej Kosztowniak. 

Tymczasem Radosław Witkowski, prezydent Radomia poinformował o tym, że inwestor na terenie Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemów, które pozostawił po sobie poprzedni wykonawca. 

- Niestety jest wiele niedoróbek, popełniono wiele błędów w sztuce budowlanej. Ale wydaje się, że powoli wychodzimy na prostą - ocenia Radosław Witkowski.

Zapadły także decyzje dotyczące sposobu odwodnienia stadionu i zapobieżenia gromadzeniu się wody w podpiwniczeniu hali.

- To jeden z podstawowych problemów, który odziedziczyliśmy po poprzednim wykonawcy i z którym MOSiR borykał się w ostatnich miesiącach. Niezbędne jest m.in. wykonanie betonowej palisady zabezpieczającej przed spływaniem wody do hali. Po wykonaniu tych prac będzie można kontynuować roboty na trybunie południowej stadionu, a także w hali. Jednocześnie wykonawca z początkiem tygodnia rozpoczął prace na trybunie północnej stadionu. Rozpoczął się demontaż elementów prefabrykowanych, co umożliwi wzmocnienie podłoża i dokończenie trybuny. Czas dzielenia włosa na czworo się skończył, trzeba szybko podejmować decyzje i ruszać z pracami - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. 

Michał Nowak fot. Piotr Nowakowski / cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~ 37.249.72.*** 2020-07-12 06:43
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~mimi 178.235.179.*** 2020-07-11 21:23
  powiem wam jedno i pis i ko daly dupy z tym centrum rcs i nie spuszczajtaa sie nad tematem pozdro
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 95.160.4.*** 2020-07-07 18:49
  ............pisiorski lans przed wyborami.............cała zapleśniała śmietanka wizytowała.............a Saczywko się trzyma pod boki ze śmiechu..........że wszystkich nas przekręcił................ :)
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~rm 178.235.178.*** 2020-07-09 22:09
   Jesteś ograniczony, czy tylko udajesz? Rosa mogła dokończyć ten projekt za 28 mln. Radomska firma, rękami radomskich pracowników, ale nie! Trzeba było uwalić Rosę i w jej miejsce wprowadzić "kolesi" niepoRadka" z Sopotu, którzy za dokończenie budowy wezmą 82 mln. Widzisz kto kogo przekręcił i jak się wyprowadza kasę z miasta mordując jednocześnie radomskie firmy? Włącz myślenie!
   • 60%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Ss 94.254.234.*** 2020-07-10 21:48
   Rosa wzięła by pieniądze i zbankrutowała włącz myślenie cieszyli by się koledzy pana Saczywki Wójcik Kosztowniak itp a Radomskich podwykonawców już zabrakło bo im nie płacili wyłącz TVP PiS to ci ulży
   • 57%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Daniel Zając 94.254.232.*** 2020-07-11 20:01
   A jednak jeszcze nie wszyscy słyszeli w jaki sposób Roman robi interesy...
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Zxd 37.248.161.*** 2020-07-11 09:12
  ***** ***
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 178.235.176.*** 2020-07-07 21:27
  A najśmieszniejsze jest to, że kilka dni temu radny Podlewski z PiSu chwalił postępy prac. Myślę, że tak idiotyczną konferencję mógł wymyślić tylko jeden poseł. Domyślacie się pewnie, który to...
  • 55%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.184.*** 2020-07-09 06:11
   " czopek " oczywiście Suski
   • 75%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.232.*** 2020-07-07 19:15
  Przeciez to za kosztownego wojcika i reszty pisiorow gruby romek postawil tego bubla na struga
  • 56%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Też debil 37.47.18.*** 2020-07-07 20:02
   Idiota
   • 71%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 37.47.37.*** 2020-07-07 20:32
   Wzorcowy pełowiec, nie sięga pamięcią dalej niż ostatnia parada rownosci
   • 71%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 188.146.100.*** 2020-07-07 21:51
   Pamięć masz dobrą, tylko krótką. Nie pamiętasz kto ogłosił przetarg na budowę RCS. Tylko peowcy tak mają.
   • 72%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~gnb 37.30.51.*** 2020-07-07 22:18
   No i co że Witkowski ogłosił przetarg jak to Kosztowniak go przygotował i nie zdążył go ogłosić tylko dlatego bo ukrył przed wyborami wiadomość, że miasto nie ma praw do działek i dopiero Witkowski po wyborach musiał szybko zmieniać położenie hali i stadionu żeby nie wchodzić na sporne działki.
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~robert 95.49.74.*** 2020-07-08 00:06
   umowe podpisywal witkowski i frysztak
   • 86%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~gnb 37.30.51.*** 2020-07-08 02:54
   @robert: A co mieli zrobić jak mamy Prawo Zamówień Pulbicznych? Kolejny w kolejności wykonawca odwoływał się do KIO, która w ofercie Rosy nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości, więc władze miasta nie miały wyjścia i podpisały umowę.
   • 56%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 83.20.71.*** 2020-07-08 08:34
   Witkowski, Frysztak, Janduła, to oni wbijali łopate i to oni odpowiadają za to dziadostwo.
   • 83%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.185.*** 2020-07-08 09:15
   Uważaj ,bo tobie ktoś może wbić pal w inne miejsce !
   • 87%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Amen 157.25.190.*** 2020-07-08 11:46
   Raczej jesteś nie napoczęty
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 37.47.244.*** 2020-07-08 13:09
   O zabolało, sam sobie dupe skop oszołomie
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Gdear 37.248.167.*** 2020-07-08 16:40
   Naprawdę jak jedna nie pomoże to dwie
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ja 83.31.231.*** 2020-07-08 21:18
   Tak, kontynuacja władzy musi być. \nawet tej co spartaczy temat.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Tom 188.146.96.*** 2020-07-08 07:05
  Kłamstwo PO o działce ma krótkie nogi. Witkowski 5lat buduje halę a działki jak były miasta tak są. Co prywaty właściciel tak chętnie by darował miliony miastu jak by miał tytuł do działki . To było kłamstwo PO w które cześć radomian uwierzyło. Zgłoś nadużycie PO. Oszustwo to ich drugie imię.
  • 74%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~FootballFan 178.235.185.*** 2020-07-08 21:00
   Nie przeginaj, dopiero 4 lata minęły.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~1234 188.146.102.*** 2020-07-08 20:15
  Czytam komentarz HTP i wychodzę z podziwu Pani kupka jako centrala pomoże chyba kosztownemu on lubi panienki
  • 63%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Wina Tuska 157.25.190.*** 2020-07-08 11:44
  Suski z Kosztowniakiem dobrze kombinowali. Po wizycie ChRL i ostatniej Dudzie na rozlewiskach ryż mieli sadzić. W 2050 wyhodowane przez siebie sadzonki w hali mieli zasadzić. A że ich nie zamiło to z 5 krotnych zbiorów w roku nie wyszło
  • 65%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 89.64.90.*** 2020-07-08 13:44
   Proszki weź.
   • 80%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Daer 37.248.167.*** 2020-07-08 16:39
   A ty lewatywę
   • 60%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Gnojowica 37.248.167.*** 2020-07-08 16:38
  Kolejna Oborowa przyjechała do Radomia
  • 60%
  • |
  • oceń:
  • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy